Avalon » Serie komiksowe » The Stand: Soul Survivors » The Stand: Soul Survivors #2

The Stand: Soul Survivors #2

Postacie
Zapowiedź

Po śmierci Rity Larry snuje się na skraju załamania nerwowego po Nowej Anglii. Ale nie jest sam. Jego tropem podąża czarnowłosa kobieta o imieniu Nadine Cross. Spójrzcie prawdzie w oczy - nigdy nie widzieliście takiej kobiety, jak Nadine. Ani takiego chłopca jak towarzyszący jej dzikus o morderczych skłonnościach i imieniu "Joe".

Streszczenie

Larry Underwood brnie dalej. Nocami męczą go koszmary z Ritą i Mrocznym Człowiekiem w rolach głównych, za dnia doskwiera mu samotność. W końcu znajduje rower i postanawia kontynuować dalszą wędrówkę na dwóch kółkach. Dociera na wybrzeże i pierwszy raz w życiu widzi ocean.

Całym sobą chłonie scenerię. Wącha zapach jodu, ślizga wzrokiem po horyzoncie, słucha szumu fal i krzyku mew. Nagle, jego uszu dociera krzyk, którego nie mogła wydać mewa. Obraca się i w ostatniej chwili obezwładnia ubranego jedynie w majtki chłopca, który atakował go nożem.  Kobieta biegnąca za malcem prosi, by nie robił mu krzywdy. Klęka przy leżącym obezwładnionym chłopcu i uspokajającym tonem namawia go, by puścił nóż, albo ona go zostawi. Wreszcie, chłopiec, którego nazwała Joe, wypuszcza ostrze. Kobieta pomaga mu wstać i się przedstawia. Tak Larry poznaje Nadine Cross i Joe'go.

Tego wieczora Larry rozpala na plaży ognisko. Kiedy chłopak radośnie biega po piachu z płonącą gałęzią, mężczyzna wypytuje o niego Nadine. Ta wyjaśnia, że spotkała go w jakiejś opuszczonej mieścinie i zaopiekowała się nim. Joe nie pozwala sobie założyć niczego poza majtkami, a z jego ust wydobywają się jedynie nieartykułowane dźwięki. Larry wyznaje, że boi się, czy dzieciak nie zadźga go we śnie, ale Nadine bierze za niego pełną odpowiedzialność, czując, że może nie być w stanie dotrzymać obietnicy. Larry zgadza się, by dalej wędrowali razem.

Kobieta zmienia temat i prosi, by Larry zagrał coś na znalezionej gitarze. Mężczyzna spełnia jej prośbę i daje dwójce słuchaczy prawdziwy koncert. Kiedy kończy, Joe zabiera mu instrument i co do nuty powtarza wszystkie dźwięki, jakie Larry na niej zagrał, akompaniując sobie wyciem. Od tej pory, chłopiec nie będzie rozstawał się z gitarą.

Następnego ranka ruszają dalej. Przed południem docierają do Ogunquit i zauważają na dachu napis, który przed swym odjazdem zostawił Harold. Larry dochodzi do wniosku, że jeśli chcą ich dogonić, będzie musiał ponownie wsiąść na motor. Podejmuje decyzję, pomimo panicznego wręcz strachu przed wypadkiem na drodze. Tego dnia przygotowują się do drogi, a Larry odnajduje drobne ślady, jakie Harold i Frannie pozostawili przed wyjazdem. Tej nocy przed zaśnięciem mężczyzna zastanawia się, czy Nadine do niego dołączy. Ale spotyka ja dopiero w snach.

Idą przez pole kukurydzy. Na werandzie czeka na nich brzdąkająca na gitarze staruszka i wszyscy czują się błogo. Podczas gdy Joe przejmuje od niej instrument, kobieta tłumaczy kim jest i czego od nich oczekuje. Mają do niej dotrzeć jak najszybciej, bo muszą stworzyć front walki z Mrocznym Człowiekiem, przed którym na razie chronią ich Góry Skaliste. Nadine nie chce iść do Nebraski, ale Matka Abigail mówi, że to ich jedyna szansa.

Nazajutrz, Larry, Nadine i Joe wsiadają na motory. Kobieta jest nawet podekscytowana przygodą, a Larry stara się nie myśleć, że podobną ekscytację przed wyjazdem czuła Rita. Na jednym z postojów Larry stara się flirtować z Nadine, ale ta szybko sprowadza go do rzeczywistości. Mężczyzna jest skołowany, bo jest pewien, że pragnie go tak samo, jak on ją. Podbiega do nich Joe wypowiadając swe pierwsze słowo i prowadząc za sobą kobietę. Tak poznają Lucy Swann.

Tego wieczora czwórka rozmawia o snach, Nawet Joe monosylabami potwierdza, że śniła mu się staruszka z gitarą i zły, ścigający go mężczyzna. Jedynie Nadine twierdzi, że nic jej się nie śni, choć Larry ma pewność, że znów kłamie. Tej nocy, Larry śni o Nadine w ramionach Mrocznego Człowieka.

Następnego wieczora docierają do opuszczonego Stovington. Odnajdują kolejną wiadomość od Fran i Harolda, do których dołączyli niejaki Stu Redman i Glen Bateman. Larry nie może doczekać się, kiedy spotka Harolda, którego śladem podąża. A wtedy Nadine mdleje.

Autor: Hotaru

Galeria numeru

The Stand: Soul Survivors #2 The Stand: Soul Survivors #2 The Stand: Soul Survivors #2 The Stand: Soul Survivors #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.