Avalon » Serie komiksowe » Amazing Spider-Man » Amazing Spider-Man #608

Amazing Spider-Man #608

Amazing Spider-Man #608

"Who Was Ben Reilly?" - Part 1

Postacie
Zapowiedź

Raptor, który pierwszy raz pojawił się w TASM Annual #3, powraca w poszukiwaniu zemsty na człowieku, który zamordował jego rodzinę - Benie Reillym. Niestety, jedyną osobą odpowiadającą rysopisowi Reilly'ego jest Peter Parker, co oczywiście oznacza dla niego spore kłopoty.

Streszczenie

Kilka lat temu. Damon Ryder przyjmuje na posadę swojego asystenta Bena Reilly'ego.

Obecnie. Spider-Man ściga Screwball, która ukradła papiery inwestycyjne. Dziewczynie udaje się uciec, po drodze rozrzucając skradzione rzeczy. Całe wydarzenie zostaje nagrane i umieszczone w Internecie.

Parker zanosi fotografie z pościgu Ścianołaza za Screwball do Uricha. Ben jednak nie przyjmuje zdjęć, gdyż całość znajduje się już w sieci. W tym samym czasie Petera zaczepia Damon, który przyszedł wyrównać rachunki z człowiekiem, który wygląda jak Ben Reilly. Raptor chce zmusić bohatera, aby ten powiedział wszystko o swojej przeszłości, po czym dochodzi do przepychanek. Przerywają im pracownicy Front Line'a. Ryder pokazuje naczelnemu artykuł z Portland News o podpaleniu domu Ryderów, który zawiera rysopis sprawcy przypominającego Parkera. Norah próbuje zatrzymać złoczyńcę do przyjazdu policji, jednak po ostrzeżeniu Petera pozwala mu uciec. Po przeczytaniu gazety Urich każe Spider-Manowi złożyć wyjaśnienia.

Kilka lat temu. Podczas pracy Damon prosi Bena, aby ten opowiedział o sobie coś więcej. Mówi mu także, że uważa go za przyjaciela i zaprasza go do swojego domu na kolację. Na miejscu Reilly poznaje rodzinę współpracownika. Po pewnym czasie rozmowa schodzi na tematy ich pracy naukowej, której celem jest znalezienie ogniwa pomiędzy dinozaurami a ludźmi. Po wszystkim Raptor oznajmia, że ich eksperyment zakończył się sukcesem i właśnie rozpoczął hodowlę pierwszej hybrydy dinozaura i człowieka.

Maroko, teraźniejszość. Jay Jameson i May spędzają miesiąc miodowy. Parker prosi męża, by zrobili przerwę w ich podróży poślubnej i wrócili wcześniej do Nowego Jorku. Mężczyzna zgadza się.

Spider-Man szybuje nad miastem. Udało mu się przekonać Bena, mimo to nie pała optymizmem i pragnie znaleźć Raptora. Podąża za nadajnikiem, który wsadził mu do kurtki. Dociera do kryjówki Rydera, jednak nikogo tam nie zastaje.

W tym samym czasie Damon udaje się do mieszkania Parkera. Przed Michelle udaje starego znajomego Petera, dzięki czemu dziewczyna wpuszcza go.

Kilka lat temu. W laboratorium Reilly odkrywa, że hybrydą jest Damon, który wstrzyknął sobie zrekombinowane DNA dinozaura.

Obecnie. Ścianołaz, rozglądając się po kryjówce Raptora, zostaje złapany za gardło przez tajemniczego osobnika. Po chwili okazuje się, że jest nim Kaine.

Autor: Undercik

Galeria numeru

Amazing Spider-Man #608 Amazing Spider-Man #608 Amazing Spider-Man #608

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.