Avalon » Serie komiksowe » Amazing Spider-Man » Amazing Spider-Man #129

Amazing Spider-Man #129

Amazing Spider-Man #129

"The Punisher Strikes Twice"

Postacie
Streszczenie

W tajnym laboratorium Punisher strzela z nowej broni do statui, która wygląda jak Spider-Man. Jackal jest zachwycony celnością strzelca oraz siłą strzelby. Frank nie jest taki zadowolony. Nowa zabawka ma niezłą moc, ale chodzi trochę sztywno i musi ją zabrać do mechanika na małą korektę. Castle tłumaczy, że nie czerpie przyjemności z zabijania. On każe tylko tych, którzy na to zasługują, a Spider-Man zasłużył na śmierć.

W tym samym czasie Ścianołaz patroluje miasto. Nudzi go już skakanie na pajęczynie, ale nie ma dla niego alternatywy. Poniżej widzi napad na ciężarówkę. Jak mu się poszczęści, cyknie kilka fajnych fotek. Spada z góry na złodziei i zaczyna ich powoli eliminować. Jego umiejętności akrobatyczne pozwalają mu uniknąć kul, a siecią wiąże kilku napastników. Kiedy na miejsce dociera policja, widzi złodziei wiszących na latarni. Parker chowa aparat i dostaje się na dach budynku redakcji. Tam przebiera się w cywilne ciuchy i idzie do biura. Od razu odnajduje Betty. Ta ma do niego prośbę. Wraz z Nedem Leedsem organizują przyjęcie na Boże Narodzenie i bardzo jej zależy, aby Peter przyszedł. Po przyjęciu zaproszenia Parker idzie do biura naczelnego, gdzie rozmawiają JJ oraz Robertson. Ma do zaoferowania świeże zdjęcia z napadu, który udaremnił Spider-Man. Jamesona nie interesuje ten szurnięty przebieraniec. Chce nowości. Pokazuje Peterowi konkurencyjną gazetę, gdzie na pierwszej stronie jest zdjęcie nowej gwiazdy w NY – Punishera. Parker ucieka przed krzykiem szefa, obiecując kilka zdjęć nowego przebierańca.

Kilka chwil później, już w kostiumie, bohater leci przez miasto, zastanawiając się, gdzie może znaleźć pogromcę. Nagle jego szósty zmysł ostrzega go przed zagrożeniem. Kiedy zastanawia się, gdzie jest niebezpieczeństwo, obok niego eksploduje pocisk. Na szczęście nic mu się nie stało i dostrzega na sąsiednim dachu strzelca. Napastnikiem okazuje się być Punisher, który ucieka w kierunku komina. Unika on ataku Pająka, a kiedy dobiega do komina, okazuje się, że ma w nim ukrytą broń. Spider nie ma okazji wytłumaczyć, że jest jednym z tych dobrych, ponieważ z karabinu zostaje wystrzelona lina, która go oplata. Kiedy bohater siłuje się z więzami, Frank ma chwilę na mały wykład. Tłumaczy, że nie robi tego dla przyjemności, ale z obowiązku. Trzeba pozbyć się wszystkich pasożytów i zła toczącego ten kraj. Aby to osiągnąć, użyje wszystkich dostępnych środków. Kiedy chce wyjąć pistolet i dokończyć robotę, Spider-Manowi udaje się w końcu rozerwać więzy. Zaskakuje tym przeciwnika i z łatwością powala go swoim ciosem. W kominie ukryty jest także Jackal, który widząc kłopoty Punishera, postanawia działać. Zakrada się do walczących i atakuje zdradziecko od tyłu. Uderza w plecy Spider-Mana swoimi zatrutymi pazurami. Trucizna działa bardzo szybko i Pająk słania się w kierunku krawędzi dachu. Taka śmierć nie pasuje Pogromcy, jednak powstrzymuje go Szakal. Na szczęście obaj zapominają o sieci. Wystrzelona w ostatniej sekundzie ratuje bohatera, który wpada przez okno do budynku. Kiedy Peter wraca na dach, nikogo już tam nie ma. Znajduje jednak karabin, który ma na sobie nazwę producenta. Jednak zanim się do niego uda, wraca do mieszkania, aby opatrzyć się i naprawić kostium. Zastanawia się również, gdzie jest Harry, którego nie ma już od 3 miesięcy.

Kiedy bohater męczy się z igłą i nitką, pod drzwiami podsłuchuje młody Osborn. Ma wrażenie, że Parker czyha na niego. Peter musi wiedzieć, że jest on teraz Green Goblinem. Kiedyś miał go za przyjaciela, ale teraz wie, że nie ma przyjaciół. Na uniwersytecie profesor Warren spotyka MJ. Pyta się, czy nie widziała Parkera. Ta odpiera, że słyszała, co się stało podczas ostatniej rozmowy Parkera z naukowcem. Całe to zamieszanie z Volturem wywołało pewne nieporozumienie, które profesor chce wyjaśnić. Dziewczyna obiecuje przekazać informację, że Miles chce się spotkać. Później Mary Jane zastanawia się, czy chce spotykać się z przyjacielem. Śmierć Gwen strasznie go przygnębiła, a ona chce od życia zabawy.

W kryjówce złoczyńców dochodzi do sprzeczki. Punisher jest zdenerwowany, że pozwolili umrzeć Pająkowi w tak głupi sposób. Nie jest zwykłym mordercą, tylko wymierza sprawiedliwość. Jackal twierdzi, że nie ma znaczenia, jak kryminalista ginie. Ważny jest efekt. Frank się nie zgadza, ponieważ jest to sprzeczne z jego zasadami. Kiedy Szakal rozważa swoje następne posunięcie, Castle idzie do swojego mechanika, ponieważ musi zdobyć nowy karabin. Na miejscu widzi, jak do warsztatu wchodzi Spider-Man. Wskakuje do pomieszczenia przez okno i zaczyna się dogrywka. Kiedy Pogromca widzi ciało swojego współpracownika, wpada w jeszcze większą złość. Pająk unika jednak z łatwością jego ciosów, a przy pomocy sieci blokuje jego broń. Następnie po kilku unikach ogłusza przeciwnika. Kiedy Frank się budzi, jest już związany. Ścianołaz prosi go, aby obejrzał dokładnie ciało jego przyjaciela. Kiedy ten zauważa ślady po pazurach, rozumie, że został oszukany. Dodatkowo słyszy, że walczył z bohaterem, a nie kryminalistą, więc wpada w furię. Poprzysięga zemstę. Musi ona jednak zaczekać, ponieważ słychać już syreny policyjne. Obaj bohaterowie oddalają się w swoje strony. Całą sytuacje obserwuje Jackal, który wie, że aby zawładnąć miastem, musi zabić Spider-Mana.

Autor: Spell

Galeria numeru

Amazing Spider-Man #129

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.