Avalon » Serie komiksowe » Captain America: Reborn » Captain America: Reborn #4

Captain America: Reborn #4

Postacie
Zapowiedź

Stever Rogers jest uwięziony w czasie, a Bucky i Sharon Carter w rękach wroga. Dr. Doom i Red Skull zawierają sojusz, który może zniszczyć Kapitana Amerykę.

Streszczenie

Red Skull wraz ze swoją córką i Crossbonesem wysiadają z samolotu w Latverii. Wita ich kilka Doombotów w imieniu władcy tej krainy. Jeden z robotów wyciąga dłoń na powitanie, ale zostaje brutalnie odepchnięty przez Brocka. Nikt nie ma prawa dotykać wielkiego przywódcy. Następnie wchodzą na dziedziniec pałacu, gdzie Doom wita ich osobiście. Razem udają się bezzwłocznie do laboratorium, gdzie Zola naprawia urządzenie zniszczone przez Agent 13. Nie byliby w stanie tego zrobić bez wiedzy Dooma, który oryginalnie zbudował tę maszynę. Władca Latverii nie zapomina im o tym przypomnieć, przy okazji krytykując umiejętności Arnima. Przy pomocy tego ustrojstwa mogą znaleźć Captaina, gdziekolwiek teraz jest.

Tymczasem Cap walczy w przeszłości z oddziałem Hydry dowodzonym przez Viper. Pomaga mu Bucky, którym jest teraz Rick Jones. Steve z przyzwyczajenia chciał zwrócić się do niego jak do oryginału, ale w porę się poprawił. Te podróże w czasie to dla Rogersa prawdziwa tortura. Oglądanie śmierci jego przyjaciół, rozmawianie z nimi ze świadomością, że zaraz zginą, to dla niego za dużo.

W teraźniejszości Norman prowadzi konferencję prasową. Uprzedza dziennikarzy, że ma tylko do wygłoszenia oświadczenie, a później nie będzie żadnych pytań. Potwierdza, że złapali osobę podejrzaną o zabicie Captaina i że jest to były agent S.H.I.E.L.D.. Reporterzy mają milion pytań, ale dyrektor H.A.M.M.E.R. odmawia komentarza, zasłaniając się bezpieczeństwem narodowym. Konferencję w samolocie oglądają Sharon oraz Victoria Hand. Carter jest spokojna o swój los, wie, do czego Osborn jej potrzebuje i się na to zgadza.

W laboratorium Pyma Wasp i Mr Fantastic przeglądają dane dotyczące zniknięcia ciała Rogersa. Wynika z nich, że cząsteczki z broni oraz te we krwi Agent 13 są powiązane. Według Reeda Steve jest uwięziony gdzieś poza naszą rzeczywistością, i Sharon jest kluczem do tego, aby go sprowadzić. W tym momencie odzywa się Vision. Ta rozmowa uruchomiła wiadomość, którą dawno temu przekazał mu Captain.

W mieście Clint celuje z łuku do przejeżdżającego pojazdu H.A.M.M.E.R.. To opancerzona jednostka wywiadu. Strzała powoduje potężny wybuch, który przewraca wóz. Ochroną szybko zajmują się Black Widow i James. Ich celem nie są zwykli agenci, ale oficer wywiadu. Chcą się od niego dowiedzieć, gdzie zabrano Sharon.

W laboratorium naukowcy przesłuchują ponownie wiadomość od Steve'a. Ta informacja potwierdza przypuszczenia Richardsa. Rogers był uwięziony w konkretnym momencie w czasie i kiedy Agent 13 zniszczyła maszynę Skulla sprawiła, że Captain został uwolniony. Z drugiej strony mają próbkę krwi Sharon i sami mogą spróbować odnaleźć przyjaciela.

Victoria i Sharon wysiadają z samolotu w Latverii. Carter jest tym mocna zdumiona. Hand odpiera, że ani ona, ani więzień nie są tu oficjalnie. Po wejściu do pałacu Agent 13 doznaje szoku. Red Skull żyje, mimo, że sama go zastrzeliła. Teraz zaczyna żałować, że się poddała. Sin i Crossbones zabierają więźnia i przywiązują ją do maszyny. Na jej drugim końcu podłącza się Red Skull.

W 1945 roku Steve ponownie przeżywa najgorszy dzień swojego życia. Walczy z Baronem Zemo i jego żołnierzami. Po chwili on i Bucky wskakują na lecący samolot. Za chwilę ma nastąpić wybuch, który rzuci Jamesa w ramiona komunistów, a Rogers zostanie zamrożony. Captain chce tym razem zmienić historię, ale w ostatniej chwili zostaje ponownie przeniesiony. Tym razem czuje się jednak inaczej. Ma wrażenie, jakby czas był przewijany na szybszych obrotach. Nagle ląduje w objęciach Skulla. W laboratorium eksperyment się zakończył. Na metalowym łożu pojawiło się ciało Captaina America. Doom pomaga mu się podnieść. Sharon wykrzykuje imię ukochanego, ale ten z czerwonym błyskiem w oku odpowiada, że raczej nie jest Stevem Rogersem.

Autor: Spell

Galeria numeru

Captain America: Reborn #4 Captain America: Reborn #4 Captain America: Reborn #4 Captain America: Reborn #4 Captain America: Reborn #4 Captain America: Reborn #4 Captain America: Reborn #4 Captain America: Reborn #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.