Avalon » Serie komiksowe » X-Men: Legacy » X-Men: Legacy #228

X-Men: Legacy #228

X-Men: Legacy #228

"Devil at the crossroads" part 2 of 4

Postacie
Zapowiedź

Emplate powrócił i łaknie krwi. A dokładnie szpiku kostnego mutantów. I trafił na dobry moment, bowiem X-Men dochodzą do siebie po wydarzeniach znanych z "Utopii".

Streszczenie

Nigdzie, teraz. Bling! Ostrzega Emplate’a, by ten się do niej nie zbliżał, lecz ten wcale nie zwraca na to uwagi. Roxy atakuje go swoimi mocami, jednak jej atak nie robi mu krzywdy. Marius atakuje Bling! i wysysa z niej energię, pozbawiając ją przytomności.

 

Utopia. Hellion i Onyxx opisują Cyclopsowi całe zdarzenie. Scott pyta Madisona i Bradleya, czy mogą jakoś dostać się do wymiary Emplate’a. Doctor Nemesis mówi, że można skonstruować urządzenie, które ponownie otworzy portal. Jednak muszą wiedzieć dokładnie, gdzie portal się pojawił. Wówczas Trance wskazuje miejsce na niebie i mówi im, że jest tam przejście do innego wymiaru, które powoli się zamyka. Mówi im, iż w swojej astralnej formie może się tam dostać. Wtedy Rogue podejmuje decyzję, że przejmie moce Trance i uda się Bling! z pomocą. Scott zgadza się na jej pomysł i mówi jej, by pozostawała z nim w kontakcie telepatycznym za pomocą Kukułek. Anna Marie pobiera moce od Hope.

 

Tymczasem Roxy budzi się w zamkniętym pomieszczeniu. Emplate w rozmowie z D.O.A. mówi, że jeśli jego nowa ofiara potrafi regenerować się jak jego siostra, to wystarczy mu na dłuższy czas.

 

Rogue tymczasem zapuszcza się w postaci energetycznego bytu do wymiaru Mariusa. Widzi dookoła siebie dziwne stworzenia, lecz główną uwagę skupia na siedzibie Mariusa, w kierunku której się udaje.

 

Marius odwiedza Roxy w jej więzieniu, by znów się pożywić. Ta próbuje stawić opór, lecz ponownie jest on nieskuteczny. Emplate ponownie wysysa z niej energię i pozbawia przytomności.

 

Rogue dostaje się do środka domu. Przekazuje Scottowi informację, że dom kojarzy się jej z laboratorium Frankensteina. Widzi stare urządzenie do oglądania krótkich filmów, podchodzi i zagląda przez wizjer. Widzi w nim rozmowę Scotta z Dr. Nemesisem o urządzeniu, które ma otworzyć portal do wymiaru Emplate’a. Oglądanie przerywa jej D.O.A., który wysadza jakieś kulki przed nią. Z rozbitych kul szybko wyrastają dziwne, roślinopodobne bestie. Sługus Mariusa informuje Rogue, że te stwory mogą pożreć istotę, która jest w postaci astralnej. Anna Marie rzuca się do ucieczki przed potworami..

Autor: Selwa

Galeria numeru

X-Men: Legacy #228 X-Men: Legacy #228 X-Men: Legacy #228 X-Men: Legacy #228 X-Men: Legacy #228 X-Men: Legacy #228 X-Men: Legacy #228

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.