Avalon » Serie komiksowe » Powers vol. 3 » Powers vol. 3 #1

Powers vol. 3 #1

Powers vol. 3 #1

"Z" - part 1

Postacie
Zapowiedź

Powers powraca jako miesięcznik, a to oznacza kolejne śledztwa prowadzone przez Christiana Walkera i Enki Sunrise, które jak zawsze dotyczą super-bohaterów.

Cytat

Sunrise: "My husband, Troy, is a vulcanologist. He's on a dig. We don't get to see each other much."
Walker: "Well, I never get to see him at all, so we have that in common."

Streszczenie

Enki Sunrise goni po dachach budynków szaleńca zarażonego wirusem mocy. Mężczyzna strzela ładunkiem elektrycznym do kobiety sądząc, że to ją powstrzyma, ale tak się nie dzieje i jest bardzo zaskoczony, że policjantka kontynuuje pościg. Enki powiadamia centralę i prosi o nie przysyłania wsparcia, ponieważ da sobie radę sama. Wreszcie dogania zbiega, który ponownie do niej strzela mając nadzieję zarazić ją wirusem. Sunrise krzyczy, że choroba została wyleczona i policjanci zostali na nią uodpornieni, po czym obezwładnia mężczyznę. Ma miejscu pojawia się Christian Walker, którego policjantka pyta się, czy jest pod wrażeniem jej działań. Detektyw stwierdza, że gdyby to był prawdziwy super-człowiek, to pewnie teraz musiałby zabezpieczać miejsce, w którym zginęła, po czym dodaje, że Enki nie musi mu niczego udowadniać. Jeden z mundurowych mówi detektywom, że dostali zgłoszenie o popełnionym morderstwie. W drodze na miejsce zbrodni Sunrise mówi Walkerowi, że musiała współpracować z wydziałem do spraw wewnętrznych [Powers vol. 2 #25-30], ponieważ to był jej obowiązek, ale teraz tamta sprawa została zakończona i skoro pozostali partnerami, to powinien ją zaakceptować. Enki stwierdza, że kapitan Cross również uważa, że mogą dobrze współpracować, skoro ich nie rozdzielił. Christian odpowiada, że ich przełożony nie miał wyboru, ponieważ nikt inny nie chce mieć do czynienia z żadnym z nich. Detektywi w milczenie docierają do celu. Tam Sunrise chce kontynuować rozmowę, ale Walker ucisza ją mówiąc, że to nie jest odpowiedni moment. Oboje zostają zaprowadzeni do pokoju hotelowego, gdzie znajdują się zwłoki. Christian rozpoznaje człowieka, którego kiedyś znał jako Z.

Kilkadziesiąt lat temu. Czterej znani super-bohaterowie: Z, Blue Streak, Goose i Billy wchodzą do restauracji, w której ten ostatni próbował zarezerwować stolik, ale wszystkie były zajęte. Walker próbuje przekonać kelnera, żeby znalazł coś dla nich. Kiedy pojawia się kierownik i mówi gościom, że nie może ich dzisiaj przyjąć, Z każe Billy'emu wygonić ludzi, którzy siedzą na ich ulubionych miejscach. Christian jednak nie chce robić afery i proponuje, żeby Goose się tym zajął. Ten idzie porozmawiać z młodymi gośćmi, którzy rozpoznają go, ale stwierdzają, że super-bohaterom tylko wydaje się, że rządzą w tym mieście. Goose mówi, że właśnie tak jednak jest, po czym rzuca im banknotów jako rekompensatę. Kierownik widzi, że zaraz zaczną się kłopoty i chce wyprosić przybyszów, więc Z go nokautuje. Goose mówi młodym ludziom, że teraz jest za późno i powinni uciekać, a Z uspokaja resztę lokalu mówiąc, że dzisiejszego wieczoru on stawia wszystko. Po chwili pojawia się Zora, która mówi czwórce super-bohaterów, że słyszała plotkę na ich temat: podobno po rozbiciu gangu Złowieszczych Czaszek zatrzymali sobie wszystkie ich pieniądze, a było tego zbyt dużo, żeby FBI przymknęło na to oko. Blue Streak mówi, że po prostu zajęli się przestępcami, których nikt nie chciał ruszyć. Kiedy Zora stwierdza, że oni sami zachowują się teraz jak gangsterzy, Z odpowiada, że są raczej jak Robin Hood: zabierają pieniądze złym ludziom i dają tym, którzy na nie zasługują, czyli im samym.

Teraz. Walker wraca do domu i kocha się z Heather. Kiedy kobieta szczytuje, przepływa przez nią energia Christiana, a w myślach widzi obrazy z dawnego życia jej chłopaka, których nawet on sam już nie pamięta.

Posterunek, następnego dnia. Idąc przez biuro Walker zauważa, że wszyscy przerywają rozmowy i patrzą się na niego spode łba, kiedy przechodzi obok nich. Sunrise kończy rozmowę ze swoim mężem, którego nie widuje często z powodu jego pracy, po czym mówi Christianowi, że niewiele udało jej się dowiedzieć na temat Z i podejrzewa, że był w programie ochrony świadków. Enki za dziwne uważa również to, że pokój, w którym znaleziono ciało, nie był przez nikogo wynajęty. Walker pyta się, od czego mogą zacząć śledztwo, na co Sunrise pokazuje mu spinkę ze swastyką, którą Z miał na sobie.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Powers vol. 3 #1 Powers vol. 3 #1 Powers vol. 3 #1 Powers vol. 3 #1 Powers vol. 3 #1 Powers vol. 3 #1 Powers vol. 3 #1 Powers vol. 3 #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.