Avalon » Serie komiksowe » Amazing Spider-Man Family » Amazing Spider-Man Family #5

Amazing Spider-Man Family #5

Postacie
Cytat

Araña: "Did you miss me?"

Chesbro: "I never miss. (szeptem) Would you like me to get my gun and prove it?"

Streszczenie

[Uwaga: Przygody Spider-Girl na łamach „The Amazig Spider-Man Family” są kontynuacją serii “The Amazing Spider-Girl”, radzę zapoznać się z nią przed lekturą, zwłaszcza z numerami #20-30 - Demo]

 

Spider-Girl wpada do kryjówki Order of the Goblin, organizacji która niedawno próbowała wskrzesić Normana Osborna - największego wroga jej ojca i człowieka odpowiedzialnego za stworzenie jej duplikatu. Mimo, że udało im się pokonać Osborna, dziewczyny nie są pewne, która z nich jest prawdziwa. Kryjówka jest jednak opuszczona, za to bohaterka natyka się na drugą May, która ją śledziła od początku wyprawy. Nagle ich pajęcze zmysły wyczuwają zagrożenie - to ukryta bomba. Udaje im się zwiać na chwilę przed wybuchem. Druga May dopytuje się, czemu w ogóle tu przyszła, więc Spider-Girl wyjaśnia, że chciała wyciągnąć informacje od przywódcy kultu, Rene’a.

 

Ten w tym czasie jedzie limuzyną, składając raport swojemu przełożonemu. Philippe DeJuane chce wiedzieć co z jego córką, ale te wieści są dosyć przykre - Fury została ranna w czasie walki ze Spider-Girl i przebywa w jednym z ich szpitali.

 

Druga May uważa, że „siostra” jej nie ufa, i nie rozumie, czemu musi się jej słuchać, skoro to ona może być prawdziwa i jest silniejsza. May próbuje jej wyjaśnić, że ma więcej doświadczenia i nie zabrała jej, bo nie chciała by ktoś widział dwie identyczne Spider-Girl. Druga May przybiera swoją symbiotyczną postać, a gdy i ta opcja zostaje skreślona, tworzy niebieską wersję kostiumu Spider-Girl. Nagle dziewczyny są świadkami napadu na ciężarówkę, którą dopiero co ukradł inny gang. Wspólnie powalają obie złoczyńców, choć May musi uspokoić swoją partnerkę, gdy ta ma chęć zabić faceta, który do niej strzelał.

 

Chesbro informuje Black Tarantulę, że jakaś nieznana grupa raz za razem atakuje jego ludzi w New Yorku. Fabian zaczyna być zirytowany, że od kiedy został Kingpinem, ciągle ktoś próbuje go wygryźć z interesu. Araña, która nie tylko pogodziła się z Fabianem, ale też odnowiła ich związek, oferuje mu, żeby odpoczął od przestępczego interesu w jakimś romantycznym miejscu, ale bezskutecznie. Fabian zastanawia się, kto tym razem próbuje go załatwić.

 

Man Mountain Marko odwiedza Dona Silvio Barraca, znanego też jako Silvermane, obecnie kalekę, a dawniej ważną osobę w świecie przestępczym. Silvio jest rozczarowany, że szefowie podziemia stali się pionkami Black Tarantuli i postanawia przypomnieć im, czego on i Wilson Fisk ich nauczyli. Ku zdziwieniu Marko, Silvio wstaje i powala go jednym ciosem. Odsłaniając cybernetyczne implanty na swoich plecach i ramionach każe mu przekazać innym, że od teraz rządzi Silverback.

 

Dom Parkerów. Peter nie jest zbytnio zadowolony z porannej wycieczki dziewczyn. Druga May dopytuje się, kiedy będzie mogła pójść do szkoły, ale słyszy, że muszą coś najpierw zrobić z jej wyglądem i znaleźć jej nowe imię. Pierwsza sprawa nie powinna być problemem, co dziewczyna udowadnia kilkoma zmianami fryzur. I pogrożeniem May gębą Venoma, gdy ta sugeruje zmianę całej twarzy. Co do imienia i nazwiska, Mary Jane sugeruje, by przyjęła nazwisko Reilly, na co Peter reaguje bardzo nerwowo i decyduje się przełożyć tę sprawę na wieczór.

 

W szkole przyjaciele May, dowiedziawszy się, że dziewczyna znów szuka chłopaka, wyjawiają, że mają dla niej pewnego kandydata i sekundę później zaczepiają Wesa, zapraszając go na wypad wieczorem do Cafe Indigo. Wes rzecz jasna się zgadza, ale ledwo idzie się zająć swoimi sprawami, a wszyscy nagle „przypominają” sobie, że maja inne plany na wieczór, dzięki czemu koleżeńska zabawa w ciągu kilku sekund transformuje się w randkę. Nagle pajęczy zmysł May sygnalizuje zagrożenie. Okazuje się, że to wicedyrektor Slattery, w towarzystwie… drugiej May. Dziewczyna zmieniła drastycznie swój wygląd i przedstawiła się jako kuzynka May - April Parker. Zarówno May jak i Mary Jane nie mogły być jej nagłym pojawieniem się bardziej zszokowane.

 

Przejeżdżający koło szkoły Rene dowiaduje się właśnie, że Fury odzyskała przytomność, ale pobiła cały personel szpitala i uciekła.

 

Wieczorem w domu Parkerów wybucha awantura z powodu zachowania April, która nie widzi w tym co zrobiła nic złego i doprowadza Petera do szału. Gdy w końcu udaje go się uspokoić, ktoś dzwoni do drzwi. Ku zdziwieniu wszystkich, jest to dziewczyna wyglądająca identycznie jak Gwen Stacy, która co gorsze, przedstawia się jako Gwen Reilly - córka Bena Reilly’ego.

 

Kilka minut zajmuje Gwen wyjaśnienie, że jej rodzice rozstali się zanim się urodziła, a matka chowała przed nią listy od ojca, które znalazła dopiero po jej śmierci. Domyśla się, że Ben przestał pisać bo nie żyje i ma nadzieje, że Peter, o którym wspominał w listach jako o swoim krewnym, mógłby jej przynajmniej wskazać, gdzie został pochowany. W czasie gdy Mary Jane zapewnia ją, że wspólnie udadzą się na jego grób, Peter i May wyczuwają, że coś jest nie tak. Gdy Gwen wychodzi May podaje jej płaszcz, umieszczając w nim pajęczą pluskwę. Peter jest przekonany, że to oszustka i zabiera kubek z którego piła do przebadania, podczas gdy dziewczyny pędzą ją śledzić. Jednak po drodze słyszą odgłosy kolejnej strzelaniny, więc May daje April lokalizator a sama błyskawicznie rozprawia się z bandytami. Szybko biegnie dogonić „siostrę”, gdy nagle słyszy krzyk. Udaje się w miejsce skąd dochodził i zastaje April, stojącą nad martwym ciałem Gwen Reily.

 

„Relevant Experience”

 

* Peter Parker, Charlie Cooper, Harry Osborn


 

Do przeglądającego w kawiarni Harry’ego gazetę Petera podchodzi Charlie i mówi mu, że policja poszukuje kogoś do fotografowania scen zbrodni i pomyślała o nim. Peter był rzecz jasna zainteresowany i dzięki wstawiennictwu przyjaciółki dostał szansę sprawdzenia się. Jak się kazało na kilku scenach zbrodni, łatwo potrafił odgadnąć kto za nimi stoi, rozpoznając ślady typowe dla przeciwników jego alter-ego, ale szybko zaczęło to działać Charlie na nerwy i gdy na miejscu jednej ze zbrodni znalazł ukryty magazyn pełen rzadkich i nietypowych narkotyków i pobiegł jej powiedzieć, nawrzeszczała na niego i stwierdziła, że załatwienie mu tej roboty to był błąd. Po zakończeniu pracy oboje przeprosili się za swoje zachowanie. Charlie ustaliła, że magazyn należał do znanej kryminalnej rodziny, przypominając Peterowi, że nie wszyscy złoczyńcy mają supermoce. A co do pracy, to Peter jej w końcu nie dostał - jego zdjęcia były zbyt obrazowe, a za mało rzeczowe.

 

Screwball in: „Treasure Hunter”

 

* Spider-Man

* Screwball, Mad Hacker

 

Nowy odcinek internetowego show Screwball został zahakowany przez świra nazywającego siebie Mad Hacker, który rzucił jej wyzwanie - musi w ciągu godziny zdobyć pozostawione przez niego wskazówki w czterech lokacjach w mieście, albo porwany przez niego i zawieszony nad krawędzią dachu wieżowca dzieciak zginie. Pierwszym celem jest dach pierwszego banku narodowego. Jak się jednak okazuje, na miejscu jest policja, pewna, że dziewczyna chce ów bank okraść. Wtrąca się też Spider-Man, ale udaje jej się mu wymknąć. Uciekając woła, aby sprawdził jej show, a przekona się, że gra dziś po stronie tych dobrych. Spidey wypytał przypadkowego gościa oglądającego jej program i upewniwszy się, że mówi prawdę ruszył jej na pomoc - na miejscu drugiej wskazówki zaatakował ją policyjny helikopter. na szczęście udało jej się go zgubić i wymknąć się policji, a Spidey postanowił podrzucić ją do ostatniej lokacji. Zostało im dziesięć minut czasu, gdy znów zaatakował ich helikopter. Pajęczak zdołał uniknąć go, przyczepiając się z towarzyszką do jego podwozia. Dotarłszy do ostatniej lokacji Spidey i Screwball znaleźli dzieciaka, ale Mad Hacker zdecydował, że ponieważ dziewczyna miała pomoc superbohatera i tak go zabije i wysadził dźwig. Spider-man uratował chłopca, a tymczasem Screwball się zmyła, pozostawiając pożegnalną notatkę - wskazówkę, że cała ta afera była ustawiona. W swojej kryjówce Screwball sprała gościa, który udawał Mad Hackera za to, że naprawdę naraził życie dzieciaka i zdecydowała, że za karę to chłopak dostanie jego pensję. Musiała jednak przyznać, że cała ta zabawa w superbohatera bardzo się jej spodobała.

 

The Sensational Swiney-Girl: „No More Hay!”


 

* Swiney-Girl, Spider-Ham

* Hay Monger

* J. Jeremiah Jackal, dwóch reporterów


 

Od niedawna miasto jest terroryzowane przez złoczyńcę zwanego Hay Monger, który okrada transporty siana. Swiney-Girl natknęła się na niego w drodze do szkoły, a ponieważ uważał ją za ona nawet prawdziwą bohaterką, a sidekickiem, wkurzył się i po krótkiej walce zwiał. Paru reporterów z Daily Beagle dostrzegło dziewczynę na miejscu, a szef gazety, J. Jeremiah Jackal uznał, że musiała ona współpracować z przestępcą, mimo protestów edytora, Petera Pokera - jakby powiedział jego staruszek, J. Jonah Jackal, nie sprzedają prawdy, tylko gazety. W domu Peter zrobił córce awanturę o cała sprawę i postanowił, że złapie Hay Mongera i zmusi go do przyznania się, że działa sam i May jest niewinna. Dziewczyna uparła się, że pójdzie z nim. Udali się do magazynów największego dystrybutora siana w mieście, Happy Haga, gdzie akurat byli też reporterzy z Beagle, badający sprawę Hay Mongera. Gdy ten się pojawił by okraść magazyn, dwoje bohaterów zaczęło z nim walczyć. Złoczyńca uszkodził sztuczną nogę Spider-Hama, ale po chwili został pokonany przez Swiney-Girl i zdemaskowany jako zły bliźniak Happy Haga, który chciał całe siano dla siebie. Reporterzy zapewnili Swiney-Girl, że oczyszczą ją z zarzutów, a Spider-Ham dalej nie zdołał jej namówić do porzucenia superbohaterstwa.

Autor: Demogorgon

Galeria numeru

Amazing Spider-Man Family #5

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.