Avalon » Serie komiksowe » Invincible Iron Man » Invincible Iron Man #20

Invincible Iron Man #20

Invincible Iron Man #20

"Stark: Disassembled" - part 1: "Counting Up From Zero"

Postacie
Zapowiedź

Czy Tony Stark zdoła pozbierać się po wydarzeniach ostatniego roku? Czy w ogóle przeżył polowanie, którego był celem?

Cytat

Tony Stark: "This is the job. This is the job. Dying is the super hero retirement plan."

Streszczenie

Gdzieś pośrodku pustyni Stark w towarzystwie swoich rodziców wykopuje kilka zębów. Wszystko dzieje się na chwilę przed tym, kiedy pojawia się mężczyzna, za którym podąża dziwny robot. Jak się okazuje, Tony jedynie naszkicował maszynę tego typu, nigdy jej jednak nie stworzył. Chwilę później wszyscy zostają zabici.

Tymczasem w innym miejscu dochodzi do odtworzenia informacji znajdujących się w pamięci pancerza Rescue. Zebrani mają teraz okazję obejrzeć pozostawione dla nich nagranie. Okazuje się, że powstało dosłownie na moment przed tym, jak Stark został pozbawiony stanowiska dyrektora S.H.I.E.L.D. We wstępie bezbłędnie przewiduje kolejne kroki Osborna po przejęciu władzy, co ważniejsze jednak, twierdzi, że istnieje możliwość przywrócenia go do dawnego stanu. Cały proces będzie wymagał udziału Kapitana Ameryki, Thora oraz Iron Mana. W dalszej części nagrania snuje przypuszczenia odnośnie najbliższej przyszłości. Pozostawia też swoim przyjaciołom decyzję odnośnie przywrócenia mu świadomości. Wszyscy głosują oczywiście za, kiedy jednak przychodzi kolej Pepper Potts, ta, zapłakana, opuszcza salę.

Stark ponownie kopie na pustyni. Tym razem oprócz zębów udaje mu się znaleźć pomarańczę, o których, jak się okazuje, niedawno myślał. Niestety znowu pojawia się ten sam robot. Na chwilę przed tym, gdy wszystkich oślepia blask, udaje mu się znaleźć pod piaskiem coś metalowego.

Na terenie Avengers Tower dochodzi do spotkania między Normanem Osbornem a Madame Masque i The Hoodem oraz jego gangiem. Tematem jest oczywiście obecna sytuacja do niedawna najbardziej poszukiwanego człowieka na świecie. Do niedawna, ponieważ nagroda za jego schwytanie zostaje anulowana. Dodatkowo od tej chwili nikt nie ma prawa usiłować skrzywdzić Starka w jakikolwiek sposób. Frost nie ma jednak zamiaru podporządkować się tym zaleceniom i kiedy tylko zostaje sama, zleca Ghostowi pozbycie się Starka.

Wykopaliska na pustyni zdają się posuwać naprzód. Przy udziale Howarda i Marii udaje się dokopać do czegoś, co przypomina generator repulsacyjny ze zbroi Iron Mana. Niestety pracę przerywa ponowne pojawienie się robota. Tony nie ma zamiaru uciekać: po prostu stoi, pytając siebie, co powinien zrobić. Wszystko znowu spowija białe światło.

Autor: Pete

Galeria numeru

Invincible Iron Man #20 Invincible Iron Man #20 Invincible Iron Man #20 Invincible Iron Man #20 Invincible Iron Man #20 Invincible Iron Man #20 Invincible Iron Man #20

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.