Avalon » Serie komiksowe » Hulk vol. 2 » Hulk vol. 2 #17

Hulk vol. 2 #17

Hulk vol. 2 #17

"Code Red" - chapter four: "The Man In The Mirror"

Postacie
Zapowiedź

Ostatni rozdział Code Red. Czy Red Hulk jest wystarczająco silny, aby poradzić sobie jednocześnie z Wolverinem, Punisherem, Deadpoolem i Red She-Hulk? W tym numerze poznamy kolejne sekrety i ujrzymy już pierwsze podwaliny pod zbliżające się World War Hulks!

Cytat

Red She-Hulk: "You might be 'The Strongest There Is' but, you'll die of internal bleeding just like anybody else."

Streszczenie

Red Hulk wykrwawia się. Jego kobiecy odpowiednik przeciął mu tętnicę szyjną. Olbrzym jest zmuszony pozostać w bezruchu jeśli chce zachować życie. Rulk wypytuje osaczających go trykociarzy, za jaką cenę go zdradzili. Samson odpowiada, że po prostu spełnił to, co Czerwony tylko im obiecał. Pieniądze Deadpoola zostały już przelane na pewne szwajcarskie konto, a dane osób objętych programem ochrony świadków znajdują się już w posiadaniu Punishera. Każdemu z nich zostanie udostępniony pełny dostęp do odpowiedniej nagrody, gdy Red padnie martwy. Hulk ma jednak w swojej drużynie kogoś, kto nie dał się przekupić. Osoba ta, Thundra, zaskakuje Samsona niespodziewanym atakiem, który umożliwia Rulkowi ucieczkę. Plan ten ma spore szanse powodzenia, bowiem oczy Czerwonego w pełni się już zagoiły, a wbity w szyję sai Elektry stopił się. Gdy Leonard siłuje się z wyzwolicielką jego więźnia, Red She-Hulk rusza tropem Red Hulka. Nieco skonfundowani Punisher i Deadpool postanawiają nie uczestniczyć w bitce i spokojnym krokiem oddalają się.

Szukający bezpiecznego schronienia, coraz bardziej osaczony Rulk odnajduje coraz więcej podobieństw pomiędzy swoją a Bannera niegdysiejszą sytuacją. Wrażenie to pogłębiają w nim paniczne krzyki pasażerów metra, do którego wsiadł przez ścianę w pełnym biegu. Wysiąść przychodzi mu równie szybko – dzięki pomocy Red She-Hulk. Czerwone olbrzymy zaczynają kolejną bijatykę, jednocześnie prowadząc ze sobą dyskusję. Wychodzi na jaw, że Srulkie wie dosyć dużo na temat życia przeciwnika, zanim ten stał się potworem. Wypomina mu, że miał szansę zmienić kraj na lepsze, ale jak zwykle zawalił, pozwalając emocjom wziąć górę nad racjonalnym osądem sytuacji. Wściekły Rulk zaciąga kobietę na szczyt wieżowca z zamiarem ciśnięcia nią o ziemię. Zmienia jednak zdanie i zamiast tego podejmuje kolejną próbę dogadania się z Czerwoną. Ta jednak wykorzystuje chwilę zawahania olbrzyma i zrzuca go z dachu. Red Hulk uderza w ulicę z potężnym impetem, wywołując drżenie najbliższych budynków, w tym siedziby Fantastic Four.

Po przebiciu się przez ulicę Rulk znowu ląduje w kanałach. Tam spotyka Elektrę. Żywą, całą i zdrową, w pełni sił. Kobieta obiecuje zabrać Czerwonego do Domino.

Członkowie X-Force, Rulk i Elektra spotykają się w apartamencie Silver Sable. Gospodyni dopiero co została przesłuchana przez Domino. Wyjawiła, że trzy noce temu Samson zapłacił jej sto tysięcy dolarów za dostarczenie mutantce informacji o zajściu w salonie fryzjerskim Sama, które to miejsce jest przykrywką A.I.M., dla niewiadomych celów. Najemniczka pojawiła się w nieodpowiednim miejscu o niewłaściwej porze i niechcący zadarła z Red Hulkiem, który myśli, że poznała ona sekret jego podwójnej tożsamości. Czerwony rezygnuje z zabijania Domino. Obiecuje jednak, że jeśli jego tajemnica wyjdzie na jaw, świat dowie się również o istnieniu tajnej mutanckiej grupy zabijaków, kierowanej przez członka X-Men i Avengers, X-Force. Układ zostaje zawarty. Wolverine zabiera swoich ludzi i odchodzi, zostawiając półnagą i przerażoną Sable na łasce Rulka. Ten jednak jedyne, czego od niej chce, to sto tysięcy, które zarobiła, nieświadomie wywołując całe zamieszanie. Red i Elektra zastanawiają się, dlaczego polecono mu zrekrutować drużynę złożoną akurat z tych postaci. Dochodzą do wniosku, że chodziło o to, że zarówno Punisher, jak również Crimson Dynamo czy Deadpool nie są ludźmi, którzy potrafią utrzymać język za zębami. W przypadku, gdyby Domino wyjawiła im w zamieszaniu sekret Rulka, rozniósłby się on po świecie w oka mgnieniu. Zadaniem samej Natchios było natomiast wytropienie mutantki, z czego skrupulatnie się wywiązała. Elektra doradza Redowi wywiązanie się z układów z poszczególnymi członkami swojej drużyny. Sama jednak odmawia przyjęcia zapłaty mówiąc, że więcej dla niej będzie warta jego przysługa w przyszłości, gdy będzie jej potrzebowała.

Crimson Dynamo dostaje więc upgrade do swojej zbroi wykradziony od Tony'ego Starka. Deadpool zgarnia pieniądze odebrane Silver Sable. Punisherowi zostają wręczone namiary na zbrojownię S.H.I.E.L.D.. Rulk spotyka się z Thundrą. Zarówno ona, jak i Samson wyszli z pojedynku żywi.

[Uwaga: W komiksie znajduje się również krótka, teoretycznie humorystyczna historyjka ze stajni Mini Marvels, autorstwa Audrey Loeb i Dario Brizueli. - nietendon]

Autor: nietendon

Galeria numeru

Hulk vol. 2 #17 Hulk vol. 2 #17 Hulk vol. 2 #17 Hulk vol. 2 #17 Hulk vol. 2 #17 Hulk vol. 2 #17 Hulk vol. 2 #17 Hulk vol. 2 #17 Hulk vol. 2 #17

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.