Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #517

Uncanny X-Men #517

Uncanny X-Men #517

"Nation X" - part 2 of 7

Postacie
Zapowiedź

Powrót Magneto zaszokował X-Men, a na dodatek polowanie rozpoczyna stado głodnych Predatorów X. Czy mutanci - jeszcze wyczerpani po Utopii - dadzą im radę?

Cytat

Namor walcząc z Predatorem X "While you're certainly spirited Ihave to confess. I'm getting a little bored"

Streszczenie

Utopia. Cyclops niszczy samolot, w którym znajdują się Predatory X. Kukułki informują Scotta, że z pięciu zwierząt jedno zginęło w katastrofie, natomiast pozostałe kierują się w stronę wyspy. Summers natychmiast rozkazuje przygotować się do walki. Namor stwierdza, że nie będzie wykonywał niczyich rozkazów, po czym wskakuje do wody i atakuje jednego z Predatorów płynących do wyspy. Kukułki informują Cyklopa, że pozostałe Predatory wyszły na ląd.


W jednym z pomieszczeń zebrała się cała młodzież mutantów pod opieką Emmy i Rogue. Anole jest zdziwiony, że Anna Marie nie bierze udziału w walce. Ta odpowiada, że dostała inne rozkazy od Cyclopsa.


Na zewnątrz Magneto wykorzystuje metaliczną skórę Predatora, by go zaatakować - zdziera ją z niego, jednak to rozwściecza tylko bestię. Eryk natomiast jest bardzo osłabiony po tym ataku. Nightcrawler zabiera go z pola walki. Następnie Predator zostaje zaatakowany przez Colossusa, Icemana i Boom Boom. Piotr unieruchamia go na moment wystarczająco długi, by Thabita wrzuciła mu do pyska wybuchające pociski. Na koniec zamraża go Bobby. Chwilę później bestia wybucha.


Pod wodą. Bestia, z którą walczył Namor, zostaje zabita przez jego wojowników, którzy przybyli pomóc mu w walce.


Utopia. Cyclops i Madison walczą z Predatorem, gdy pojawia się Storm, która ogłusza potwora piorunami. Moment później Scott zabija zwierzę swoim promieniem.


Tymczasem wewnątrz budynków jeden z Predatorów dociera do pomieszczenia, w którym przebywają młodzi mutanci. Rogue mówi im, by ją dotknęli, i kopiuje ich moce, po czym bez problemu rozprawia się z bestią.


Na zewnątrz. Wolverine walczy z ostatnim Predatorem. Nagle Kukułki padają nieprzytomne, w tym samym momencie moc Phoenix opuszcza ich ciała. Zamieszanie wykorzystuje bestia i atakuje Cyclopsa. Życie ratuje mu Scalphunter strzelając zwierzęciu w głowę.


Cyclpos i White Queen stwierdzają, żę Kukułki żyją, lecz zostały pozbawione mocy Phoenix. Scott informuje Emmę, że pierwszą rzeczą, jaką się jutro zajmą, będzie naprawienie jej umysłu, by mogła wyjść z diamentowej formy. Summers mówi również, że chce natychmiast rozmawiać ze Scalphunterem.


Wieczór. Danger znajduje Greycrowa na plaży i pyta go, kto wysłał go na Utopię...

Autor: Selwa

Galeria numeru

Uncanny X-Men #517 Uncanny X-Men #517 Uncanny X-Men #517 Uncanny X-Men #517 Uncanny X-Men #517 Uncanny X-Men #517 Uncanny X-Men #517 Uncanny X-Men #517

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.