Avalon » Serie komiksowe » Thunderbolts » Thunderbolts #138

Thunderbolts #138

Postacie
Zapowiedź

Nowy scenarzysta, Jeff Parker, przedstawia dalsze krwawe przygody Mr. Xa, Ghosta, Scourge'a, Paladina i Ant-Mana.

Streszczenie

X śni, że zabija Wolverine'a i Iron Fista. Kiedy się budzi, widzi w swoim pokoju Ghosta, który od razu znika. Zabójca żąda, aby podglądacz się pokazał. Próbuje go atakować, ale ten pozostaje w swojej niematerialnej formie. Ghost tłumaczy, że jedynie sprawdza swoich kolegów z drużyny, aby wiedzieć, czy może im ufać. Nie miał żadnych złych zamiarów. Podejrzewa, że X może mieć problemy ze swoją poczytalnością. Od dłuższego czasu nikogo nie zabił i to może źle na niego wpływać. Widocznie dobrze odgadł problemy członka drużyny, ponieważ ten każe mu się wynosić.

Cztery godziny później. Paladin namawia Ant-Mana, aby ten poszedł na siłownię, Eric woli jednak posiedzieć przed telewizorem. Od dawna nie mieli misji i wszyscy się nudzą. Kiedy obaj śmieją się z nadawanego programu, telewizor wybucha. To sprawka Scourge'a, który Informuje podkomendnych, że Mr. X opuścił samodzielnie kryjówkę. Teleportował się gdzieś i Ghost prześle resztę drużyny na te same koordynaty.

Okazuje się, że X jest wenezuelskiej dżungli. Trafił tu przez przypadek. Chciał uciec gdziekolwiek, gdzie będzie mógł kogoś zabić. Po małym spacerze natrafia na oddział partyzantów. Znienacka spada na ostatniego żołnierza w kolumnie i zabija go nożem. Pozostali gerylasi odpowiadają ogniem, ale napastnik ucieka do lasu. Partyzanci ruszają w pościg. X z ukrycia zaczyna zabijać ich jednego po drugim.

Niedaleko pozostali Thunderbolts przedzierają się przez dżunglę. Natrafiają na kolejny oddział partyzantów, którzy otwierają do nich ogień. Po krótkiej walce wszyscy żołnierze giną. Scourge jest pewien, że w okolicy jest ich więcej, więc każe wszystkim mieć się na baczności. Kiedy szukają zaginionego członka zespołu, Nuke ma halucynacje ludzi, których zabił podczas swoich misji w dżunglach na całym świecie. Wyrywa go z tego Ant-Man. Niedaleko Headsman przeszukuje swój sektor. Za nim pojawia się Ghost i niezauważony puszcza nagranego Xa. Na nagraniu morderca śmieje się, że zabije Cleavona. Ten wpada w furię. Dostrzega niedaleko mordercę i rzuca się na niego. Kiedy obaj zaczynają walczyć, Ghost wzywa pozostałych członków drużyny. X odpiera topór przeciwnikowi i szykuje się do ostatecznego ciosu, kiedy uderza go Scourge. Ich walce przyglądają się Ant-Man i Paladin. Nie zamierzają interweniować. Jak dobrze pójdzie, to pozabijają się nawzajem. Headsman podnosi się i chce zabić Xa, ale trafia w Nuke'a. Kiedy ten zaczyna wpadać w szał, na miejscu pojawiają się partyzanci i rozpoczyna się bitwa. Aby wyrównać szanse, Paladin wyjmuje zapasy broni i rzuca je kolegom. Razem zaczynają rzeźnię. Paladin zostaje dodatkowo upomniany, aby odłożył broń ogłuszającą i użył ostrej amunicji. Po walce na miejscu ląduje Zeus. Wychodzi z niego agent H.A.M.M.E.R. informujący drużynę, że Osborn chce ich natychmiast widzieć.

Podczas lotu do bazy łączy się z nimi Norman. Oznajmia, iż domyśla się, że ktoś sprowokował Xa do działania i ułatwił mu teleportację. Zostawia jednak tę sprawę, ponieważ pokazało mu to, jak bardzo oddziałowi brakuje akcji. Ich kolejne zadanie to rozprawić się z grupą, która ostatnio go oszukała. Nikomu nie uchodzi to płazem. Ich kolejnym celem będą Agents Of Atlas.

Autor: Spell

Galeria numeru

Thunderbolts #138 Thunderbolts #138 Thunderbolts #138 Thunderbolts #138 Thunderbolts #138 Thunderbolts #138 Thunderbolts #138

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.