Avalon » Serie komiksowe » Punisher: Noir » Punisher: Noir #3

Punisher: Noir #3

Punisher: Noir #3

"Two Down"

Postacie
Zapowiedź

Czy Frank da sobie radę z Barracudą i Jigsawem?

Streszczenie

Rok 1935. Przebrany za Św. Mikołaja Dutch Schultz rozdaje prezenty małym pacjentom w szpitalu. To wydarzenie przerywa detektyw Soap, który próbuje przycisnąć gangstera i dowiedzieć się czegoś o zamaskowanym mścicielu, który morduje gangsterów w mieście. Po wyjściu policjanta szef mafii postanawia wezwać "ją".

Wieczorem Barracuda wynajął całe wesołe miasteczko, aby zabrać tu swoją dziewczynę. Chcą się przejechać największą kolejką górską na świecie. Kiedy zabójca zaczyna się dobierać do dziewczyny, operator kolejki zakłada maskę i wyciąga pistolet. Na nieszczęście bohatera murzyn widzi odbicie napastnika i zasłania się swoją towarzyszką. Dziewczyna pada martwa na ziemię. Barracuda ciska jej ciałem w przeciwnika powalając go i zaczyna się do niego zbliżać. Punisher podnosi się i trafia przeciwnika nożem w szyję. Powoduje to zachwianie gangstera i jego upadek z wysokości na ziemię. Zanim do tego jednak dochodzi, chwyta za rękę Franka i pociąga go ze sobą. Razem lądują na namiocie cyrkowym. Po chwili Castelione wyczołguje się ze środka. Za nim wychodzi Barracuda z wielkim młotem. Bohater unika ciosów ale zostaje mu wytrącony pistolet. Wyjmuje więc detonator i odpala ładunki. Dynamit niszczy podporę diabelskiego młyna, który spada na mordercę. Później Barracuda odzyskuje przytomność. Jest przywiązany do stelaża karuzeli. Punisher chce się od niego dowiedzieć jednej rzeczy. Kilka lat temu zabił weterana Wojny Światowej. Był z nim Jigsaw i jeszcze jeden zabójca. Bohater chce znać tożsamość tego ostatniego. Kiedy gangster odmawia współpracy, Frank uruchamia karuzelę, która rozrywa przestępcę na pół.

Chicago. Jigsaw płaci prostytutce za jej usługi. Płaci jej ekstra, bo dodatkowo uderzył ją za to, iż brzydziła się jego twarzy. Kiedy wychodzi na ulicę, zaczyna go śledzić Punisher. Gangster skręca za róg, a kiedy bohater robi to samo, okazuje się, że zabójca czeka na swojego prześladowcę. Po chwili Frank leży na ziemi postrzelony.

Jigsaw przywozi swoją ofiarę do opuszczonego magazynu nad jeziorem. Tam przywiązuje ją do krzesła i przystępuje do przesłuchania. Na dzień dobry rozcina mu nożem policzek. Punisher odmawia współpracy, więc psychopata wycina mu nożem na klatce piersiowej znak trupiej czaszki. Kiedy Jigsaw sięga po inne narzędzia tortur, Castelione decyduje się mówić. Przyznaje się do tego, kim jest. Zabójca pamięta jego ojca. Do tej roboty potrzeby było on Barracuda i "ona". Frank prosi o wyjawienie, kim jest tajemnicza kobieta. Jigsaw postanawia spełnić ostatnie życzenie swojej ofiary. Kiedy oprawca odwraca się do swoich narzędzi Frank wstaje. Linami, którymi był związany, zaczyna dusić mordercę. Zostało jeszcze dwóch.

W swojej restauracji Dutch spotyka się z tajemniczą kobietą. Ma ona się zająć Punisherem. Gangster podejrzewa, kim może być zamaskowany mściciel. Okazuje się, że kobietą jest Russian.

Autor: Spell

Galeria numeru

Punisher: Noir #3 Punisher: Noir #3 Punisher: Noir #3 Punisher: Noir #3 Punisher: Noir #3 Punisher: Noir #3 Punisher: Noir #3 Punisher: Noir #3 Punisher: Noir #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.