Avalon » Serie komiksowe » Secret Warriors » Secret Warriors #9

Secret Warriors #9

Secret Warriors #9

"God of Fear. God of War." - part 3 of 4

Postacie
Zapowiedź

Norman Osborn i H.A.M.M.E.R. wdzierają się do bazy Nicka Fury'ego pod jego nieobecność. Ares, Bullseye i Iron Patriot kontra Secret Warriors.

Cytat

Półprzytomny Lester do Yo Yo po laniu, jakie od niej dostał" "I think I'm gonna take you home with me."

Streszczenie

Alex, J.T. i Eden biegną schodami na dach. Dopiero stamtąd Australijczyk będzie mógł ich teleportować. Na miejscu czeka ich jednak niemiła niespodzianka – są tu już Iron Patriot, Ares, Hawkeye i masa agentów H.A.M.M.E.R.. Fesi otwiera jednak portal, przez który uciekają do swojej bazy. Zanim przejście się zamknęło, bóg wojny wbił w szczelinę swój topór i teraz otwiera je ponownie. Jest to spore zaskoczenie dla młodych bohaterów, ale nie mają czasu się dziwić.

Tajna baza Fury'ego numer 22. Reszta Secret Warriors jest przy łóżku Yo Yo, kiedy uruchamia się alarm. Zostaje także włączona sekwencja autodestrukcji, która nastąpi za pięć minut. Na monitorach grupa widzi uciekających kolegów. Druid wpada w panikę i chce, aby Daisy wyłączyła tykającą bombę, ale jedynie Nick może to zrobić. Muszą szybko dotrzeć do Edena, który wyteleportuje stąd całą drużynę. Pierwsza na miejsce walki dociera Slingshot, która dzięki swojej szybkości rozbija oddział agentów i uderza Aresa. Lester próbuje wyłączyć ją z gry, ale Yo Yo łapie strzały tuż przed jej twarzą. Na miejsce dociera reszta wojowników i Quake postanawia wyrównać dysproporcje ilościowe między stronami. Otwierają się drzwi, a do środka wpadają setki LMD Nicka. W czasie walki Stonewall własną piersią zasłania Hellfire'a przed potężnym ciosem Aresa. Topór boga wpija się w klatkę piersiową Jerry'ego, który przyjmuje teraz metalową postać. W tej formie wyprowadza potężny cios przeciwnikowi. Tymczasem Slingshot staje do walki z Hawkeyem. Ten próbuje ją zdenerwować, ale tylko na tym traci. Wściekła dziewczyna dosłownie masakruje mordercę, a przed zabiciem przeciwnika powstrzymuje ją Stonewall. Do wybuchu pozostaje tylko 30 sekund, więc Eden otwiera portal, przez który uciekają wojownicy. Norman też postanawia uciekać. Bierze nieprzytomnego Lestera i odlatuje. Ares odmawia ucieczki bez swojego syna. Ten jednak właśnie przechodzi przez portal i macha ojcu na pożegnanie. Odliczanie dobiega końca i dochodzi do ogromnej eksplozji.

Departament Skarbu. John Garrett podaje się za Jacoba Coolidge'a z Departamentu Energii i mówi, że przyszedł na spotkanie z Sethem Watersem. Ten wita gościa i po małej wymianie uprzejmości pyta się agenta wprost, jak wszedł do tego budynku. To zadziwiające, że człowiek, który w połowie jest robotem, może przyjść przez wykrywacz metali. Następnie mężczyzna chwali się znajomością życiorysu swojego rozmówcy i przekazuje pozdrowienia dla Fury'ego. Garrett uprzejmie odpowiada, że przechodzi przez bramki bez problemów, ponieważ jest teraz zbudowany z polikarbonu, który jest lżejszy i wytrzymalszy. Waters ostrzega agenta, że pracuje dla bardzo wpływowych ludzi. Oni mają dostęp do wielu informacji i wiedzą, co planuje Nick. To jest jedyne ostrzeżenie. Oni wiedzą wszystko i są wszystkim. Po spotkaniu Garrett wsiada do samochodu, w którym czeka Fury i melduje wykonanie zadania.

Kokon, tajna baza Fury'ego numer 17. Secret Warriors opatrują swoje rany po walce. Eden składa kondolencje Alexowi z powodu śmierci jego taty. Ten się nie przejmuje – mówią o bogu wojny. Potrzeba czegoś więcej niż eksplozja budynku, aby go zabić. W tym samym czasie Ares podnosi się wkurzony spod gruzów.

Autor: Spell

Galeria numeru

Secret Warriors #9 Secret Warriors #9 Secret Warriors #9 Secret Warriors #9 Secret Warriors #9 Secret Warriors #9 Secret Warriors #9 Secret Warriors #9 Secret Warriors #9 Secret Warriors #9

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.