Avalon » Serie komiksowe » Dark Reign: The List - Wolverine » Dark Reign: The List - Wolverine

Dark Reign: The List - Wolverine

Dark Reign: The List - Wolverine

" All We Want Is The World And Everything In It"

Postacie
Zapowiedź

Norman Osborn chce kontrolować program Weapon Plus. Wolverine ma zamiar mu w tym przeszkodzić. Fantomex chce odzyskać swój latający spodek. Marvel Boy chce po prostu odejść. A Weapon XVI chce zobaczyć świat u swoich stóp. A ty chcesz to przeczytać.
W komiksie dodatkowo przedruk pierwszej historii Aarona o Loganie - Wolverine vol. 2 #175

Cytat

Wolverine do Noh-Varra: "You never had a team-up before, huh? That's all right. I'll break you in. Usually we start by fighting each other, but we'll just skip that part this time."

Streszczenie

Norman przegląda dane dotyczące The World, gdzie tworzone są bronie takie jak Wolverine, Fantomex czy Ultimaton. Chce wiedzieć, dlaczego jeszcze nie należy do niego.

Wolverine wpadł do obskurnego baru z sushi na sake i coś do jedzenia. Tutaj znalazł go Noh-Varr. Teoretycznie Norman kazał mu wyeliminować zagrożenie, jakie stanowi Logan, ale on nie chce wykonać tego zadania, a wręcz zamierza przekazać ostrzeżenie: Osborn wziął na cel The World. Akcja właśnie się rozpoczęła. James od niechcenia przyjmuje to zadanie, ale bierze Marvel Boya ze sobą. Ten jest zaskoczony - on tylko przyniósł ostrzeżenie. Nie brał pod uwagę brania udziału w czynnej akcji. Argumenty te nie trafiają do mutanta i dyskusja się kończy. Jakiś czas później lądują w pobliżu celu i chcą dostać się do kopuły. Ich wtargnięcie powoduje uwolnienie gazu z karnistra z napisem Weapon XVI. Zaraz po tym, Logan wpada w amok, a Noh-Varr musi uciekać przed nim i innymi tworami The World. Jest zmuszony wdrapać się na ścianę i szukać kryjówki w przewodzie wentylacyjnym. W środku czeka go jednak przykra niespodzianka - atakują go zombie-cyborgi pod kontrolą H.A.M.M.E.R.. Szybko ucieka dalej, do pomieszczenia chronionego przez solidne drzwi. Kiedy zatrzaskuje je za sobą, ktoś przystawia mu pistolet do głowy. Napastnikiem jest Fantomex. Bohaterowie nie znają się, więc oczywiście dochodzi do walki. Skutkuje to także wpuszczeniem zombie do środka. Przeciwnicy muszą przestać walczyć i uciekają pod sufit. Tam mają chwilę na wyjaśnienia.

W swojej bazie Osborn jest mocno poirytowany. Nie odbierają żadnych sygnałów od wysłanych zombie. Komunikacja padła. Przerażony naukowiec tłumaczy, że ich siły przeniknęły do środka, ale coś zakłóca komunikację. Norman nie chce usprawiedliwień, żąda efektów.

Fantomex i Noh-Varr zapoznają się. Wolverine przewidywał, że Francuz może się pokazać i uprzedził o tym Kree. Postanawiają działać razem. Kiedy przedzierają się w głąb kompleksu Weapon XIII przedstawia partnerowi pokrótce zasady działania jego "domu". Dodatkowo wtargnięcie intruzów uruchomiło program Weapon XVI – to wirus pod postacią gazu. Atakuje on ośrodki wiary. Działa tylko wtedy, jeśli wierzysz w jakiegoś boga. Wówczas zaczynasz być wyznawcą wirusa i robisz wszystko, co on ci każe. Po chwili docierają do Mózgu. Ten żyjący organizm zarządza całym "Światem". Obaj stwierdzają, że nie ma problemu, którego nie da się rozwiązać kilkoma kulami i przystępują do ataku na mózg i jego obstawę. Ogień i wybuchy powodują, że Wolverine i inne potwory biegną na miejsce walki. Z tak przytłaczającą liczbą przeciwników ciężko jest walczyć. Fantomex bierze ten ciężar na siebie i każe partnerowi zająć się Mózgiem. Jego mentalność jest na poziomie dziecka, więc aby go uspokoić, trzeba go przytulić i pocałować. Noh-Varr z obrzydzeniem robi, co mu każą. Po chwili zmutowane potwory przestają atakować, a Wolverine odzyskuje kontrolę nad sobą. Teraz trójka herosów może zmierzyć się z zombie. Podczas walki jeden z cyborgów - D18 - pobiera próbkę z Mózgu i nadaje transmisję do bazy o wykonaniu zadania. Niestety, po chwili traci rękę, w której trzymał łup. Ręka jednak dalej "żyje" i niepostrzeżenie pełznie dalej. To był ostatni z przeciwników. Bohaterowie na zewnątrz żegnają się i każdy odchodzi w swoją stronę.

Logan postanawia trochę pomyśleć i wraca do domu stopem. Do drogi zbliża się także ręka zombie. W centrali H.A.M.M.E.R. Norman jest wściekły na swoich naukowców. Jeden z nich próbuje się usprawiedliwiać, że jedna z jednostek jest ciągle aktywna. W tym momencie ciężarówka, którą zatrzymał Logan, przejeżdża pełznącą rękę i sygnał zamiera. Osborn postanawia zamknąć cały projekt zombie i więcej do niego nie wracać. Na dokumentach widzimy, że projekt miał kryptonim "Deathlok".

James prosi podwożącego go kierowcę o zatrzymanie się na środku odludzia. Po chwili Wolverine zmierza do samotnego kościoła wśród wzgórz."A Good Man"

Postacie:
* Wolverine
* Kobieta
* Myśliwi

Pośrodku Alabamy na drodze donikąd pewna pulchna, czarna kobieta w średnim wieku złapała gumę i zastanawia się, kto jej tu pomoże. Z lasu wychodzi na wpół rozebrany Wolverine. Ścigają go, ale postanawia jej pomóc, aby goniący go myśliwi nie zrobili jej nic złego. Kobieta nazywa bohatera Aniołem Bożym i dobrym człowiekiem. Opowiada mu o swoim życiu i jej zmarłym mężu. Logan w czasie pracy wspomina swoje brutalne życie i, kiedy kończy, zaprzecza, jakoby był dobrym człowiekiem. Kobieta stwierdza, że jego oczy mówią co innego. W tym momencie na drogę wbiegają psy z pogoni. James szybko sobie radzi ze zwierzętami, ale po nich pojawiają się myśliwi, którzy od razu otwierają ogień. Kobieta ginie na miejscu. Ranny bohater próbuje do niej dopełznąć, ale otaczają go napastnicy.

Chwilę później jest już po walce. Logan ciągle myśli o tym, co mówiła mu kobieta. Wykopał grób dla niej i dla psów, a ciała napastników zostawił na drodze. Wsiada do samochodu i odjeżdża.

Autor: Spell

Galeria numeru

Dark Reign: The List - Wolverine Dark Reign: The List - Wolverine Dark Reign: The List - Wolverine Dark Reign: The List - Wolverine Dark Reign: The List - Wolverine Dark Reign: The List - Wolverine Dark Reign: The List - Wolverine Dark Reign: The List - Wolverine

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.