Avalon » Serie komiksowe » X-Force vol. 3 » X-Force vol. 3 #21

X-Force vol. 3 #21

X-Force vol. 3 #21

Necrosha: Chapter Two

Postacie
Zapowiedź

Necrosha trwa! Ożywieni zmarli oblegają siedzibę X-Men. Warpath i Wolverine wreszcie odkyrwają co się dzieje, ale może być za późno, bo Selene jest bliska zdobycia wielkiej mocy. Na dodatek mutanci nie mogą liczyć na pomoc Wolfsbane, która jest zajęta czymś innym. Dodatkowo, długo oczekiwany powrót Vanishera.

Cytat

Eli Bard: "Everything I’ve done… Over all these centuries… I’ve done it for you. And I will not fail."

Streszczenie

Monsanto, Portugalia. Vanisher, w towarzystwie trzech roznegliżowanych i wystraszonych panienek, z którymi chciał się zabawić, cierpi przez potężny ból głowy. Orientuje się, że Elixir naprawdę dał mu raka mózgu, więc teleportuje się do Utopii.

 

Telford pojawia się tuż u stóp śmierci, wywołanej z kart przez Tarot. Przed zabójczą kosą ratuje go Cyclops strzelając mu lekko w nogę. Walka ze zmartwychwstałymi trwa na całego. W różnych częściach Utopii X-Men walczą m.in. z Feral, Super Sabrem, Stonewallem, Towerem, Darkstar i Firefistem. Archangel osłania Hrimhariego, Warpatha i Rahne przed płomieniem Pyro. Gdy złoczyńca zaczyna chełpić się swym powrotem do żywych, dostaje w głowę nożem Warpatha. Po chwili jednak, wraz z Berzerkerem, Hemingwayem i Scalefacem, rzucają się na bohaterów.

 

Hammer Bay, Genosha. Eli Bard wzdryga się, jakby coś go zabolało. Okazuje się, że stracił kontrolę nad Cypherem. Selene ma wobec tego chłopaka plany, więc każe wysłać Hellions, by go odzyskali.

 

Tymczasem Jetstream wciąż leci gdzieś z Loganem. Nagle dostaje rozkaz i zawraca, zrzucając Wolverine’a w otchłań oceanu.

 

Pozostali Hellions, którzy walczyli z Cyclopsem, Domino, Vanisherem i Emmą, również teleportują się. Na ich miejsce pojawia się Banshee. Ogłusza potężnym głosem swych byłych przyjaciół, po czym na chwilę budzi się spod panowania Selene i znika. Scott łączy się z Cuckoos i każe im znaleźć Selene poprzez Cerebro.

 

Do pokoju Blindfold, przez ścianę wpada Warpath. Dziewczyna wyjawia Jamesowi, że jego brat na niego czeka i że musi przekazać Cyclopsowi pewną wiadomość. Tymczasem pojawia się Risque, która resztką własnej woli ostrzega Indianina i każe mu uciekać. Następnie atakuje go.

 

Archangel walczy ze swymi przeciwnikami. W końcu, w przypływie złości masakruje ich swoimi skrzydłami. Ciężko będzie ich jednak pokonać, gdyż za chwilę Pyro wstaje, gotowy do dalszej walki.

 

Hrimhari, wraz z nieprzytomną Rahne na rękach, wyskakuje przez właz. Wynurza się za nimi Scaleface, jednak po chwili wycofuje się. Obecny tam Doctor Nemesis chce zastrzelić wilki, lecz towarzysząca mu X-23 nie pozwala na to. Z Wolfsbane jest już źle i Hrimhari domaga się pomocy Elixira. Ten niestety wciąż jest w śpiączce. Pojawia się tam Vanisher, również potrzebujący uzdrawiającej mocy Josha.

 

W więzieniu X-Brig, Leland atakuje Empatha, a Shinobi swego ojca, Sebastiana. Przerywa to wracająca do działania Danger.

 

Genosha. Eli Bard po tylu latach, nareszcie może zrobić dla swej królowej to, co obiecał. Wbija rękę w ziemię i zaczyna rozsiewać techoorganicznego wirusa.

 

W kwaterze Bastiona w Waszyngtonie, komputer odnotowuje kolejne powroty do życia zmarłych mutantów.

 

Cuckoos przy użyciu cerebro również doświadczają masowej rezurekcji w Genoshy. Po chwili  dziewczyny nie mogą już tego ogarnąć, gdyż zmartwychwstało tam w krótkim czasie ponad półtora miliona homo superior.

Autor: Jim J

Galeria numeru

X-Force vol. 3 #21 X-Force vol. 3 #21 X-Force vol. 3 #21 X-Force vol. 3 #21 X-Force vol. 3 #21 X-Force vol. 3 #21 X-Force vol. 3 #21 X-Force vol. 3 #21

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.