Avalon » Serie komiksowe » PunisherMax » PunisherMax #1

PunisherMax #1

PunisherMax #1

"Kingpin" part 1

Postacie
Zapowiedź

Zupełnie nowa seria, za którą odpowiedzialni będą Janson Aaron i Steve Dillon. Wilson Fisk jest ochroniarzem mafijnego bossa Dona Riggoletto, ale jego ambicje są dużo większe. Aby osiągnąć swoje cele, zamierza namówić Franka do pomocy. Bądź światkiem narodzin najgroźniejszego złoczyńcy, z jakim spotkał się Punisher.

Cytat

Wilson Fisk "One Kingpin, comin' up"

Streszczenie

Punisher w swojej kryjówce obija jakiegoś gangstera. Ten nie chce nic powiedzieć. Dobrze wie, że i tak jest już martwy. Frank przyznaje mu rację. Gdyby jednak zaczął mówić, jego śmierć będzie bezbolesna. W innym wypadku Frank będzie musiał użyć pewnych narzędzi, które prezentuje więźniowi. Mafioso twierdzi, że nic nie wie. Jest tylko zwykłym cynglem u Dona Rigoletto, a na mieście wszyscy siedzą cicho z powodu terroru, jaki wprowadził Castle. Kiedy Punisher ma zamiar użyć piły, facet pęka i mówi o pogłoskach o Kingpinie. Frank wie, że to tylko mit, ale więzień twierdzi, że to coś więce i że będzie mówił. Castle najpierw trochę go zmiękczy przy pomocy piły.

W innym miejscu ma miejsce zebranie głów mafijnych rodzin. Gospodarzem i inicjatorem spotkania jest Don Rigoletto. Gangster ma dość Punishera i jego terroru. Nikt wcześniej im tak nie zagrażał i jeśli nic nie zrobią, to zginą, a ich tereny zajmą czarni albo ruscy. Proponuje się zjednoczyć i wspólnie rozwiązać ten problem. Reszta mafiosów się z tym zgadza, ale nie wierzą w ten plan. Było już wielu, którzy próbowali, i nawet taki fagas jak Barracuda nie dał rady. Rigoletto twierdzi jednak, że znalazł odpowiedniego człowieka. Niestety, zanim to się skończy, miną tygodnie i muszą ustalić co robić w między czasie. Każdy może się zamknąć w domu i liczyć, że dożyje, albo mogą obmyślić jakiś plan. Ten plan to Kingpin. Mafiozi wiedzą, że to tylko mit i od kilkudziesięciu lat nie była żadnego szefa szefów. Nie chodzi o to, aby teraz kogoś takiego tworzyć, bo zaraz wszyscy zaczną się zabijać o tę posadę. Wszyscy wiedzą, że Punisher niszczy rodzinę od góry. Stworzą więc marionetkę, która będzie głową - przynętę, na którą Castle ma polować. Nie wszyscy wierzą, że to się uda. Mściciel jest na to za sprytny. Rigoletto twierdzi, że jeśli dobrze to rozegrają i nie poskąpią grosza, to wszystko się uda. Nagle do dyskusji wtrąca się młody capo od Don Bostone. Chłopak oskarża gospodarza, że w ten sposób sam chce zostać superszefem - nie można mu ufać. Ta nieproszona wypowiedz jest wielką obrazą, a Joey nie chce się zamknąć. Do pomieszczenia wchodzi osobisty ochroniarz Do Rigoletto. To wielki i gruby człowiek o nazwisku Wilson Fisk. Młody gangster naśmiewa się z niego i próbuje go uderzyć. Fisk jest jednak szybszy i łapie napastnika swoimi wielkimi rękoma za głowę. Zaczyna ją ściskać z całej siły, co powoduje, że wypadają biedakowi gałki oczne, które teraz dyndają, wisząc na nerwach wzrokowych. Ten pokaz siły wprawia wszystkich w osłupienie, podczas gdy okaleczony capo zwija się z bólu. Don Bostone każe wyprowadzić krnąbrnego podwładnego. Teraz szefowie mogą wrócić do dyskusji.

Tymczasem Joey jest wyprowadzany na tyły domu. Biedak myśli, że zostanie odwieziony do szpitala. Kiedy jednak oddalają się na odpowiednią odległość, jego dawni koledzy rzucają go na ziemię i szykują się do egzekucji. Zanim pociągną za spust, sami padają zastrzeleni na trawę. Do akcji wkroczył Punisher. Trochę wcześniej torturowany gangster w końcu wygadał, się na temat organizowanego spotkania szefów mafii. To wyznanie zakończyło jego męki i Frank miłosiernie strzelił mu w łeb. Teraz Castle wypytuje nowego więźnia o osoby wewnątrz budynku i jego ochronę. Joey mówi, co wie, i jednocześnie próbuje wsadzić swoje oczy na miejsce. Kiedy mu się to udaje, ma co prawda zeza, ale rozpoznaje swojego rozmówcę.

W budynku szefowie przegłosowali plan Rigoletto. W tym momencie wpadają do środka ochroniarze z wiadomością o ataku Punishera. Wszyscy w popłochu rzucają się do tylnego wyjścia. Fisk zatrzymuje swojego szefa. Wyprowadzi go inną drogą. Willson przebija się przez ścianę budynku i wsadza Dona do samochodu. W tym samym czasie Frank zajmuje się ochroną. Bohater nie zdaje sobie sprawy z tego, że z tyłu celuje do niego Willson. Ten jednak rezygnuje z tego czystego strzału i odjeżdża ze swoim szefem.

Wieczorem w swoim obskurnym mieszkaniu Fisk myje się do snu. Jego żona pyta go o pracę i czy szefowie przyjęli jego plan. Jej mąż odpiera, że wszystko poszło dobrze, ale Rigoletto przypisał sobie zasługi. Para namiętnie się całuje, po czym głowa rodziny idzie przywitać się ze swoim synem. Mały Richard śpi na kanapie. Kiedy jego matka przenosi go do łóżka, Fisk dostaje telefon od szefa. Dziękuje on swojemu ochroniarzowi za ratunek i jednocześnie informuje o skutkach ataku. Cesare nie żyje - podobnie większość ludzi Pizzo. Punisher musi się starzeć, ponieważ kiedyś nikt nie uszedłby z życiem. Ten atak przysporzył im jednak zwolenników. Rigoletto rozkazuje swojemu człowiekowi, aby wprowadził plan w życie. Wilson odpiera, że chętnie poda wszystkim Kingpina.

Autor: Spell

Galeria numeru

PunisherMax #1 PunisherMax #1 PunisherMax #1 PunisherMax #1 PunisherMax #1 PunisherMax #1 PunisherMax #1 PunisherMax #1 PunisherMax #1 PunisherMax #1 PunisherMax #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.