Avalon » Serie komiksowe » Wolverine: Origins » Wolverine: Origins #41

Wolverine: Origins #41

Wolverine: Origins #41

"Seven The Hard Way" - part 1

Postacie
Zapowiedź

Po wydarzeniach poprzedniego numeru Logan wie, że musi zmienić taktykę, bo Romulus wie o nim za dużo. Dlatego Wolverine ma zamiar zakoczyć przeciwnika zbierając szóstkę pomocników z całego zakątka Uniwersum Marvela. Problemem jest to, że niektórzy wybrańcy nie palą się do pomocy - choćby taki Hulk.

Streszczenie

Logan zjawia się na złomowisku. Podchodzi do siedzącego w krześle Bannera. Prosi go o przysługę. Bruce odmawia. Oświadcza, że Hulk to już przeszłość. Wolverine uderza go, jednak nie zachodzi przemiana. Nagle na stercie samochodów pojawia się Skaar. Próbuje zmiażdżyć Logana. Jest zdziwiony, że jego ojciec nie prosi o litość dla człowieka. Banner wyjaśnia, że nawet Skaar nie zdoła zabić Wolverine'a. Syn Hulka uderza z całą siłą w Jamesa. Bruce i jego syn stoją nad wbitym do pasa w ziemię Loganem, a Banner tłumaczy, że szkielet mutanta jest związany z adamantium, niezniszczalnym metalem. Bruce pochyla się nad Wolverinem. Mówi mu, że ma zapomnieć o tym, gdzie znalazł jego i jego syna. Logan stwierdza, że rozumie zachowanie Bannera. On też stara się pomóc swojemu synowi. Po rozmowie Skaar wykopuje Logana w powietrze.


Sąsiedni stan. Dwaj truryści widzą Wolverine'a nabitego na czubek wysokiego drzewa. Na ich oczach mutant odcina fragment drzewa i spada na ziemię, a jego rana goi się. Starszy mężczyzna proponuje mu pomoc, co zaskakuje jego syna.


Siedziba FBI. Agent odbiera telefon. Słysząc, że chodzi o Wolverine'a, szybko kończy rozmowę i wychodzi na korytarz, po czym dzwoni do Romulusa. W domku w lesie Logan słyszy syreny. Policyjne. Postanawia uciec, aby nie sprawiać kłopotu gospodarzom. Wychodząc, widzi stojącego w oknie nastolatka z telefonem w ręku. Szybko biegnie w stronę, z której dobiega dźwięk syren.


Jadący na miejsce policjanci nie rozumieją sytuacji. Dziwią się, że gubernator miesza ich w jakieś polityczne rozgrywki. Starszy z nich mówi, że w tym świecie wszystko działa w ten sam sposób: przysługa za przysługę.


Logan dobiega do rzeki. Tam zastaje niecodzienny widok. Stalowy most leży zawalony, a z radiowozów wychodzą zaskoczeni policjanci. Po chwili podchodzi do niego Banner i mówi, że chyba mogą pomóc sobie nawzajem.

 

Autor: Selwa

Galeria numeru

Wolverine: Origins #41 Wolverine: Origins #41 Wolverine: Origins #41 Wolverine: Origins #41 Wolverine: Origins #41 Wolverine: Origins #41 Wolverine: Origins #41 Wolverine: Origins #41 Wolverine: Origins #41

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.