Avalon » Serie komiksowe » Incredible Hercules » Incredible Hercules #138

Incredible Hercules #138

Incredible Hercules #138

"Assault On New Olympus" - part 1: "Playing Gods"

Postacie
Zapowiedź

Rozpoczyna się boża bitwa! Od miesięcy się na to zanosiło. Napięcie rosło. A wszystko sprowadza się do jednego, prostego pytania: czym jest projekt Continuum? Odpowiedź na nie będzie tak śmiertelna i zatrważająca, że wpłynie na całe uniwersum Marvela. No, chyba że Hercules i jego Avengers coś na to poradzą. Lecz na drodze do tego stanie im oszalały z wściekłości bóg wojny, Ares.
Plus historia dodatkowa, w której Aphrodite wyleje swój gniew na Agents of Atlas i ich Venus.

Streszczenie

Tydzień temu. Athena tłumaczy Cho, że to on będzie nowym księciem mocy, jej nowym czempionem. Zawdzięczać to będzie swojemu intelektowi, a nie mięśniom. Hercules był herosem ery brązu, kiedy potrzebny był do oczyszczenia świata z bestii i potworów. U kresu ery żelaza potrzebny jest ktoś o wielkim intelekcie. Amadeusa zaskakuje kolejna informacja. Aby mógł działać nowy czempion, stary musi umrzeć.

Dziś Hercules staje przed połączonymi siłami New i Mighty Avengers, aby przedstawić im plan działania. Podłączają Hebe do urządzenia Pyma i dzięki jej myślom potrafią stworzyć holograficzny plan siedziby Olympus Group. Z zewnątrz budynek jest monitorowany, a kamerami steruje Argus – gigant o setce oczu. Dachu pilnuje Huntsman, a korytarzy w środku Delphyne i jej Amazonki. Na ostatnim piętrze za drzwiami a adamantinu jest ukryte Continuum®. Dostać się tam można tylko windą z rajskich ogrodów. Drzwi do nich są zrobione z niezniszczalnego szkła wykonanego przez Hephaestusa. Tylko on i Hera mają klucz do windy. Dodatkowo osobistym ochroniarzem Hery jest Typhon – ostatni z Tytanów. Jeśli uda się im pokonać te wszystkie przeszkody, reszta powinna być prosta. Athena przypomina bohaterom, że wielu z nich jest tak naprawdę współczesną manifestacją dawnych bogów, jak np.: Spider-Woman to Kali, Spider-Man to Anansi, a Wolverine to Cernunnos. Amadeus korzysta z zamieszania i prosi Herca o rozmowę na osobności. Przeprasza on bohatera i daje mu butelkę z wodą z rzeki Lethe, którą zdobył w zaświatach. Lew Olimpu będzie dowodził atakiem i będzie narażony na największe niebezpieczeństwo. Z tego powodu przyda mu się każda możliwa broń i pomoc. Pym odradza frontalny atak i zachęca do wymyślenia planu. Przerywa mu Cho, który ma już gotowy plan.

Później, do budynku Olympus Group wchodzi Hebe. Amazonkom mówi, że przyszła zabrać swoje rzeczy. Na miejscu zjawia się Delphyne, która zabiera boginię do Hery. Córka wita się ozięble z matką. Ta jednak zachowuje się, jakby nic się nie stało Przeprasza ona Hebe i namawia, aby przyłączyła się do niej w tej godzinie próby. Hera wezwała do siebie wszystkie swoje dzieci. Ares i Eris są już w drodze. Królowa bogów mówi, że chce stworzyć nowy świat i aby tego dokonać, musi zabić wszystkich w starym. Rozmowę przerywa Argus, który donosi, iż na ręce Hebe dostrzegł bransoletę, w której ukryty jest miniaturowy pojazd. Hera domyśla się, że to Hercules i jego sprzymierzeńcy. Bogini młodości próbuje bronić bransoletki, ale zostaje potężnie uderzona przez matkę. Hebe przelatuje przez całe pomieszczenie i pada nieprzytomna koło drzwi wejściowych do budynku. Na miejsce przyjeżdża karetka, która chce zabrać żonę Herculesa. Hera domyśla się podstępu, ale jest za późno. Z ambulansu wyskakują bohaterowie. Chcą oni wykorzystać zaskoczenie, jakie dał im hologram w bransoletce. Herc najpierw odbija swoją żonę. Avengers szybko radzą sobie z Amazonkami, ale Hera wzywa posiłki i po chwili na miejscu zjawiają się Typhon, Argus, Delphyne, Huntsman, Eris i Arachne.

W Avengers Tower Ares szykuje broń, aby wesprzeć swoją matkę. W jego łóżku leży jednak roznegliżowana Aphrodite. Bogini przyznaje, że Athena przysłała ją tu, aby odciągnąć boga wojny od walki, co nie zmienia faktu, że robi to z chęcią. Ares daje się skusić i ląduje w łóżku.

W budynku Olimpus Group Herc ściera się z Typhonem. Ten pojedynek obserwuje Amadeus. Boi się on o przyjaciela i zabiera Hebe do karetki, aby nie rozpraszała ona uwagi herosa. Nagle na pole walki wlatuje Thanatos – grecki odpowiednik śmierci, który oznajmia, że jedna z obecnych tu osób umrze.


"Godmarked" - part 2: "Remember The Titans?"

Postacie:
* Jimmy Woo, Namora, Gorilla-Man, Uranian, Venus, M-11
* Phorcys

Phorcys złapał swoimi mackami Woo i Gorilla-Mana i chce ich pożreć. Poniżej Venus ciągle śpiewa swoją pieśń. Jimmy próbuje do niej przemówić i przypomnieć jej, że jest bohaterką. Odnosi to skutek i śpiew ustaje tuż przed tym, jak ludzie mieli zacząć skakać z mostu. Namora uwalnia kolegów z macek, a następnie przenosi syrenę w bezpieczne miejsce. Phorcys uznaje swoją porażkę i wraca do głębin. Bohaterowie wracają na latający spodek i lecą na Manhattan. Lądują koło budynku Olympus Group, aby rozmówić się z Aphrodite. Wiedzą, że nie uda im się włamać do budynku, więc szukają innego wejścia. Odkrywają tunele pod budynkiem i wybierają tą drogę. Tam czeka ich niestety niespodzianka w postaci cyklopa, armii kościotrupów i innych antycznych potworów.
   

Autor: Spell

Galeria numeru

Incredible Hercules #138 Incredible Hercules #138 Incredible Hercules #138 Incredible Hercules #138 Incredible Hercules #138 Incredible Hercules #138 Incredible Hercules #138 Incredible Hercules #138

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.