Avalon » Serie komiksowe » Black Panther vol. 5 » Black Panther vol. 5 #10

Black Panther vol. 5 #10

Black Panther vol. 5 #10

"Power" - part 4

Postacie
Zapowiedź

Wakanda jest atakowana na wielu frontach. Storm próbuje zwalczyć nienaturalną siłę, która może doprowadzić do głodu i epidemii. Tymnczasem T'Challa wykonuje następny krok na mrocznej drodze zemsty, a nowa Black Panther szykuje się do starcia z Namorem, ostatnią osobą związaną z zamachem na jej brata.

Cytat

Black Panther: "It's disheartening to know that an enlightened people such as our own can succumb to paranoia so thoroughly that xenophobia becomes their ideology."

Streszczenie

Ohyaku i ludzie Brokera atakują Black Panther, która szybko paraliżuje większość z nich za pomocą sieci. Jej przeciwniczka po raz kolejny oplata ją swoim biczem, ale wojowniczka wykorzystuje ten fakt, żeby rzucić kobietą w kierunku nadlatującej rakiety. Pokonanie pozostałych sługusów zajmuje jej tylko chwilę, po której nokautuje nadal próbującą walczyć Ohyaku.

M'Toka przypomina, że podczas swojej przemowy Shuri nakreśliła, jak Wakanda poradzi sobie z istniejącym kryzysem, N'Dega jednak zwraca uwagę tylko na to, że wygłosiła swoją przemowę jako hologram, nie będąc nawet ciałem w swoim kraju, co wyłapały i napiętnowały nawet zagraniczne media. Kolejnym problemem wspomnianym w debacie jest kryzys w rolnictwie, któremu zaradzić ma Storm. Konserwatystę ciekawi jednak tylko jedno – czy była to decyzja księżniczki-regentki i czy w ogóle zdaje sobie sprawę z tego, co się dzieje w jej kraju. Obserwujące rozmowę tajemnicze postacie informują swego przywódcę, że władza królewska w Wakandzie upada i wkrótce rodzina T'Challi straci całą kontrolę nad państwem. Ten przekazuje tę informację Brokerowi, który gratuluje mu pozbycia się T'Challi i Storm, dwóch z trzech przeszkód. Doctor Doom odpiera jednak, że poradził sobie ze wszystkimi trzema.

Na jednym z pól uprawnych Wakandy specjalista wymienia Ororo wszystkie pasożyty, jakie zaatakowały ich uprawy. Jednak nawet mimo tego, rośliny nie powinny wyglądać tak mizernie i w tej chwili powinny trwać zbiory. Storm próbuje chociaż częściowo temu zaradzić, sprowadzając deszcz. Fachowiec, doktor Deraja, dziękuje jej za pomoc stwierdzając, że to dobry początek. Tak samo uważa jednak obserwujący wszystko Doom.

Shuri informuje Flea, że znowu zostały uruchomione "Inferno failsafe", założone w zbrojach atakujących. Mając nadzieję, że M'yrze i Zakarowi powiodło się lepiej, prosi o kontakt z nimi. Niestety, wydarzenia w Filadelfii potoczyły się praktycznie tak samo – przekleństwa pod adresem rodziny królewskiej, okrzyk "Desturi" i detonacja bomby. M'yra tłumaczy, że tajemnicze słowo pochodzi z suahili i oznacza tradycję, ale gdy po stracie ręki opuściła szeregi Dora Milaje i wędrowała po Afryce, spotkała się z tym słowem używanym jako hasło pewnej ekstremistycznej grupy. Jej członkowie uważali, że rodzina królewska, zawiązując kontakty z Zachodem, współpracując z grupami takimi jak S.H.I.E.L.D. czy Avengers, czy przekazując im technologię opartą na vibranium, zdradzała spuściznę ich państwa.

Do chaty Zawavariego przybyli, oprócz T'Challi, Aneka i najlepsi uczniowie szamana. Gospodarz wymalowuje na ciele władcy symbole, pochodzące z dawno wymarłego języka. Przełożona Dora Milaje próbuje odwieść króla od jego pomysłu, ale ten stwierdza, że skoro zasady "gry" się zmieniły, tak samo muszą zmienić się ich sposoby walki, po czym każe zebranym magikom go zabić.

Ororo kontaktuje się z wracającą do Waszyngtonu Shuri i opisuje jej nienaturalne zachowanie roślin, które nie chcą pobierać wody ze zroszonej jej deszczem gleby. Black Panther pyta, co o tym wszystkim sądzi jej mąż, ale Storm odpiera, że od czasu jego zmartwychwstania T'Challa prawie się do niej nie odzywał – ani praktycznie do nikogo innego. Księżniczka przyznaje, że jedyna rozmowa, którą przeprowadziła z bratem, dotyczyła polityki i ludzi, na których pomoc mogłaby liczyć. Stwierdza, że T'Challa stał się jakby całkiem inną osobą. Obie panie nie wiedzą, że całą ich rozmowę śledzi Broker.

Tymczasem w chacie Zawavariego T'Challa nadal bombardowany jest wiązkami magicznej energii. Aneka każe Zawavariemu powstrzymać swoich uczniów, ale ten stwierdza, że kobiecie po prostu brak wiary w ich umiejętności. Niedługo później jednak w istocie każe swoim podopiecznym zakończyć atak, po czym pyta T'Challę, czy umarł. Król zaprzecza – co więcej, jeszcze nigdy nie czuł się tak żywy.

W ambasadzie Wakandy N'iix przedstawia zgromadzonym film, który udało mu się rozszyfrować – jak się okazuje, komuś udało się umieścić kamerkę w królewskim samolocie, gdy ten wyruszył w swoją ostatnią podróż. W związku z cały czas działającym w pojeździe urządzeniu zakłócającym większość dźwięków jest nie do odzyskania, ale w ostatnich chwilach przed zakładanym atakiem są one wyraźne. Ku przerażeniu Shuri i jej pracowników, fragment ten przedstawia T'Challę i jego Dora Milaje obserwujących zbliżającego się pod wodą Namora.

Lecąc swoim własnym samolotem, Shuri rozmawia przez komunikator z Reedem Richardsem, podczas gdy M'yra i N'iix pomagają jej założyć nowoczesną zbroję. Fantastic informuje, że Namor nie odpowiada na próby kontaktu, przypomina jednak, że jest on człowiekiem honoru i nigdy nie zaatakowałby swojego przyjaciela. Shuri stwierdza jednak, że świat się zmienił i nie powinni pokładać zbyt dużej wiary w stare sojusze. Richards proponuje, żeby poczekała dzień, a dołączy do niej razem z Benem i Johnnym, Shuri jednak dziękuje za ofertę, ale chce tylko zadać Sub-Marinerowi kilka pytań. Prezentując swoją kompletną zbroję dodaje, że dopiero jeśli nie będzie chciał na nie odpowiedzieć, zacznie nalegać. Śledzący rozmowę Doom z radością obserwuje idące idealnie po jego myśli wydarzenia.

Autor: S_O

Galeria numeru

Black Panther vol. 5 #10 Black Panther vol. 5 #10 Black Panther vol. 5 #10 Black Panther vol. 5 #10 Black Panther vol. 5 #10 Black Panther vol. 5 #10 Black Panther vol. 5 #10 Black Panther vol. 5 #10

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.