Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #516

Uncanny X-Men #516

Uncanny X-Men #516

"Nation X" - part 1 of 7

Postacie
Zapowiedź

ON powraca!

Cytat

Magneto klękając na kolana przed Cyclopsem "I come not to bury Caesar but to praise him"

Streszczenie

Baza Lobe'a. Scalphunter wisi nad dziurą, w której znajduje się pięć Predatorów X. Słyszy głos Lobe'a, który mówi mu, że chce go wynająć do pewnego zadania, a ten pokaz ma mu pokazać, co się z nim stanie, jeśli zawiedzie. Scalphunter zgadza się na współpracę.

 

Utopia. Magneto przeprasza za przerwanie pogrzebu. Mówi wszystkim, że chce tylko porozmawiać ze Scottem. W tym momencie na zewnątrz wybiegają Cyclops i White Queen. Summers zaczyna wydawać rozkazy, lecz Erik przerywa mu i informuje, że nie chce z nim walczyć. Jako dowód dobrej woli oddaje mu swój hełm i informuje go, że może go zniszczyć lub wyrzucić. Xavier nie wierzy Magneto i atakuje go psionicznie, jednak Summers każe mu przestać i przypomina, że nie jest tu najważniejszy. Mówi mu, że chce porozmawiać z Erikiem.

 

Baza Lobe'a. Lobe informuje Scalphuntera, że nie może uciec z tego miejsca, lecz może się z niego wydostać, po czym każe mu iść za sobą.

 

Utopia. Magneto stwierdza, że Charles miał prawo go tak potraktować po wszystkim, co zrobił. Nagle pada na kolana przed Cyclopsem i stwierdza, że nie może już jaśniej przedstawić swoich intencji.

 

Baza Lobe'a. Scalphunter dowiaduje się, że jego zadanie ma polegać na doleceniu samolotem do Utopi i zrzucenie tam Predatorów X. Greycrow stwierdza, że chcą zabić wszystkich mutantów. Lobe mówi mu, że jest w błędzie - chcą oni ocalić wszystkich mutantów.

 

Utopia Scott mimo sprzeciwów Xaviera decyduje się porozmawiać z Magneto. Mówi Psylocke, że jeśli wyczuje zagrożenie ze strony Erika, to ma wyłączyć mu umysł za pomocą swoich mocy. Następnie razem z Lehnsherrem odchodzą, zostawiając Beasta i Xaviera samych. Eric opowiada, że wierzył, iż tylko High Evolutionary mógł odwrócić Dzień M. Mówi, jak udał się do Śpiącego Celestiala i jak za pomocą jego technologii odzyskał swoje moce. Potem wrócił na Ziemię i odkrył, że Scott wykorzystał Asteroidę M. Stwierdza także, że się mylił i mutanci nie są przyszłością Ziemi, są natomiast wymierającą rasą. Wyraża swój podziw dla Scotta, bo podczas gdy on i Xavier ciągle ze sobą walczyli, Summersowi udało się zjednoczyć rasę mutantów. Mówi również, że nie ma nic złego w wymieraniu z godnością. Cyclops informuje go, że nie stracił nadziei na odrodzenie rasy mutantów, mówi Erikowi, że Hope żyje. Rozmowę przerywa pojawienie się Wolverine'a, który stwierdza, że mają problem. W centrum dowodzenia Cyclops pyta pilotującego zbliżający się samolot Scalphuntera, czego chce, a ten stwierdza, że schronienia.

Summers nie wierzy mu, więc wysyła Nightcrawlera, by zobaczył, co znajduje się w samolocie. Kurt po teleportowaniu się do samolotu i z powrotem krzyczy, by samolot jak najszybciej zniszczono. Cyclops szykuje się do zestrzelenia Scalphuntera…    

Autor: Selwa

Galeria numeru

Uncanny X-Men #516 Uncanny X-Men #516 Uncanny X-Men #516 Uncanny X-Men #516 Uncanny X-Men #516 Uncanny X-Men #516 Uncanny X-Men #516 Uncanny X-Men #516

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.