Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Comics Armor Wars » Ultimate Comics Armor Wars #3

Ultimate Comics Armor Wars #3

Postacie
Zapowiedź

Iron Man przetrwał w swoim życiu wiele: ale czy jemu i jego nowej przyjaciółce uda się przeżyć atak armii mechanicznych potworów stworzonych przy pomocy jego technologii?

Cytat

Justine: "I'll never know how someone who drinks as much as you can run so fast."
Tony: "I'm running? Genuinely can't feel anything from the hips down right now, darling..."

Streszczenie

Darmstadt. Bram Velsing mówi Iron Manowi, że niedawno Ghost włamał się do jego zamku i zabrał mu podstawowe źródło mocy dla pancerza, więc nie zamierza pozwolić, żeby kolejny intruz wpadał mu do domu. Niemiec tworzy ostrze z nanobotów i przecina zbroję Tony'ego na piersi. W tym momencie pojawia się Justine latająca dzięki uprzęży zabranej z samolotu Starka i strzela do Velsinga wiązką energii, niszcząc jego broń. Korzystając z okazji Iron Man trafia Brama pociskiem zawierającym program, którego zadaniem jest wyłączenie technologii Starka. Moduły w pancerzu Niemca po kolei siadają, uniemożliwiając mu poruszanie się i opuszczenie zbroi. Tony mówi, że jeżeli odpowie szczerze na jego pytania, pozostawi mu działający system podtrzymywania życia. Iron Man chce wiedzieć, komu Velsing przekazał jego technologię i co tak naprawdę ukradł mu Ghost, ponieważ wie, że nie chodziło o źródło mocy. Bram mówi, że sprzedał bazę danych Starka Brytyjczykom, a potem kupił od złodzieja informacje na temat nanobotów z funkcją szybkiego składania, które w mgnieniu oka mogą złożyć się w jedno z stu narzędzi lub broni. Velsing mówi, że Ghost wrócił potem i ukradł mu to, co mu wcześniej przekazał, po czym prosi, aby Tony pozwolił mu żyć.

Później. Iron Man i Justine wracają na pokład samolotu. Hammer tłumaczy Starkowi, że musiała mu przybyć z pomocą, kiedy zauważyła, że ma kłopoty z Velsingiem, i przekonała jego pracowników, aby dali jej uprząż. Następnie mówi, że Tony skazał Brama na śmierć pozostawiając go zamkniętego w pancerzu. Iron Man odpowiada, że zabicie człowieka jest trudne tylko za pierwszym razem, a to nie był jego pierwszy raz. Stark każe skierować samolot do Londynu, aby dowiedzieć się, co Anglicy zrobili z jego technologią. Ponadto martwi się, ponieważ dane o nanobotach z funkcją szybkiego składania znajdowały się w miejscu, do którego dostać się mógł tylko ktoś posiadający DNA, i nie rozumie, jak Ghostowi się to udało.

Gdzieś nad Londynem, później. Jeden z pracowników Tony'ego powiadamia go, że według czujników jego technologia jest właśnie używana na ulicach miasta. Stark włącza telewizję i widzi, że londyńska policja wysłała oddział noszący pancerze do opanowania demonstracji na ulicach miasta. Tony każe przygotować swoją zbroję, nie zważając, że nie została jeszcze całkowicie naprawiona po walce z Velsingiem. Justine chce mu towarzyszyć, ale Stark ma dla niej inne ważne zadanie, do którego potrzebny jest ktoś posiadający jej złodziejskie talenty.

Kilka minut później Iron Man ląduje na Trafalgar Square i każe policjantom wyjść z pancerzy albo je spali z nimi w środku. Ci stawiają takie samo żądanie, więc Tony strzela do nich pociskiem. Jeden z przeciwników zestrzeliwuje go i po chwili razem z resztą odpowiada ogniem. Stark osłania się polem siłowym, które wkrótce pada, i wystrzeliwuje rakietę, która tym razem sięga celu i spala jednego z policjantów. Iron Man wie, że nie ma więcej takiej broni do dyspozycji, ale ostrzega przeciwników, że to samo zrobi z pozostałymi, jeżeli się nie poddadzą. Ci nie dają się nabrać na ten blef i strzelają do niego pociskami samonaprowadzającymi. Tony wzbija się w powietrze i wypuszcza deszcz metalowych kapsułek, które zakłócają rakiety, ale jedna z nich eksploduje blisko niego. Policjanci zaczynają go ścigać, więc Stark obrzuca ich małymi bombami, które niszczą kilku z nich, ale sam zostaje trafiony przez innych. Mając coraz większe problemy z działaniem pancerza próbuje się skontaktować ze swoim samolotem, aby dowiedzieć się, kiedy jego obsługa przywróci mu pole siłowe i czy Justine się odezwała, ale nie dostaje odpowiedzi. Iron Man nurkuje pomiędzy budynki i nagle przez ścianę jednego z nich przenika Ghost, który niszczy silnik w jego prawej nodze [i teraz już oba nie działają - przyp. Dunton]. Tony spada do Tamizy i zaczyna tonąć.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Ultimate Comics Armor Wars #3 Ultimate Comics Armor Wars #3 Ultimate Comics Armor Wars #3 Ultimate Comics Armor Wars #3 Ultimate Comics Armor Wars #3 Ultimate Comics Armor Wars #3 Ultimate Comics Armor Wars #3 Ultimate Comics Armor Wars #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.