Avalon » Serie komiksowe » Daredevil » Daredevil #1

Daredevil #1

Daredevil #1

"The Origin of Daredevil"

Postacie
Cytat

Mężczyzna w siłowni: "Toss the costumed clown out on his ear, porky."
Porky: "It'll be a pleasure, boys! I can use some exercise! Hey! What th...!!"
Daredevil: "If it's exercise you want, fatso... You've come to the right guy!"

Streszczenie

Siłownia Fogwella. Czterech mężczyzn rozgrywa partię pokera. Oczekują na przybycie Fixera. Niespodziewanie pojawia się ktoś inny. Ubrany jest w dziwny kostium. Po krótkiej rozmowie mężczyźni próbują pozbyć się intruza, lecz ten szybko i sprawnie obezwładnia całą czwórkę. Na pytanie kim jest, odpowiada, że mogą go nazywać Daredevil.

Lata pięćdziesiąte. Jack "Battling" Murdock rozmawia ze swoim synem. Oznajmia mu, że każdą wolną chwile ma poświęcać na naukę. Ma bowiem dojść do czegoś i stać się kimś, w przeciwieństwie do ojca. Lata mijają, a Matt Murdock zostaje najlepszym uczniem, wolny czas spędza przy książkach, odpuszczając sobie sporty. Rówieśnicy uważają go za mięczaka i przezywają Daredevil. Pewnego dnia zaczyna w tajemnicy trenować, jednak w dalszym ciągu jego priorytetem jest nauka.

Jack Murdock od tygodni nie stoczył żadnej walki. Podejmuje więc desperacki krok, podpisuje kontrakt z Fixerem. W tym samym czasie Matt wpada pod koła ciężarówki, ratując przed tym ślepego mężczyznę. Na nieszczęście jego twarz i oczy zostają oblane chemikaliami, które przewoziła ciężarówka. Chłopak traci wzrok. Jego zmysły się wyostrzają.

Gdy po kilku dniach wraca do domu i wznawia treningi, zauważa, że ćwiczenia przychodzą mu łatwiej, niż gdy miał wzrok. Zastanawia się, czy radioaktywne chemikalia również nie miały na to wpływu.

Mijają kolejne lata. Matt kończy liceum, dostaje się na studia i poznaje nowego kumpla, Franklina "Foggy" Nelsona. Tymczasem kariera "Battling" Murdocka nabiera tempa, wygrywa on kolejne walki, nie wie jednak, że są one ustawiane przez Fixera. Nakazuje on Jackowi podłożyć się w następnej walce. Ten tego nie robi, bowiem na widowni siedzi Matt i chce, by syn był z niego dumny. Wygrywa walkę. Fixer każe go zlikwidować. Jack "Battling" Murdock zostaje zastrzelony.

Matt i Foggy kończą studia i zakładają własną kancelarię prawniczą, "Nelson & Murdock". Asystuje im Karen Page. Matt, nie chcąc łamać obietnicy danej ojcu, tworzy swoje alter ego, "Daredevila". Pierwszym jego zadaniem jest odnalezienie mordercy ojca.

Z powrotem w siłowni Fogwella. Fixer zjawia się na miejscu, a Daredevil chce poznać odpowiedzi w sprawie ojca. Po krótkiej rozmowie następuje walka.

W tym samym czasie Foggy Nelson martwi się nieobecnością wspólnika. W biurze trafia na Karen, która jest wyraźnie zafascynowana Mattem. Uważa, że ma on w sobie coś, co powoduje, że kobieta chce się nim zaopiekować.

Matt podczas walki wypada przez okno i rani rękę, ale mimo tego pokonuje przeciwników. Już wie, że to Slade zastrzelił jego ojca na polecenie Fixera. Blefuje twierdząc, że ma na to dowody. Ci próbują ostatniej szansy na ucieczkę. Wybiegają z budynku i znikają w tłumie. Murdock przebiera się w zwykły strój i podąża za zapachem cygara, które pali Fixer. Oprychy docierają do stacji metra, gdzie ku ich zdziwieniu, czeka już Daredevil. Szybko obezwładnia Slade'a, ale gdy próbuje zatrzymać Fixera, ten dostaje ataku serca. Na miejscu zjawia się policja, która jest świadkiem zeznania Slade'a.

Matt wraca do biura, gdzie dowiaduje się, że Slade chciał ich wynająć do obrony. Usłyszał jednak odpowiedz odmowną.

Autor: Sc0agar4k

Galeria numeru

Daredevil #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.