Avalon » Serie komiksowe » The Stand: Soul Survivors » The Stand: Soul Survivors #1

The Stand: Soul Survivors #1

Postacie
Zapowiedź

Na swej drodze Nick Andros spotkał upośledzonego Toma Cullena. Wydawałoby się, że po horrorze epidemii przejażdżka rowerami do Nebraski będzie dla nowych kolegów czystą przyjemnością. Gdyby nie trwający w najlepsze sezon tornad. Nawet natura jednak może nie być tak groźna jak pałająca żądzą zemsty Julie Lawry...

Streszczenie

Nick Andros jest w May w Oklahomie. O mało nie łamie sobie karku spadając z roweru, kiedy leżący na chodniku chłopak nagle wstaje. Z rozcięciem na czole Nick za pomocą kartki zapytuje o aptekę, ale Tom Cullen, chłopak, który tak go przestraszył, nie umie czytać. Poirytowany Nick próbuje porozumieć się na migi, ale jego pantomina nie dociera do Toma. W końcu sam znajduje aptekę. Kiedy Nick szuka plastra, w końcu do niego dociera, że spotkany chłopak jest niemy i głuchy.

Nick spędza kolejne godziny w towarzystwie Toma i chociaż komunikowanie się idzie im trochę lepiej, to postanawia porzucić go następnego ranka.

Nazajutrz, Nick pakuje cały swój dobytek na rower i gotuje się do samotnego odjazdu. Widok Toma bawiącego się na ulicy samochodzikami chwyta go jednak za serce i w końcu proponuje chłopakowi, by do niego dołączył.

Dwie godziny później byli już na drodze 23, próbując przegonić nadciągającą burzę. Nick czuje niepokój, aż wreszcie obraca się, by spostrzec nadciągające tornado. Próbuje zgadnąć, w którym kierunku przesunie się lej, ale Tom nie czeka. Zjeżdża z drogi i jedzie przez pole wprost do pobliskiej stodoły. Poirytowany Nick jedzie za nim, ale nie udaje mu się dogonić Toma zanim ten wbiega do środka. Nick tez zostawia rower i przekraczając próg ogląda się za siebie, czując pląsające mu po karku ciarki. Wydaje mu się, że z chmur spogląda na niego twarz człowieka z jego koszmarów.

W ostatniej chwili Tom wciąga Nicka do piwnicy. Zanim zapadają kompletne ciemności, Nick spostrzega, że dzielą ją z rodziną trupów. Kolejne minuty niemiłosiernie dłużą się obu chłopakom. Wydaje im się, że ktoś czai się w mroku. Nick jest na krawędzi paniki, a wtedy Tom otwiera właz, a piwnicę zalewa światło dnia. Wychodzą na zewnątrz, gdzie nie ma już stodoły. Podczas gdy Tom szuka rowerów Nick uzmysławia sobie, że gdyby porzucił go w May, teraz byłby martwy.

Mijają dni. Chłopcy dostali się do Kansas i nadal jadą w kierunku Nebraski, do kobiety ze snów Nicka.

Tom dostaje zatrucia pokarmowego, więc w najbliższej miejscowości zatrzymują się i pozostawiwszy Toma na ławce Nick udaje się na poszukiwania leku. W aptece spotyka wyzywająco ubraną dziewczynę. Julie Lawry, bo tak się nazywa, cieszy się z towarzystwa, nawet jeśli to tylko głuchy i czubek. Cieszy się tak bardzo, że rozpinając Nickowi rozporek zaczyna go całować. Chłopak się nie broni.

Po jakimś czasie wychodzą. Julie odnosi się do Toma z pogardą, co nie podoba się Nickowi. Zaczyna mieć wątpliwości co do dziewczyny. Kiedy zaś w żartach, których Tom nie rozumie, mówi że lekarstwo to trucizna, Nick nie wytrzymuje i policzkuje ją. Julie się wścieka, a wtedy Nick przegania ją, wyjmując pistolet i celując w nią.

Kiedy wreszcie Julie znika kilka ulic dalej, Nick obraca się. Nigdzie nie widzi Toma. Odnajduje go kilka przecznic dalej i obiecując, że nie wmusi w niego lekarstwa, uspokaja Toma. Razem wracają po rowery. Ich bagaże rozrzucone są po ulicy. Nick domyśla się, że to sprawka Julie. Nie słyszy huku wystrzału, ale Tom rzuca się do ucieczki. W akompaniamencie kul, Nick podąża za nim.

Nocują w szopie za miastem i nazajutrz ruszają dalej. W południe, po raz pierwszy od momentu wyruszenia Tom dostrzega jadący samochód i macha do kierowcy. To Ralph Brentner, farmer z Oklahomy. Oferuje im podwózkę.

Autor: Hotaru

Galeria numeru

The Stand: Soul Survivors #1 The Stand: Soul Survivors #1 The Stand: Soul Survivors #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.