Avalon » Serie komiksowe » X-Force vol. 3 » X-Force vol. 3 #20

X-Force vol. 3 #20

X-Force vol. 3 #20

"Not Forgotten"

Postacie
Zapowiedź

Facility stworzyło X-23 jako maszynę do zabijania - teraz sami przekonają się, czy wykonali dobrą robotę, bo Laura bierze na cel swoich twórców. Agent Morales z H.A.M.M.E.R. będzie świadkiem tych wydarzeń. Tymczasem Wolfsbane dołącza do X-Force akurat w chwili, gdy siły Selene uderzają na X-Men. Ciąg dalszy w one-shocie X-Force/New Mutants: Necrosha.

Cytat

X-23 (po groźbach Kimury): "There’s nothing I can do!"

Streszczenie

Cuckoos za pomocą cerebro robią wszystko, by odnaleźć Laurę, lecz wciąż bezskutecznie. Obecni tam Wolverine i Domino również mocno się denerwują. Logan obwinia się za tę sytuację, wie, co X przeżyła i, że nawet ona ma swój limit okropieństw, jakie może znieść. Obiecuje ją odnaleźć.

 

Baza Facility. Agentka Morales nie jest pewna co do planu Laury. Ta jednak każe jej tylko zostać i wycina ze swej odciętej ręki szpony, które mogą się przydać Morales, gdy X zawiedzie. Drzwi między nimi się zamykają, a żołnierze Facility prawie już wycięli sobie przejście. Wtedy to mutantka rzuca na swą odciętą kończynę podpaloną fiolkę, powodując pożar i uruchomienie zraszaczy przeciwpożarowych. Tymczasem Kimura, wciąż przygnieciona drzwiami, kontaktuje się z jednym z żołnierzy. Ten przekazuje jej, iż w pomieszczeniu, w którym przebywaX-23, składowany jest m.in. trigger scent. Dziewczyna krzyczy, by się wycofali, lecz jest już za późno. Laura podłączyła trigger pod zraszacze i teraz substancja jest wszędzie. W furii X wprost masakruje uzbrojonych po zęby agentów Facility.

 

Dom Angela w Górach Skalistych. Warren i Warpath zastanawiają się, co tak zdewastowało to miejsce. Nagle pojawia się Hrimhari z nieprzytomną Rahne na rękach i prosi o doprowadzenie do Elixira.

 

Gdy Morales wychodzi na korytarz, zastaje tylko mnóstwo trupów agentów Facility. Tymczasem śmiertelnie wystraszony Adam Harkins w swym biurze rozmawia z Kimurą przez telefon i każe jej znaleźć Laurę. Szybko naprawia zdalnie zraszacze, z których zaczyna leciec woda. Nagle wściekła mutantka dosłownie wpada przez drzwi, lecz woda zmyła już trigger i dziewczyna "budzi się" z furii. Wtedy to Kimura powala ją ciosem w tył głowy. Harkins jest zszokowany brakiem ręki Laury, chce ją w jednym kawałku, gdyż może się przydać po praniu mózgu. Kimura jest innego zdania, pragnie ją koniecznie zabić. Strzela więc dwa razy w nogi dziewczyny, a następnie Harkinsowi  prosto między oczy. Przykłada lufę do skroni X-23 i gdy już ma strzelić, Morales rzuca w nią od tyłu zapaloną fiolką z jakąś substancją, po czym Kimura staje w płomieniach. To jej nie zabije, ale da dziewczynom czas na ucieczkę. Agentka S.H.I.E.L.D. zostawiła też wybuchowe preparaty w różnych częściach bazy, co powoduje wielką eksplozję. Bohaterkom udaje się zbiec, a gdy tylko opuszczają bazę, jedna z Cuckoos namierza mutantkę. Przez radio, wściekła Kimura jeszcze krzyczy, że znajdzie i zabije bliskich Laury, a na pierwszym miejscu Megan. X zaczyna płakać, gdyż wie, że nic nie może z tym zrobić. Nagle, z pomocą Illyany, teleportują się tam Wolverine i Domino. Morales oddaje nowej przyjaciółce jej szpony i oferuje pomoc, lecz ta odmawia i znika wraz z resztą mutantów.

 

Prolog (do Necroshy - przyp. Jim): Nowy Orlean. Cypher , z charakterystycznymi wzorami na ciele spogląda na swą rękę i widzi ciąg zer i jedynek przeplatanych słowem "obey" (bądź posłuszny – przyp. Jim). Nagle drzwi w ciemności się otwierają i ktoś mówi mu, że już na niego czas.

Autor: Jim J

Galeria numeru

X-Force vol. 3 #20 X-Force vol. 3 #20 X-Force vol. 3 #20 X-Force vol. 3 #20 X-Force vol. 3 #20 X-Force vol. 3 #20 X-Force vol. 3 #20

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.