Avalon » Serie komiksowe » Secret Warriors » Secret Warriors #10

Secret Warriors #10

Secret Warriors #10

"God of Fear God of War" - part 4

Postacie
Zapowiedź

Jaki układ zawarł Fury z Aresem? I co w związku z tym czeka Phobosa?

Streszczenie

Wieki temu doszło do konfliktu między Bogami. Zarówno Zeus, jak i Mikaboshi zwrócili się do Hefajstosa o wykonanie dla nich potężnych broni. Kowal włożył w to zadanie całą swoją wiedzę i talent. W ten sposób powstały dwa miecze – Grasscutter i Godkiller. Wojna trwała przez wieki, od jednej wielkiej bitwy do drugiej. W tym czasie Godkiller zaginął. Rok temu Mikaboshi podarował drugie ostrze młodemu Alexandrowi, aby ten zabił swojego ojca. Jego krew miała przełamać zaklęcie rzucone na Phobosa. Doszło do pojedynku, podczas którego Ares został przebity mieczem, a mimo to zapewnił swojego syna o swojej miłości. To wydarzenie dało początek końcowi wojny. Dni mijały, rany się goiły, a bóg wojny i bóg strachu odpoczywali.

11 miesięcy temu w Burkina Faso. Ares uczy swojego syna posługiwania się łukiem i polowania. Chłopak chciałby znów dostać w ręce Grasscuttera, ale ojciec pozwoli mu na to dopiero, kiedy dzieciak osiągnie mistrzostwo w posługiwaniu się innymi broniami. Wojna będzie trwać wiecznie i muszą być na nią gotowi. Dzieciak nie rozumie, dlaczego mają walczyć. Ares twierdzi, że wygrana powinna być wystarczającą motywacją, a jeśli to nie wystarczy, to jest jeszcze honor. Alex woli zostać bohaterem. Ojciec zgadza się na taki los, ale ostrzega syna: jest bogiem, ale wpierw był człowiekiem. Z tego powodu nadejdzie dzień, kiedy zostanie osądzony. Teraz przeniosą się do Nowego Jorku. Mają trochę oszczędności, a jak to nie wystarczy, to Ares potrafi zarabiać swoimi rękoma.

Bóg wojny wstąpił do Avengers, a Phobos był z niego dumny. Siedem miesięcy temu Alex dostał propozycję zostania bohaterem i wstąpienia do Secret Warriors. Pięć tygodni temu wraz ze swoimi kolegami z zespołu, swoim ojcem i innymi ziemskimi bohaterami walczył z inwazją. Trzy dni po wielkiej bitwie Alex wpada do domu z gazetą w ręce. Chce pokazać ojcu kolejny artykuł o nim. Nie zastaje taty w domu, za to widzi go w telewizji podczas konferencji prasowej. Na niej prezentowani są Dark Avengers. Phobos jest załamany. W tym nie ma honoru.

Dwa tygodnie temu. Fury i Ares spotykają się. Nick zamierza włamać się do Avengers Tower i chce, aby bóg mu w tym pomógł. W zamian agent zwróci mu jego syna. Ares wyjawia Fury'emu, że Phobos jest obiektem zażartej dyskusji wśród bogów. Urodził się jako człowiek, a jest bogiem. Wzbudza to sporo kontrowersji. Dojdzie do sądu, podczas którego inne bóstwa zajrzą w oczy chłopaka, a jego ojciec będzie stał u jego boku. Dla dobra dziecka, Alex musi z nim iść. Dlatego Ares pomoże agentowi.

Tydzień temu doszło do walki pomiędzy H.A.M.M.E.R. a Secret Warriors. Zakończyła się ona eksplozją, a w jej środku był Ares. Wczoraj, zgodnie z umową, Bóg pomógł Nickowi we włamaniu i umówili się na następny dzień. Dziś w starym magazynie dochodzi do spotkania, na którym są Nick, Ares i Phobos. Na początku Fury oddaje bogu topór, który ten wpił w Stonewalla. Bóg Wojny chce zabrać swojego syna i odejść, ale agent się nie zgadza. On przyprowadził tu Alexa, ale czy odejdzie ze swoim ojcem, to już jego decyzja. On nie ma na to ochoty, ale Nick i Ares wspólnie namawiają go, aby zmienił zdanie. Dziś nastąpi sąd.

Ojciec i syn udają się to wielkiego pałacu w niebie. Zanim wejdą do sali sądu, Alex musi się przebrać. Dostaje swoją zbroję oraz odzyskuje Grasscuttera. W sali, gdzie odbywa się spotkanie, są przedstawiciele wszystkich ziemskich panteonów. Trybunał liczy trzy osoby. Zasiadają w nim Balder i Quetzalcoatl, a przewodniczy Hera. Bogini przedstawia dzisiejszą sprawę. Alexander urodził się jako człowiek, ale ponieważ wypił krew Mikaboshiego, stał się bogiem. Z tego powodu doszło to kłótni między starymi bogami. Hera pyta się więc chłopaka, kim jest ten, przez którego całe to zamieszanie. Alex odpiera, że jest bogiem strachu. Hera przyznaje mu rację i wita wśród bogów.

Na wielkiej uczcie Alexander rozmawia ze swoim ojcem. Jest podekscytowany i podniecony. Ares gratuluje mu i każe cieszyć się tą chwilą. Pyta się jednocześnie, czy czuł się, jakby śmierć nie mogła go dotknąć. Alex zaprzecza i pyta się, czy to powinno było się stać. Ares zaprzecza. On zostanie ostrzeżony, zanim to się stanie. Phobos jest synem śmiertelnej kobiety i aby stał się prawdziwym bogiem, musi się wydarzyć coś jeszcze. Alex musi umrzeć, aby mógł się odrodzić.

Autor: Spell

Galeria numeru

Secret Warriors #10 Secret Warriors #10 Secret Warriors #10 Secret Warriors #10 Secret Warriors #10 Secret Warriors #10 Secret Warriors #10 Secret Warriors #10

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.