Avalon » Serie komiksowe » Doctor Voodoo: Avenger of the Supernatural » Doctor Voodoo: Avenger of the Supernatural #2

Doctor Voodoo: Avenger of the Supernatural #2

Postacie
Zapowiedź

Zagubiony, śmiertelnie ranny i porzucony w najgłębszych jamach Everdimensions, Doctor Voodoo jest nawiedzany przez straszliwe koszmary. Czy Jericho został Sorcererem Supreme, aby nasz wymiar był narażony na atak wielkiego zła, które przewidział Agamotto? Czy jest jedynym człowiekiem, który może powstrzymać nadchodzącą ciemność? Loas nie słucha, Vishanti nie może na to odpowiedzieć. Samotnie, Jericho musi zadecydować, czy nadaje się do tej roboty.

Streszczenie

Pozostawiony samemu sobie Doctor Voodoo zastanawia się, dokąd właściwie trafił podczas swej walki z Doomem. Nie ma jednak wiele czasu na rozmyślania, gdyż zostaje zaatakowany przez gigantyczne, jednookie ropuchy, z których jedna porywa połowę Laski Legby i zaczyna uciekać. Drumm próbuje przepędzić pozostałe, zastępujące mu drogę potwory, rzucone na nie zaklęcie nie ma jednak żadnego efektu. Mężczyzna domyśla się więc, że są one stworzone z nierzeczywistej materii i przebija się przez nie siłą. W pogoni za ropuchą trafia do zamczyska, nie widząc, że obserwuje go gospodarz. Mag rozpoznaje wnętrze budynku, nie jest jednak w stanie powiedzieć, skąd. Nagle staje przed nim pewien starzec, ogłaszając, że nigdy nie będzie on w stanie zadośćuczynić za śmierć, którą wywołał. Jericho z przerażeniem rozpoznaje mężczyznę, a w tym samym momencie jedna z ropuch pojawia się przed nim i owija swój gigantyczny jęzor wokół jego szyi.

W następnej chwili Drumm wraca pamięcią do czasów swego dzieciństwa, gdy pewnego dnia z bratem i dwoma znajomymi jechał zatłoczonym pociągiem. Jeden z owych kolegów, Obed, potknął się o walizkę należącą do pewnego bezdomnego starca, razem z kumplem zaczął więc go lżyć, a w końcu postanowił dać mu nauczkę i wyrzucić walizkę przez okno. Jericho próbował go powstrzymać, Odeb stwierdził więc, że nie on, lecz Daniel wyrzuci ów bagaż i próbował zmusić do tego chłopca. Jericho jednak wyrwał walizę z rąk brata i sam ją wyrzucił, a wtedy starzec po raz pierwszy się odezwał, rzucając na chłopca, i wszystkich, których kocha, klątwę. Gdy bracia uciekli do domu, odkryli, że ich rodzice zostali zamordowani. Jericho rzucił się do ucieczki, drogę zastawił mu jednak ów starzec z pociągu, teraz trzymający nóż i cały pokryty krwią, zapowiadając, że nikt nie ucieknie jego klątwie.

Doctor Voodoo uwalnia się z uścisku ropuchy, wtedy jednak zjawiają się przed nim duchy jego rodziców, którzy stwierdzają, że od początku wiedzieli, że jest przeklęty, wiedzieli, że ich śmierć jest jego winą i że cieszyli się, gdy uciekł do Stanów – dzięki temu Daniel mógł wypełnić swe przeznaczenie. Ale jego klątwa dosięgła także jego brata, i przez niego nie mógł on trafić do Nieba i wrócić do rodziców. Jericho zdaje sobie sprawę, że to jedynie demony, których zadaniem jest namieszanie mu w głowie, i ucieka przez wrota z powrotem na Ziemię. Tymczasem ropucha przynosi swemu, obserwującemu to wszystko, panu połowę Laski Legby i energię wyssaną z Drumma.

Gdy Jericho wreszcie wraca do Hounfouru, Daniel ogłasza, że rozpaczliwie potrzebują jego pomocy. Gdy jego brat powtarza to, co usłyszał od Dooma, duch przypomina, że został wysłany przez łotra do świata umarłych, gdzie trafił przed oblicze samej Śmierci – a ta, świadoma proroctw Vishanti, bała się, że jej cykl zostanie przerwany i poinformowała go, że Doctor Voodoo jest jedynym, który może to powstrzymać. Mówi bratu, że muszą otworzyć bramę do Bondyè, nieba Loa, bóstw voodoo. Jericho jest stanowczo przeciw, przypominając, czemu owe wrota zostały zamknięte, Daniel pokazuje mu więc, co wydarzyło się podczas jego, trwającej całe tygodnie, nieobecności – ulice nowego Orleanu spływają krwią, a wśród umarłych skaczą gigantyczne ropuchy i wędrują najróżniejsze potwory. Doctor atakuje pierwsze monstrum, które widzi, jest ono jednak, podobnie, jak ropuchy, odporne na magię – co oznacza, że jest równie nierzeczywiste. Co gorsza, Daniel, mimo licznych prób, nie był w stanie skontaktować się z Avengers. Nagle jednak pojawia się przed braćmi odsiecz w postaci Daimona Hellstorma, który ogłasza, że atak jest sprawką jego ojca i sugeruje, że jeśli byliby w stanie go odnaleźć, mogliby powstrzymać jego przejście do realnego świata. Jericho zabiera go więc do Hounfouru, gdzie prowadzi go do Wróżebnych Głazów Chthona. Gdy Drumm sprawdza, czym zajmują się różne diabelne istoty, Daimon sięga po pozostawioną przez maga połowę Laski Legby i wbija ją w jeden z głazów. Po chwili, rozsadzając kamień, pojawia się przed nimi władca nierzeczywistego – Nightmare, z Laską Legby w ręce!


[Uwaga: w numerze znajduje się także przedruk historii dodatkowej z komiksu Doctor Strange: Sorcerer Supreme #16 – przyp. S_O]

Autor: S_O

Galeria numeru

Doctor Voodoo: Avenger of the Supernatural #2 Doctor Voodoo: Avenger of the Supernatural #2 Doctor Voodoo: Avenger of the Supernatural #2 Doctor Voodoo: Avenger of the Supernatural #2 Doctor Voodoo: Avenger of the Supernatural #2 Doctor Voodoo: Avenger of the Supernatural #2 Doctor Voodoo: Avenger of the Supernatural #2 Doctor Voodoo: Avenger of the Supernatural #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.