Avalon » Serie komiksowe » The Ultimates 2 » The Ultimates 2 #4

The Ultimates 2 #4

The Ultimates 2 #4

"Brothers"

Postacie
Cytat

Clinton: "The hell happened to the security detail? We're supposed to have six guys on this place twenty-four seven."
Pani Barton: "They're helping Mrs. Barnstein get her cat out of the dryer."

Streszczenie

Centrum miasta. Ultimates rozbrajają właśnie mężczyznę, który groził, iż wysadzi się w powietrze.

Później. Talk show Davida Letterman'a. Prowadzący pyta się Jan, czy to nie przesada wydawać osiemdziesiąt siedem miliardów dolarów na grupę, która zajmuje się odbijaniem zakładników, niszczeniem gangów narkotykowych, czy ratowaniem ludzi z pożaru. Pym odpowiada, że robią to w wolnym czasie. Najważniejszym celem dla nich pozostaje bezpieczeństwo narodowe. Pyta się gospodarza programu, czy widział kiedyś rakietę klasy "polaris", jak ratuje dziecko z pożaru. Jej słowom towarzyszy obraz Captaina ratującego dziecko z płonącego budynku. W programie u Oprah wcześniej była Ross i dzieliła się odczuciami po śmierci Bruce'a. Teraz gościem jest Janet. Oprah pyta się jej o męża. Pym odpowiada, że od dawna nie widziała Hanka, a interesy pomiędzy nimi załatwiają adwokaci. W tym czasie Hank pracuje nad projektem i korzysta z pomocy mrówek, którymi steruje za pomocą hełmu. Talk show Jay'a Leno. Janet zaprzecza insynuacjom, jakoby Ultimates i Eurpejscy super żołnierze mieli zostać wysłani do Zatoki Perskiej. Dodaje, że jeśli Thor będzie dalej rozpowiadał takie niedorzeczności, to dostanie od niej klapsa. Talk show Leezy Gibbons. Pym opowiada jak to jest umawiać się z wybranym właśnie "najprzystojniejszym mężczyzną w USA". Mówi, że to Steve powinien czuć się szczęśliwcem.

Siłownia Archonis. Jan pyta się Steve'a, dlaczego przychodzi do tak obskurnego miejsca. W Triskelionie jest siłownia, której budowa kosztowała dziesięć milionów dolarów. Rogers mówi, że przechodził obok tego miejsca, kiedy był młody. Teraz jest szczęśliwy, że może tu ćwiczyć. Jan przypomina mu, żeby po ćwiczeniach wziął prysznic, bo idą do Bartonów na obiad. Steve odpowiada, że na dziś umówieni są z Bucky'm i Gail. Pym nie jest zadowolona. Chciałaby, aby spędzali czas z kimś w ich wieku. Steve przypomina jej, że jest od nich o rok starszy.

Klub kawalerów. Szwajcaria. Jarvis w imieniu swojego szefa ogłasza nowinę. Informuje, że Tony Stark zakochał się i niedługo opuści to szacowne grono.

Niebo nad Sankt Petersburgiem. Natasha wypróbowuje zbroję, którą dostała od Tony'ego. Okazuje się, że to dopiero połowa niespodzianki. Tony podlatuje do kobiety, łapie ją za rękę i pokazuje jej widoczny z góry napis "wyjdziesz za mnie?". Napis, który powstał ze stojących ludzi. Trzech milionów mieszkańców miasta, w którym żyła. Każdy z nich dostał gorący kubek kawy i sto dolarów. Na ten widok w oku Natashy pojawia się łza wzruszenia. Tony zastanawia się, czy nie to za wcześnie na takie pytanie. Zadowolona kobieta mówi, że nie.

Rzym. Pół miliona osób protestuje przeciw wysyłaniu Europejskich super żołnierzy do Zatoki. Policjanci postanawiają spacyfiować demonstarcję. Wrzucają w tłum ludzi granaty łzawiące i zaczynają pacyfikację. Używają przy tym brutalnej siły, bijąc demonstrujących. Nagle pojawia się błyskawica, która trafia kilku najbardziej krewkich policjantów i parkujące nieopodal samochody. Po chwili Thor ląduje na ziemi i każe zostawić ludzi w spokoju.

Brooklyn. Dom Bartonów. Pani Barton ogląda telewizję. Nadawane są wiadomości z Rzymu. Według nich Thor bez powodu zaatakował policję. Pod dom podjeżdża Clinton. Nagle pojawia się helikopter, który zabierze go na specjalne zebranie zorganizowane przez Nicka.

Bruksela. The Dome - kwatera główna Europejskiego programu super żołnierzy. Do budynku przybywają Ultimates. Wita ich szef projektu, sir James Braddock. Captain America wita się z Captainem Britain. Braddock przedstawia resztę super ludzi pochodzących z Włoch, Francji i Hiszpanii.

Amerykanom zostaje przedstawiony Gunnar Golmen. Mężczyzna mówi, że kieruje norweskim programem super żołnierza. Opowiada, że po badaniach przeprowadzonych w kraju postanowili pracować nad projektem Thora - boga błyskawic. Nie potrafili, tak jak Amerykanie, powielić serum, które stworzyło Captaina. Stworzyli za to strój dający noszącemu mu mężczyźnie niesamowitą siłę. Największym osiągnięciem był jednak młot, który dzięki jonizacji może kontrolować pogodę czy teleportować obiekty. Byłoby to największe osiągnięcie, gdyby nie Thorlief czy też, jak mówi o sobie teraz, Thor. Golmen mówi, że to jego brat ukradł prototyp osiemnaście miesięcy temu. Tuż po załamaniu nerwowym jakie przeżył.

Jan nie może uwierzyć, że moc Thora nie jest prawdziwa. Nick godzi się z usłyszanymi wiadomościami szybciej. Do tej pory Thor nie zrobił nic strasznego, ale teraz, kiedy zaatakował funkcjonariuszy demokratycznego państwa, należy go powstrzymać. Nick wydaje rozkaz, żeby Ultimates wespół z Europejczykami zatrzymali Thora.

Norwegia. Thor przebywa na odludziu z grupą popierających go ludzi. Każe jednej z kobiet powiedzieć wszystkim, aby zaczęli stąd uciekać. Nagle coś słyszy. Wypuszcza z młota strumień energii, który trafia biegnącego Quicksilvera. Thor jest wściekły, że traktują go jak zwykłego kryminalistę. Prosi tylko, żeby pozwolili, aby jego ludzie odeszli. Nick wyraża zgodę. Po chwili na placu boju zostają tylko Thor i Ultimates wraz z Europejskimi super żołnierzami. Thor przekonuje ich, że nie muszą tego robić. Zostali oszukani przez jego złego brata Lokiego. Mówi, że zaczęło się to w restauracji, kiedy jadł posiłek z Volstaggiem. Poczuł wtedy, że rzeczywistośc zmieniła się, tak aby daty i wydarzenia sprawiły, że uwierzą w jego obłęd. Tony mówi mu, że jest chory i że zagraża innym ludziom. Thor przekonuje go, że to wszystko sprawa Lokiego. Zwraca się do Captaina, żeby go posłuchał. Rogers wierzy jednak, że Thor jest chory, i mówi, że go powstrzymają tu i teraz.

Autor: redevil

Galeria numeru

The Ultimates 2 #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.