Avalon » Serie komiksowe » Web of Spider-Man vol. 2 » Web of Spider-Man vol. 2 #1

Web of Spider-Man vol. 2 #1

Postacie
  • * Kaine
  • * Ben Reilly, Miles Warren, Louise Kennedy, Peter Parker (w wizji)
Zapowiedź

Powrót Kaine'a, który dodatkowo ma się połączyć z historiami "Who Was Ben Reilly?" i "The Gauntlet". A jakby tego było komuś mało, będzie też jakieś powiązanie tego wszystkiego z nową Kraven. Plus kilka stron kolejnych przygód Spider-Girl.

Streszczenie

Tajne więzienie gdzieś w Ameryce. Kaine leży podłączony do różnego rodzaju urządzeń, otoczony przez strażników. Nagle jednak zrywa się i zaczyna przebijać przez ochronę, nic sobie nie robiąc z padających w jego stronę strzałów. W końcu jednak zostaje otoczony i pada zemdlony. Gdy trafia z powrotem na swoje miejsce, staje przed nim Spider-Man. Nie jest to jednak Peter Parker, lecz Ben Reilly. Kaine domyśla się, że jego "brat" to tylko majak, Ben odpiera więc, że w takim razie łotr nie ma nic do stracenia, jeśli go wysłucha. Tłumaczy Kaine'owi, że degeneracja jego komórek postępuje i że wkrótce umrze, a on jest tu po to, by pomóc mu się do tego przygotować. Następnie pomaga jego duszy "wstać" i, pozostawiając jego ciało, wspólnie zaczynają przemierzać korytarze ośrodka. Kaine stwierdza, że choć pragnie śmierci, chce też umrzeć na własnych warunkach, a nie uwięziony pośród degeneratów, którzy mimo swych grzechów nadal się go boją, zdając sobie sprawę, że jest czymś jeszcze gorszym od nich. Gdy Ben stwierdza, że jego "brat" nigdy nie był typem skorym do użalania się nad sobą, Kaine wybucha i wytyka mu, przez całe swoje życie udawał praworządnego i sprawiedliwego bohatera, jakim jest oryginalny Peter Parker, choć tak naprawdę dwa klony wcale się od siebie nie różnią. Reilly nie sprzeciwia się, odpiera jednak, że w przeciwieństwie do swego "brata" odważył się wyjść z ukrycia, zmieniać świat i otworzyć przed kimś swe serce. Nagle ktoś przebija Bena pazurami, a za jego plecami pojawia się Miles Warren, Jackal. Wyśmiewa on Reilly'ego, próbującego naśladować ludzi i ich uczucia, po czym ujawnia Kaine'owi, że to nie on był nieudanym eksperymentem, ale właśnie Ben. On sam miał stać się istotą stojącą nad ludzkością i jej zasadami moralnymi. Gdy klon atakuje swojego "ojca" pytając, czy częścią tej wyższości nad ludźmi jest postępująca degeneracja jego komórek i zbliżająca się śmierć, Warren przypomina, że choć niefortunna, jego sytuacja obdarzyła go mocami, których nie posiadał ani Parker, ani Reilly, a następnie sugeruje, że może Kaine wcale nie umiera, lecz odradza się na nowo. Mężczyzna stwierdza, że Jackal kłamie, ale ten przypomina, że jest tylko wytworem jego podświadomości. Tak, czy inaczej mówi, że jeśli Kaine chce przeżyć, musi polegać tylko na sobie, bo zajmującym się nim lekarzom na tym nie zależy. Następnie przenosi ich obu do pomieszczenia, w którym znajdują się doktorzy. Gdy jeden z nich stwierdza, że ich pacjent prawdopodobnie nie przeżyje nocy, jego asystentka odpiera, że to nie jest taka zła wiadomość i pyta, czy jej koledzy, gdyby mieli wybór, nie oszczędziliby swemu pacjentowi dalszych cierpień i po prostu nie odłączyli go od aparatury podtrzymującej życie.

Nagle Kaine pojawia się w zupełnie innym miejscu – na zewnątrz, otoczony przez góry. Głos za nim informuje go, że znajdują się w Utah. Klon rozpoznaje w swojej rozmówczyni Louise Kennedy, która przyznaje, że jest on potworem, ale nie bardziej, niż inni ludzie. Stwierdza też, że Kaine miał jednak to szczęście, że poznał osobę, dzięki której mógł na chwilę przestać nim być, po czym go całuje. Nagle jednak zostaje zaatakowana przez... drugiego Kaine'a, który skręca jej kark. Gdy "oryginał" wpada w furię z powodu śmierci kobiety, którą kochał, nowoprzybyły przypomina, że jest częścią mężczyzny i że nie może on traktować go jak kogoś obcego. Po chwili Kaine zgadza się z nim i przyznaje, że zabił Louise, tym samym odcinając ostatnią rzecz, która łączyła go ze światem. Stwierdza, że teraz jest już gotowy na śmierć i wraca na stół operacyjny.

Jest jednak jeszcze jedna osoba, która chce z nim porozmawiać – Peter Parker. Przyznaje on, że Kaine zrodził się ze złych emocji, które istniały w jego sercu, stwierdza jednak, że żaden człowiek nie jest całkiem zły, co klon sam udowodnił, dobrowolnie oddając się w ręce władz. Przyznaje też rację Jackalowi – być może to, co przechodzi w tej chwili Kaine, nie jest wcale śmiercią, ale szansą na nowe życie. Przypomina, że nie tylko Kaine popełniał w swoim życiu pomyłki – jeden z błędów Parkera doprowadził w końcu do śmierci jego wujka – jednak to nie one decydują o człowieku, ale to, jak radzi on sobie z poczuciem winy. A jest pewien, że Kaine jest wystarczająco odważny, by skonfrontować się ze swoimi błędami – w końcu ma to w genach. Teraz musi tylko zdecydować, czy chce to zrobić.

Gdy Peter znika, ku zaskoczeniu doktorów stan Kaine'a się stabilizuje. Gdy zostaje prowadzony do swojej celi, klon postanawia żyć – i to nie przeszłością, jak dotychczas. Nadszedł czas, by zacząć patrzeć w przyszłość."Angels and Devils"

Postacie:
* Spider-Girl [May Parker], Spider-Girl [April Parker]
* Peter Parker, detektyw Ruiz
* Don Silvio, Black Tarantula
* Jersey Devil

[Uwaga: ta historia ukazała się początkowo w formie cyfrowej jako Spectacular Spider-Girl #5. Poprzednie odcinki pojawiły się w Amazing Spider-Man Family #5-8]

Pine Barrens, New Jersey. Pewna kobieta jest zdenerwowana, że jej syn wciąż opowiada historie o "Diable z Jersey", który podobno nawiedza te okolice, i mimo protestów chłopca wyciąga go na zewnątrz. Pokazuje mu, że nie ma żadnego potwora, jednak chłopak wskazuje na dach, na którym siedzi gigantyczne, podobne do nietoperza stworzenie, które po chwili ich atakuje.

Tymczasem Spider-Girl budzi się, skrępowana łańcuchami i nie za bardzo wiedząc, gdzie jest. Przypomina sobie swoją walkę z Tombstonem i zastanawia się, czy jej obecna sytuacja ma jakiś związek z wojną gangów lub śmiercią Gwen Reilly. Okazuje się, że znajduje się w bagażniku samochodu należącego do dwóch gangsterów na usługach Silvermane'a, którzy mają za zadanie pozbyć się jej ciała wśród lasów New Jersey. Mayday jednak zaskakuje ich, oswobadzając się z więzów i uciekając. Nadal słaba, postanawia unikać przestępców i czekać na April. Tymczasem ścigający ją łotrzy zostają zaatakowani przez gigantycznego nietoperza. May słyszy odgłosy walki, a gdy zawraca, odnajduje dwójkę gangsterów pozbawioną przytomności. Nagle zauważa w ręce jednego z nich srebrny krzyżyk na łańcuszku.

Tymczasem, w posiadłości Don Silvio. Mafiozo próbuje się dodzwonić do ludzi, których wysłał z ciałem Spider-Girl, nie jest jednak w stanie się z nimi połączyć. Gdy wściekły zaczyna demolować pomieszczenie, uspokaja go Black Tarantula, który przybył do niego, by porozmawiać o wojnie gangów.

Mayday rozbraja nieprzytomnych gangsterów, po czym próbuje zadzwonić po pomoc, korzystając z telefonu jednego z nich. Nagle jednak zostaje zaatakowana przez gigantycznego i humanoidalnego nietoperza, który krzyczy, że "źli ludzie" zabrali coś, co należy do niego. Powalona Mayday stwierdza, że walka jest daremna i że April zastąpi ją jako Spider-Girl. Gdy jednak nietoperzowaty stwór łapie ją za rękę, w której trzymała łańcuszek z krzyżem, dziewczyna zbiera się w sobie i atakuje napastnika, po czym spada na ziemię i traci przytomność.

Tymczasem, na posterunku policji, detektyw Ruiz informuje Petera Parkera, że podejrzewają Spider-Girl o dokonanie dwóch zabójstw i że jest ona poszukiwana.

Gdzie indziej April, udając oryginalną Spider-Girl, przemierza miasto na pajęczynie, gdy nagle zostaje zaatakowana. Jej przeciwnik nie daje się jednak zmylić i wie, że ma do czynienia z hybrydą stworzoną przez Green Goblina, do jej pokonania wykorzystuje więc słabości symbionta – ogień i ultradźwięki. Gdy April pada nieprzytomna, Fury the Goblin Queen ogłasza, że pora, by wypełniła ona swe przeznaczenie jako broń przeciwko Parkerom.

W lasach New Jersey Spider-Girl zostaje ocucona przez księdza, który przedstawia się jako ojciec Santini [na Ziemi-616 znany jako Batwing – przyp. S_O] i prowadzi ją do swego samochodu. Gdy Mayday pyta, czy ksiądz wie coś o skrzydlatych bestiach nawiedzających te strony, ten odpiera, że w jego zawodzie często spotyka się różne diabły. Stwierdza, że dla niektórych walka z demonami to niekończący się obowiązek, który nierzadko wymaga od nich zajrzenia w głąb siebie i znalezienia siły, by być bohaterami. Na jego szyi wisi srebrny łańcuszek z krzyżem."The Last Stand of The Fabulous Frog-Man"

Postacie:
* Spider-Man, Frog-Man, The Tenacious Tadpole
* Kangaroo

N jednej z ulic Nowego Jorku Spider-Man mierzy się z Kangaroo. Mocny cios nokautuje łotra, nim jednak zdąży on upaść, do "akcji" wkracza Frog-Man, który uznaje przewrócenie już pozbawionego przytomności przeciwnika za poważny wkład w walkę. Spidey próbuje wytłumaczyć nowoprzybyłemu, że nie potrzebuje pomocnika, ten jednak odpiera, że jest już dostatecznie przygotowany, by być równoprawnym partnerem Parkera. Gdy jednak Pajęczak, oplatając siecią uciekającego Kangaroo, próbuje wyjaśnić swemu rozmówcy, że nie potrzebuje partnera, przed nimi oboma staje młody chłopak ubrany w kostium kijanki, który przedstawia się jako The Tenacious Tadpole, największy fan Frog-Mana. Próbuje przekonać swojego idola, że są stworzeni współpracy, Frog-Man próbuje więc go spławić, tłumacząc, że jest już partnerem Spider-Mana. Ten jednak już dawno zniknął, zabierając Kangaroo na komisariat policji.

Autor: S_O

Galeria numeru

Web of Spider-Man vol. 2 #1 Web of Spider-Man vol. 2 #1 Web of Spider-Man vol. 2 #1 Web of Spider-Man vol. 2 #1 Web of Spider-Man vol. 2 #1 Web of Spider-Man vol. 2 #1 Web of Spider-Man vol. 2 #1 Web of Spider-Man vol. 2 #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.