Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Spider-Man » Ultimate Spider-Man #48

Ultimate Spider-Man #48

Ultimate Spider-Man #48

"Suspended"

Postacie
Cytat

May Parker (do Jamesona): "Oh, and nice mustache! Hitler called. He said he wants his "look" back!!"

Streszczenie

Redakcja Daily Bugle’a. Peter zabiera swoje dyskietki z gabinetu J. Jonaha Jamesona. Naczelny mówi mu, że zwolnił go z pracy nie z powodu tego, co powiedział, ale sposobu, w jaki to zrobił. Parker odpowiada, że on tylko grzecznie zadał pytanie, a Jameson, zamiast udzielić mu odpowiedzi, która mu się nie podobała, wolał go wyrzucić. Jonah każe mu się wynosić, a Joe Robertson mówi, że chłopak ma rację, i zastanawia się, czy naczelny ma zamiar od teraz zwalniać każdego, z kim nie może wygrać dyskusji.

Zdenerwowany całym zajściem Spider-Man leci do szkoły, ale po drodze zauważa kolejny z bilbordów Bullita. Nie mogąc zrozumieć, dlaczego wszyscy się go czepiają, a Kingpin chodzi sobie wolny po świecie, postanawia go odwiedzić. W wieży Fiska trwa spotkanie gangstera z jego doradcami, którzy planują powolny powrót Kingpina do życia publicznego w Nowym Jorku, kiedy nagle Spider-Man uderza w szybę i odbija się od niej. Zaskoczony Peter w porę łapie się gzymsu, a przez okno uśmiechnięty Kingpin na migi pokazuje mu, że jeżeli ma do niego jakąś sprawę, to niech zadzwoni. Spider-Man wali pięściami w szybę, ale nie może się przez nią przebić, więc w końcu rezygnuje.

Midtown High, później. Mając wolny czas pod koniec lekcji, nauczycielka pyta, czy jest coś, o czym uczniowie chcieliby porozmawiać. Peter chciałby poznać jej opinię na temat odrzucenia dowodów w sprawie Kingpina i oddaleniu zarzutów wobec niego. Kobieta stwierdza, że system prawny może i jest niedoskonały i Fisk nie powinien być wolny, ale stwierdza, że biznesmen robi również wiele dobrego dla miasta. Parker uważa, że to stek bzdur, i pyta, w którym momencie życia traci się wiarę w sprawiedliwość. Nauczycielka wyprasza go z klasy.

Gdzie indziej. Ben Urich przeprowadza wywiad z Samem Bullitem. Polityk opowiada, że jest mieszkańcem Nowego Jorku, który troszczy się o miasto i mieszkającym w nich ludzi. Zapytany o Spider-Mana mówi, że nie chodzi tu konkretnie o niego, ale ogólnie o zamaskowanych ludzi, którzy sprowadzają przemoc do Nowego Jorku i sprawiają, że zwykli obywatele boją się wychodzić z domów. Bullit stwierdza, że nie widzi problemów w super-bohaterach pracujących dla rządu, jak Ultimates, ponieważ oni mają swoich przełożonych, przed którymi odpowiadają. Spider-Man nie jest odpowiedzialny przed nikim i może być nawet złodziejem i zabójcą policjantów, bo chociaż złapano osobę, która się pod niego podszywała [Ultimate Spider-Man #29-32] polityk nie do końca wierzy, czy to rzeczywiście była prawda. Zapytany o mutantów, Sam mówi, że to skomplikowana sprawa i póki co ufa opinii prezydenta, że ludzie i oni mogą żyć razem w spokoju. W pewnym momencie Urich zauważa zdjęcie Bullita, jego partnera z kancelarii, Waltera Diniego, oraz Wilsona Fiska łowiących wspólnie ryby. Ben przypomina, że Kingpin jest oskarżany o wiele rzeczy, a Dini jest podejrzewany o bycie mafijnym prawnikiem, i chciałby poznać opinię Sama o swoim wspólniku. Bullit mówi, że nie ma czegoś takiego jak mafijny prawnicy, tylko prawnicy, którzy pracują dla mafii. Urich odbiera to stwierdzenie jako przyznanie, że Dini pracuje dla Fiska. Sam wścieka się, niszczy dyktafon reportera i krzyczy, że on i Daily Bugle mieli porozumienie, więc Ben nie powinien podskakiwać, bo może mu się coś stać.

Firma, w której pracuje May Parker. Kobieta dowiaduje się, że Peter został zawieszony za obrażenie nauczycielki. Chłopak wyjaśnia, iż jest zdenerwowany tym, że Fisk jest wolny, chociaż kogoś zabił. May uważa, że jej siostrzeniec wciąż przeżywa śmierć Bena, i przypomina mu, że jego morderca jest w więzieniu i tam zostanie. Peter obiecuje, że przeprosi nauczycielkę, a ciotka dzwoni do Jonaha Jamesona i mówi mu, że zachował się bardzo nieodpowiednio w stosunku do chłopaka i że nie dziwi się, iż nikt nie chce czytać jego kiepskiej gazety, i dodaje, że ze swoimi wąsami wygląda jak Hitler.

Redakcja Daily Bugle’a, kilka minut wcześniej. Jameson i Robertson dowiadują się od Uricha, co się stało podczas jego rozmowy z Bullitem. Ben dodaje, że ma to na taśmie, ponieważ, jak go uczył Joe, miał przy sobie ukryty drugi dyktafon. Jonah przypomina, że to miał być prosty wywiad, ale Urich mówi, że polityk wyłożył się po zaledwie kilku minutach, i uważa, że nie powinni go popierać. Jameson nie chce się przyznać do błędu, więc Robertson pyta go, dlaczego tak bardzo nie lubi Spider-Mana, że jest gotów popierać skorumpowanego kandydata, żeby mu dopiec. W tym momencie sekretarka łączy naczelnego z May Parker, która mówi mu, co myśli o nim i jego gazecie. Słuchając kobiety, Jonah podejmuje decyzję.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Ultimate Spider-Man #48

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.