Avalon » Serie komiksowe » New Avengers » New Avengers #58

New Avengers #58

Postacie
Zapowiedź

Potężne wyzwanie stoi przed Hoodem, który musi sięgnąć po nowe źródło mocy. Czeka nas wielka zmiana status quo Marvela.

Cytat

Przybrana matka Jessicki: "This is how you live?"
Jessica Jones: "Mom..."
Przybrana matka Jessicki: "This is how you raise a baby?"
Jessica Jones: "The baby is fine. Everything is fine."

Streszczenie

Ares i Dark Ms. Marvel niosą nieprzytomnego Cage'a. Wykorzystując nieuwagę Dark Avengers i agentów z H.A.M.M.E.R., Ms. Marvel wylatuje z kliniki prosto w niebo. Iron Patriot rusza w pościg, zalicza jednak potężny cios od Carol, po którym spada do wody.

Ares tymczasem niszczy część kliniki przy pomocy swego topora. Jednak w gruzach Dark Avengers nie znajdują nikogo. Jedynie Karla Sofen natrafia w wyższej części budynku na Night Nurse, która oświadcza, że o całej sytuacji zdążyła już poinformować Bena Uricha. Dark Wolverine, Spider-Man i Hawkeye ruszają tymczasem w pogoń za Avengers kanałami pod kliniką. Po chwili natrafiają na Spider-Woman, Kapitana Amerykę, Spider-Mana i małżeństwo Bartonów. Wywiązuje się walka.

Kryjówka Hooda. Po wteleportowaniu się na miejsce Parker zastaje Johna Kinga. Ten relacjonuje ostatnie wydarzenia. Opowiada o pojawieniu się doktora Jonasa Harrowa z urządzeniem do pozbawiania mocy i o tym, jak przejął ludzi Robbinsa, którzy następnie zostali przejęci przez ludzi Normana Osborna.

H.A.M.M.E.R. Helicarrier. Lekarze i personel przygotowują się do operacji Luke'a Cage'a. Wobec problemów z przywróceniem akcji serca, Iron Patriot serwuje mu potężne wyładowanie z własnej zbroi, które przynosi jednak pożądany skutek. Każe też ściągnąć Jonasa Harrowa.

Brooklyn, kryjówka Avengers. Jessicę Jones odwiedza przyrodnia mama. Ta nie jest zachwycona warunkami, w jakich przebywa jej wnuczka. Pomiędzy kobietami dochodzi do kłótni. Niespodziewanie pojawiają się Avengers. Ms. Marvel informuje Jessicę o złym stanie jej męża, który jest teraz w rękach władz. Ta, wściekła, wylatuje z budynku niczym pocisk. Carol rusza za nią. Gdy ją dogania wyjaśnia, że nie mogli postąpić inaczej, mają jednak pewien plan.

Helicarrier, sala operacyjna. Doktor Harrow z wykorzystaniem urządzenia do pozbawiania mocy umożliwia chirurgom przeprowadzenie operacji na Cage'u. Obserwujący to z góry Dark Avengers nie rozumieją, dlaczego Osborn go ratuje. Ten tłumaczy, że nie ma powodu, dla którego miałby zabijać Cage'a. Żywy jest dla nich dużo bardziej użyteczny.

Autor: Bosnas

Galeria numeru

New Avengers #58 New Avengers #58 New Avengers #58 New Avengers #58 New Avengers #58 New Avengers #58 New Avengers #58 New Avengers #58

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.