Avalon » Serie komiksowe » Incredible Hulk » Incredible Hulk #604

Incredible Hulk #604

Postacie
Zapowiedź

Po szalonych potyczkach z Juggernautem, Normanem Osbornem oraz Wolverine'ami, najbardziej zielony duet ojca z synem mógłby w końcu odpocząć. Ale nic z tego. Bruce Banner i jego wielki, barbarzyński syn Skaar muszą się zmierzyć z jednym z najzacieklejszych przeciwników Hulka oraz powrotem Harpy. Kim ona jest? I czyją stronę wesprze Banner, kiedy jego syn zetrze się z nią w śmiertelnym pojedynku? Będzie krew, wyrywane pióra i złamane serce. Banner oraz Skaar rozpoczynają grę o najwyższą stawkę.
Plus dodatkowa historia, w której Lyra wciąż poszukuje Jennifer Walters.

Cytat

A-Bomb: "What happened to you?"
Marlo: "Oh, you know. Kidnapped, transformed, and mind-controlled by a big-headed super villain. Typical friend-of-Bruce stuff."

Streszczenie

Nowy Meksyk, Gammaworld. Banner z synem wpadli z odwiedzinami do Korga oraz Kate. Jest tam również i A-Bomb. Wszyscy razem miło spędzają czas, grają w futbol i nawet Skaar świetnie się bawi, poznając tajniki nowego dla siebie sportu. Kate wykorzystuje okazję, aby podziękować Bruce'owi za uratowanie jej z rąk H.A.M.M.E.R. [patrz Dark Reign: The List - Hulk - BB] i wciągnąć go do rozmowy na poważniejsze tematy. Wyraźnie widać, że jej stare uczucia do niego nie wygasły. Banner w odpowiedzi łapie ją za rękę i razem z nią teleportuje się w nieznane, pozostawiając Korga, Skaara oraz A-Bomba samych z ich domysłami.

Banner oraz Waynesboro przenieśli się do obskurnego, podziemnego kompleksu gdzieś pod pustynią. Kate wyraźnie spodziewała się czegoś innego, ale z zaciekawieniem obserwuje, co robi Bruce. A ten zdradza jej swoje obawy związane z wychowaniem syna oraz to, że został lekko napromieniowany podczas potyczki z H.A.M.M.E.R.. W międzyczasie Banner odnajduje mały właz i wysadza go, po czym zaprasza swoją towarzyszkę rozmowy do środka. Okazało się, że miejsce, w którym przebywają, to jedna z tajnych kryjówek Leadera. Bruce tłumaczy, że potrzebuje skorzystać z laboratorium, a jego własne zostały zdekonspirowane ostatnimi czasy przez Amadeusa Cho. Jednak Waynesboro strasznie nie podoba się ten pomysł. Banner ją uspokaja i zapewnia, że nic im nie grozi. Wie, że nie tak dawno temu Przymierze starło się z Leaderem [patrz World War Hulk Aftersmash: Warbound - BB] i liczy na to, że znajdzie tu jakieś cenne informacje. Wtem, podczas przeszukiwania komputerowych baz danych, natrafia na katalog dotyczący swojej byłej żony, Betty Ross. Nim Bruce zdążył się otrząsnąć z zaskoczenia i ogarnąć zawarte tam dane, nagle coś się poruszyło w zakamarku laboratorium. Nie było czasu na jakąkolwiek reakcję. Kate padła nieprzytomna, trafiona energetycznym promieniem, a na Bannera rzuciła się odpowiedzialna za to Harpy. Bruce wpadł w kompletne osłupienie na widok wielkiego, zielonego i skrzydlatego maszkarona, w jakiego niegdyś została przemieniona Betty [patrz Incredible Hulk vol. 2 #167-169 - BB] - był święcie przekonany, że jego była żona nie żyje. Tymczasem Harpy zaatakowała szponami i promieniami energii. Na szczęście Banner miał uruchomione swoje pole siłowe i razem wypadli z wielkim hukiem na powierzchnię, nieopodal miejsca, gdzie znajdowali się Skaar, Korg i A-Bomb. Ci, widząc, co się dzieje, ruszyli Bruce'owi z pomocą, lecz ten, mając nadzieję, że gdzieś pod tą powłoką gamma bestii skrywa się Betty, poprosił ich, aby uważali. A-Bomb oraz Korg posłuchali i ograniczali się tylko do osłony Bannera, jednak Skaar rzucił się na Harpy z żądzą mordu. Bruce nie był w stanie go powstrzymać, więc strzelił do niego ze swojej specjalnej broni napędzanej pradawną mocą. To mocno sponiewierało Skaarem i odrzuciło go na kilka metrów. A tymczasem lekko obita Harpy powoli zaczęła się uspokajać i przekształcać w kobietę. Lecz ku zaskoczeniu wszystkich, nie była to Betty Ross, lecz Marlo Chandler. A-Bomb kompletnie otępiał na widok swojej żony, z którą jest w separacji. A ona zdziwiła się obecnym wyglądem Ricka. Po kilku słowach wytłumaczenia, że kobieta była porwana, zmutowana i kontrolowana przez pewnego wielkogłowego złoczyńcę, Marlo wraz z mężem oddalili się od pozostałych.

Po tym wszystkim atmosfera nieco przysiadła. Nikt już nie chciał grać w futbol, a Skaar obraził się na Bannera, że ten ośmielił się do niego strzelić. Ich relacje ojca z synem znowu zostały wystawione na próbę.

W tym samym czasie, Waynesboro doszła już do siebie i obserwowała całe zajście na ekranach w laboratorium, kiedy nagle tuż obok niej pojawił się Leader. Na szczęście był to tylko hologram. Leader za jego pośrednictwem przekazał Kate, że już uruchomił sekwencję samodestrukcji tego laboratorium, po czym rozpoczął swoje psychologiczne gierki. Złoczyńca zwrócił jej uwagę na reakcję Bannera na możliwość spotkania swojej byłej żony i zaznaczył, że Waynesboro nigdy nie będzie tą pierwszą w jego sercu.

Kate opuściła laboratorium tuż przed eksplozją i mając na uwadze słowa Leadera, pierwsze co zrobiła na powierzchni, to skradła pocałunek Bruce'owi. Jednak nie było czasu, aby się nad tym rozwodzić, bo w telefonie Bannera odezwał się alarm. Nowy Jork został zaatakowany przez Mole Mana i jego podziemne bestie. Wprawdzie Fantastic Four jest już na miejscu, ale może to być kolejne świetne wyzwanie dla Skaara, dlatego wszyscy szykują się już do drogi.


"Clash Of Furies" - part 4

Postacie:
* Lyra, Boudicca
* Axon, Aberration

Miasteczko Badwater, Kalifornia. Lyra stanęła naprzeciw Axon oraz Aberration. Obydwie kobiety były mocno doświadczone przez los i już dawno przekroczyły granicę moralności i poczytalności. Dlatego były gotowe na wszystko oraz wdzięczne generałowi Rykerowi za danie im drugiej szansy i mocy. Pierwsza do ataku ruszyła Aberration, lecz Lyra będąc w swoim transie przewyższała ją techniką i siłą. Udało jej się odzyskać Boudiccę i wrzucić przeciwniczkę w eksplodującą stację benzynową. Jednak Aberration przeżyła wybuch i jeszcze bardziej zmutowała, osiągając monstrualne rozmiary. Niestety dla niej, na nic się to zdało. Amazonka z przyszłości przebiła jej głowę połamaną latarnią i już druga z członkiń Gamma Corps: Black padła martwa tego dnia.

Widząc to, Axon zaczęła wysysać energię ze wszystkich mieszkańców Badwater i zagroziła Lyrze, że zabije ich wszystkich, jeśli ta się nie podda.
     

Autor: Black Bolt

Galeria numeru

Incredible Hulk #604 Incredible Hulk #604 Incredible Hulk #604 Incredible Hulk #604 Incredible Hulk #604 Incredible Hulk #604 Incredible Hulk #604

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.