Avalon » Serie komiksowe » Assault On New Olympus » Assault On New Olympus

Assault On New Olympus

Postacie
Zapowiedź

Hercules! Spider-Man! Ares! New Avengers! Wolverine! Mighty Avengers! Agents of Atlas! Nie będzie większego wydarzenia tej jesieni! W końcu Hercules stanie naprzeciw swojej złowrogiej macochy i jej sojuszników z Olympus Group. W końcu Hera ujawni swoje przerażające plany, które wstrząsną całą Ziemią. Lecz wcześniej, Hercules będzie musiał zebrać najzacniejszych herosów, by utworzyć z nich niezwyciężoną drużynę. Pierwszy na liście będzie Spider-Man, ale dlaczego nasz ulubiony Pająk będzie walczyć z Lwem Olimpu? Czyżby dołączył do sił zła? Zapowiada się zaskakujące i wstrząsające wydanie specjalne.
Plus historia dodatkowa z Agents of Atlas, która wejdzie na stałe w harmonogram przygód Herculesa. Co zrobi Jimmy Woo, kiedy siły Nowego Olimpu wezmą sobie na cel jego towarzyszkę z drużyny, Venus? Będzie z, czy przeciw Herculesowi?

Cytat

Jocasta: "Promise not to touch anything, and I will try to answer any question you may have."
Zeus: "Why are You naked?"

Streszczenie

Athena przypomina swojej siostrze wydarzenia, które doprowadziły do obecnej sytuacji. Amatsu-Mikaboshi postanowił podbić wszystkie ziemskie panteony, a ponieważ Asgard zniknął, zaatakował Olimp. Powstrzymali go wspólnymi siłami Hercules, Ares i Phobos. Nie obyło się bez strat i całą walkę swoim życiem przypłacił Zeus. Po tych wydarzeniach bogowie rozeszli się po świecie i zaczęli żyć wśród śmiertelników. Swoją potęgę zgromadzili w ziemskiej firmie Olympus Group, którą zarządza obecnie Hera. Ta, aby zemścić się na Athenie, zaczęła współpracę z najbardziej nikczemnymi spośród bogów oraz podpisała porozumienie z Normanem Osbornem. Jest to tyko jednak wstęp do najbardziej szokujących wydarzeń. Opowieść przerywa Amadeus. Zwraca uwagę, że słuchaczka, którą jest Aphrodite, zupełnie nie zwraca na nich uwagi. Bogini miłości leży rozmarzona na leżaku nad basenem i jest wachlowana przez dwóch półnagich mężczyzn. W dodatku wyśmiewa fakt, że jej siostra jest dziewicą. Nie interesują jej knowania Hery. Śmiertelnicy i ich los jej nie obchodzą. Oni już dawno o niej zapomnieli i nie oddają jej należnej czci. Mogła by się tym zainteresować, gdyby ktoś jej pomógł w walce z Agent Of Atlas. Jedna z członkiń tej grupy ma czelność podawać się za nią. Kiedy Athena odmawia, Aphrodite olewa gości i żąda rozweselenia jej przez jednego z niewolników. Amadeus chce zostać i popatrzeć, ale jego opiekunka ponagla go do wyjścia.

W sali tronowej pałacu M'kraan Mikaboshi kończy mordować parę bogów z panteonu Shi'Ar. Przedstawia się, aby inni wiedzieli, komu mogą dziękować za ciemność, chaos i koniec wszystkiego.

W swoim apartamencie Hera budzi się i wstaje się przejść. W łóżku został Typhon, który dziwi się, co martwi jego kochankę. Przywódczyni New Olympus posiada dar przewidywania przyszłości i czuje, że pustka i chaos, które istniały przed powstaniem bogów, powraca. Japończycy nadali temu imię – Amatsu-Mikaboshi. W dodatku nie czuje już obecności Pythagorasa. To z pewnością robota jej pasierbicy, która planuje, jak ją obalić. Czas przypomnieć Osbornowi o ich umowie - nadeszła pora, aby uwolnić Continuum.

Amadeus i Athena jadą taksówką. Bogini jest zmartwiona. Nikt nie chce jej pomóc. Oprócz Aphrodite odmówili jej też Apollo, Artemis i Dionysos. Nagle Cho dostrzega na telebimie Hebe. Żona Herculesa gotuje właśnie w schronisku dla bezdomnych i dzięki niej zgłasza się tam nie tylko mnóstwo osób potrzebujących, ale także wielu sponsorów. Chwali ją także May Parker, która prowadzi to schronisko. Athena musi szybko zadzwonić do Mighty Avengers.

Telefon odbiera Jocasta. W tym samym momencie do rezydencji wchodzi Hercules oraz Zeus. Od wejścia prosi robota, aby w razie telefonu od Atheny mówiła, że ojciec z synem są na miejscu od dawna. Doznaje jednak rozczarowania, kiedy dowiaduje się, że jego siostra jest na linii.

Po chwili Herc uruchamia alarm i zjawiają się na miejscu Wasp, USAgent i Quicksilver. Lew Olimpu informuje zebranych, że jego żona została wygnana z Olimpu. Ważniejsze jednak, że Hera postanowiła wypowiedzieć wojnę światu śmiertelników i powinni uderzyć na nią wcześniej. Najpierw jednak musi spotkać się ze swoją małżonką.

W ogródku przy restauracji Peter Parker i Hebe siedzą na randce. Rozmowa wyraźnie im się klei. Kiedy rozmowa schodzi na temat małżeństwa, kobieta pochmurnieje. Zaczyna opowiadać swoją smutną historię o początkach jej małżeństwa z Herkulesem oraz o tym, jak później małżonek przestał ją zauważać, aby ostatecznie ją opuścić. Kiedy bogini zaczyna płakać nad swym losem, Parker przytula ją, aby ją pocieszyć. Kończy się to pocałunkiem. W trakcie tej intymnej sceny odzywa się zmysł pająka. Przed parą stoi wściekły Hercules. Po chwili potężny cios wyrzuca chłopaka przez okno do restauracji i dalej, przez tylne drzwi, do alejki. Herc obiecuje zaraz wrócić do żony, najpierw musi zająć się śmiertelnikiem, który śmiał położyć na niej swojej łapy. W alejce jest jednak tylko Spider-Man, który oślepia herosa swoją siecią. Lew Olimpu szybko sobie z tym radzi i przechodzi do kontrataku. Spider wyprowadza kilka szybkich ciosów, ale bez rezultatu. W rewanżu dostaje sierpowego, który rzuca nim na chodnik. Herc chce wiedzieć, gdzie jest Parker i wydusi to z Pajęczaka. Walka przenosi się do pobliskiej galerii sztuki. Tam Ścianołaz przy pomocy sieci unieruchamia przeciwnika pod sufitem. Spider-Man zaczyna kazanie o tym, jak powinno się traktować kobiety, że nie są one niczyją własnością itp. Po chwili heros spada na ziemię, a Pająk przez okno ucieka do sąsiedniego pomieszczenia. Herc przebija się przez ścianę w pogoni. Okazuje się, że za nią mieści się piętrowy parking i Peter powoduje, że na Avengera spada kupa samochodów. Parker prosi przeciwnika, aby przerwali to szaleństwo i porozmawiali, Hercules jednak podnosi wraki i rzuca je na bohatera. Ten ciężar jest za duży dla Pająka, który nie może się wydostać spod sterty żelastwa. W tym momencie na miejsce walki wbiega Hebe. Wyjaśnia, że Peter tylko ją pocieszał, a Herc zdradzał ją już setki razy. Pyta się męża, co takiego mu zrobiła, co tak strasznego jest w niej, że ją porzucił. Lew Olimpu przeprasza ją. To jego wina. Z początku wszystko było fajne - właśnie został bogiem, ona była piękna i śmiała się z jego głupich kawałów. Jednak on tęsknił do przygód, które były wśród śmiertelników. Dlatego odszedł i powinien zostać za to przeklęty. Hebe policzkuje go i krzyczy, że nie ma on podstaw, aby myśleć, że kiedykolwiek go kochała. Po chwili zaskoczenia para patrzy na siebie czule i się całuje. W tle Spider błaga o pomoc z wydostaniem się z pułapki.

W siedzibie Olympus Group Hera spotyka się z grupką biznesmenów. Potentaci finansowi, transportowi i telekomunikacyjni przyszli tu tylko dlatego, że kazał im tak Norman Osborn. Bogini przedstawia im koncepcję Continuum®. Wszystko zaczęło się, kiedy z ciemności i chaosu powstała bogini Gaea. Pierwsza, złota era ludzi zaczęła się kiedy, Uranus (Niebo) spuścił na Matkę Ziemię (Gaea) deszcz i z owoców tego powstali ludzie. Doszło jednak do ich wyginięcia na skutek wojny bogów z tytanami. Srebrna era człowieka zakończyła się, ponieważ śmiertelnicy przestali wierzyć w bogów i Zeus za karę zesłał na nich powódź. Ludzie epoki brązu to dzieci ludzi i bogów. Wojny i zarazy doprowadziły do kolejnej zagłady. Teraz trwa epoka żelaza, gdzie zwykli śmiertelnicy roszczą sobie prawa do przywilejów i mocy zarezerwowanych dla bogów. Dlatego ona ogłasza początek czwartej zagłady. Biznesmeni słuchają tego z zachwytem. Są oni zahipnotyzowanie przez muzykę faunów. Będą oni teraz tworzyć dział marketingu w Olympus Group. Hera stwierdza, że Osborn to głupiec.

W schronisku dla bezdomnych Athena jest załamana. Hercules zebrał tylko Zeusa, Hebe i Amadeusa. W dodatku Herc jest obrażony na Cho i udaje, że go nie widzi. Jednocześnie poprawia siostrę. Po pojedynku ze Spider-Manem porozmawiali chwilę i okazało się, że Pająk ma kilku przyjaciół. W drzwiach stają Parker, Wolverine i Spider-Woman.


"Godmarked" - part 1: "The Oldest One"

Postacie:
 * Jimmy Woo, Namora, Gorilla-Man, Uranian, Venus, M-11
 * Phorcys

Agents Of Atlas wiedzą już, gdzie znaleźć Venus i lecą jej na spotkanie. Udają się na most Golden Gate. Tam z morza wychodzi wielki potwór – Phorcys. To on w zamierzchłych czasach stworzył syreny i żąda, aby ostatnia z jego córek znów dla niego śpiewała. Kiedy bohaterowie lądują, ich koleżanka rozpoczyna śpiew i wszyscy ludzie na moście zostają zahipnotyzowani. Nie widzą niebezpieczeństwa i spadają z mostu do wody. Na szczęście na miejscu są bohaterowie z fundacji Atlas. Namora, Gorilla-Man i M-11 łapią cywili. Jimmy prosi Uraniana, aby użył statku. Ten wystrzeliwuje w potwora wiązkę energii, która wydaje się skutkować. To sprawia, że syrena przestaje śpiewać, a bohaterowie mogą przestać zajmować się ratowaniem ludzi. Namora atakuje pysk potwora, a M-11 swoim promieniem odcina mu jedną z macek. To tylko rozwściecza antyczną bestię. Łapie on mackami latający spodek i niszczy kawałek mostu, na którym stała grupa. Gorilla-Man ratuje swojego szefa przed upadkiem. Muszą wymyślić inny plan. Venus znów zaczyna śpiewać i niedługo wszyscy na moście skończą jako ofiara dla pradawnego bóstwa.

 

Autor: Spell

Galeria numeru

Assault On New Olympus Assault On New Olympus Assault On New Olympus Assault On New Olympus Assault On New Olympus Assault On New Olympus Assault On New Olympus Assault On New Olympus Assault On New Olympus Assault On New Olympus

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.