Avalon » Serie komiksowe » Daredevil » Daredevil #501

Daredevil #501

Daredevil #501

"The Devil’s Hand" – Part 1

Postacie
Zapowiedź

Poznajcie Daredevila, jakiego nigdy nie znaliście. Tragiczne wydarzenia z numeru 500 pozostawiły Matta na dotychczas najtrudniejszym etapie życia i zmusiły do podjęcia najtrudniejszch decyzji. Oto początek radykalnie nowej ery w historii Śmiałka. Zresztą, spójrzice na okładkę, która mówi sama za siebie.

Cytat

Izo: "Throw yourself off the roof if you want. But it won't bring Bullseye's vitims back."
Daredevil: "It's not my life I'm talking about. It's yours."
Izo: "What?"
Daredevil: "My initiation demands a sacrifice. They want you."

Streszczenie

Daredevil z dachu kościoła przysłuchuje się mszy w intencji osób zabitych w wybuchu budynku [patrz Dark Reign: The List - Daredevil]. Dołącza do niego Izo. Śmiałek obwinia się za śmierć niewinnych, ale starzec próbuje odciągnąć go od tej myśli. Matt rozprawia nad swoim postępowaniem i tym, jak nagle świat się zmienił, ci źli przejęli władzę i zmienili reguły gry, a on może z nimi walczyć, jeśli opanuje broń, jaką jest The Hand. Zastanawia się, czy poświęcenie jednego życia dla życia wielu ma sens. Izo zapewnia go, że jeśli rzuci się z dachu, to jego śmierć nic nie zmieni. Daredevil oznajmia, iż nie miał na myśli swojej śmierci, lecz swego rozmówcy. Jako rytuał inicjacyjny Hand wymagało od niego poświęcenia życia starca. Na dachu pojawiają się ninja z The Hand i Black Tarantula. Izo nie ma szans, zostaje pojmany.

Kancelaria Nelson, Blake & Murdock.
Foggy i Becky rozmawiają o śmierci sędziego. Nelson obawia się, iż to sprawka Matta. Do biura wchodzi Dakota i zostaje wprowadzona w szczegóły sprawy. Foggy dodaje też, iż według Danny'ego Randa Matt zdecydował się na przywództwo nad The Hand. Dakota zapewnia go, iż pomimo swoich słabości, Matt ma granice, których nigdy by nie przekroczył i na pewno nie ma nic wspólnego ze śmiercią skorumpowanego sędziego. Nelson dodaje, że ostatnio Matt przekroczył kilka granic, sądząc choćby po tym, co zrobił z Owsleyem. Foggy obwinia siebie za zachowanie Matta, gdyż zamiast stać przy nim jak przyjaciel, odwrócił się od niego i zwolnił go z pracy.

Środkowy Manhattan.
Kingpin oznajmia Turkowi, iż nie jest mu już potrzebny jako jego prawa ręka i znalazł zastępstwo. Za mężczyzną pojawia się Lady Bullseye i przystawia mu miecz do gardła. Kingpin uświadamia Turka, iż wie o jego zdradzie i pomocy, jakiej udzielił Daredevilowi, jednak tym razem będzie litościwy i pozwoli mu odejść. Lady Bullseye jest zdziwiona postępowaniem Kingpina, ten wyjaśnia jednak, iż Turk rozgłosi teraz, jakim mięczakiem stał się Fisk, co osłabi czujność ich wrogów. Przy odpowiednim planie sprawią, że ich wrogowie sami się pozabijają.

Gdzieś pod Nowym Jorkiem.
Związany i otoczony przez hordy ninja Izo ostatkiem sił rozmawia z Daredevilem. Mówi, iż rozmawiając kiedyś ze Stickiem doszli do wniosku, iż są tylko dwie osoby zdolne powstrzymać The Hand i Izo postawił właśnie na Matta. Daredevil mówi, iż zamierza wykorzystać swoją nową armię do odzyskania Hell's Kitchen. Członkowie The Hand ponaglają Śmiałka, aby dokonał swojego poświęcenia, jeśli chce, aby ich zakon był na jego rozkazy. Matt przeprasza starca, po czym zadaje mu śmiertelny cios. Izo umiera. Wszyscy członkowie the Hand klękają przez Daredevilem, oddając mu cześć.

Autor: Foxdie

Galeria numeru

Daredevil #501 Daredevil #501 Daredevil #501 Daredevil #501 Daredevil #501 Daredevil #501 Daredevil #501 Daredevil #501 Daredevil #501

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2018 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.