Avalon » Serie komiksowe » Ender's Shadow: Command School » Ender's Shadow: Command School #3

Ender's Shadow: Command School #3

Postacie
Zapowiedź

Próbując uchronić Endera przed jego najzakcielejszym wrogiem, Groszek zapomniał o swoim własnym. Kiedy Armia Smoka idzie w perzynę, Szkoła Bojowa staje się areną nienawiści i zemsty.

Cytat

Dimak, o Groszku: "He doesn't have the same capacity for affection that you have, but we hope you'll stay friends with him. Even if it's not always easy."
Nikolai: "I'm not his friend, sir. I'm his brother. Easy or hard doesn't even matter."

Streszczenie

Bitwa z Armią Borsuka. W jej trakcie Smok orientuje się, że zamrożeni żołnierze przeciwnika po kilkudziesięciu sekundach wracają do gry. Ender zarządza zmianę dotychczasowej strategii.

Po wygranej bitwie chłopcy zastanawiają się, jakie zasady nauczyciele będą jeszcze łamać. Andrew przyjmuje gratulację od Pola Slattery'ego, po czym zarządza czas wolny. Ma dość ćwiczeń.

Groszek rozmawia ze swoim plutonem. Rozkazuje chłopcom, by od tej chwili na zmiany pilnowali Endera. Jest pewien, że Bonzo nie odpuści po wcześniejszej porażce.

Nikolai stawia się na wezwanie kapitana Dimaka. Przeczuwa, że w końcu dostrzeżono, że nie jest tak dobry, jak reszta Armii Smoka i dostanie przeniesienie. Dimak wyprowadza go z błędu. Pokazuje mu akta z odkryciami siostry Carlotty. Podczas ich lektury, Nikolai wreszcie zaczyna rozumieć, dlaczego Groszek jest tak do niego podobny. Na koniec Dimak prosi, by chłopiec nie przestawał być dla Groszka przyjacielem. Nikolai stwierdza, że na to jest już za późno. Teraz jest dla Groszka bratem.

Bonzo upewnia się, gdzie znajdują się chłopcy z Armii Smoka, po czym rozkazuje swej armii zająć pozycje. Na korytarzu, którym idzie Ender, Groszek zauważa zbyt wielu chłopców z Salamandry. Kiedy do Andrew podchodzi Petra, jest zszokowany i postanawia działać. Wbiega do znajdujących się najbliżej sypialń Armii Królika i wykrzykuje, że Salamandra ma właśnie zaatakować Endera. Chłopcy z Królika zwołują jeszcze armie Ważki i Kota, po czym wszyscy wybiegają na korytarz. Bonzo zmuszony jest odwołać akcję.

Następnego ranka pluton Groszka chce odeskortować Endera do mesy dowódców. Ten zapewnia, że nie jest głodny, więc chłopcy wracają do reszty. W kantynie Groszek postanawia skompromitować Salamandrę raz na zawsze. Wskakuje na stół, by wszyscy go widzieli, po czym zaczyna mówić o prawie Floty. Dokładniej o tym, że żołnierz, któremu wydano bezprawny rozkaz ma obowiązek odmówić jego wykonania i zgłosić to dowództwu. Lightera z Salamandry denerwuje, że Groszek kieruje tę mowę do nich. Groszek wykłada więc, że Ender jest najlepszą nadzieją ludzi w walce z Formidami i wszyscy, którzy dybią na jego życie, są zdrajcami ludzkości. Lighter jest wściekły. W złości wykrzykuje, że cała mowa Groszka poszła na marne, bo wszyscy jej adresaci samą swoją obecnością w kantynie udowadniają, że nie są z Bonzem. W tej chwili do Groszka dociera, że się pomylił. Biegnie wprost do kwater Endera i mija łazienkę. Zagląda do środka i widzi, jak lekarze chowają do worka zakrwawione ciało Bonza. Chłopca zauważa Graff i karze mu się wynosić. Groszek nie rozumie, dlaczego nauczyciele nie posłuchali jego ostrzeżenia. Graff mu nie tłumaczy.

Plotki huczą w korytarzach Szkoły Bojowej. Groszek ma wyrzuty sumienia, że nie ochronił Endera. Nikolai próbuje go pocieszyć, ale dla Groszka to za bardzo przypomina sytuację z Poke.

Podczas telerozmowy z siostrą Carlottą, Graff jest przygnębiony. Zakonnica jest wściekła i nie próbuje nawet kryć swej złości. Graff przyznaje jej częściową rację, ale i tak nie zmienia decyzji. Rzuca pod nogi Endera kolejną kłodę.

Kolejna bitwa, z dwiema armiami naraz. Chłopcy z Armii Smoka są wściekli, tym bardziej, że dowiedzieli się z opóźnieniem. Na domiar złego, gwiazdy zasłaniają widoczność. Groszek przewiązuje się liną i dzięki temu może zobaczyć, co czeka ich za gwiazdą. Melduje o tym Enderowi. Andrew uważa, że tej walki nie może wygrać, ale Groszek sugeruje, by nie trzymał się reguł. W końcu, Ender podejmuje decyzję.

Armia Smoka układa się w jedną formację, po czym rozpoczynają atak. William Bee z Armii Gryfa i Talo Momoe z Armii Tygrysa są tak zaabsorbowani atakowaniem formacji, że nie widzą, jak czwórka chłopców z Armii Smoka dotyka swymi hełmami ich bramy. Jest to rytuał zwycięstwa i kończy on bitwę, w której Smok nie miał szans.

Pojawia się Anderson i informuje, o zmianie zasad, która uniemożliwi powtórzenie tego manewru. Ender jest rozgoryczony i w akompaniamencie głosów poparcia mówi Andersonowi, co myśli o ich zasadach.

Później, w pokoju Endera stawia się Groszek. Andrew informuje go, że dostał przeniesienie do Szkoły Dowodzenia, a Groszek powiadamia, że obejmie dowództwo Królika. Enderowi jest już wszystko jedno, męczą go wyrzuty sumienia. Boi się, że zranił Bonza bardziej, niż to było konieczne. Groszek postanawia nie mówić mu, że Hiszpan nie żyje. Pojawia się Dimak, by zaprowadzić Endera do wahadłowca.

Groszek niechętnie idzie do kwater Armii Królika. Chłopcy już wiedzą, że malec będzie ich dowódcą i nie okazują mu wrogości. By ich do siebie przekonać, Groszek zapewnia, że nie ma zamiaru wprowadzać żadnych radykalnych zmian, bo Carn Carby miał dobrą organizację. Itu, jeden z chłopców, doskonale wie, że Groszek nie mówi szczerze, ale docenia jego wysiłki. Informuje też, że jako dowódca, Groszek musi oficjalnie powitać nowego rekruta. Dopiero wtedy chłopiec zauważa Achillesa.

Autor: Hotaru

Galeria numeru

Ender's Shadow: Command School #3 Ender's Shadow: Command School #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.