Avalon » Serie komiksowe » Dark Reign: The List - Hulk » Dark Reign: The List - Hulk

Dark Reign: The List - Hulk

Dark Reign: The List - Hulk

"Dark Reign: The List - Hulk"

Postacie
Zapowiedź

Norman Osborn myślał, że uda mu się utrzymać Hulka z dala od swoich mrocznych planów, lecz teraz jego H.A.M.M.E.R. jest zagrożony przez najniebezpieczniejszą z inkarnacji zielonego olbrzyma. Duet Skaara i Bannera zmierzy się ze śmiertelnie niebezpiecznymi kobietami na usługach Osborna w pojedynku, nie tylko na siłę fizyczną, ale także i inteligencję.
Plus przedruk Amazing Spider-Man #14 z debiutem Green Goblina i występem gościnnym Hulka.

Streszczenie

Tajna baza H.A.M.M.E.R. w Nowym Meksyku. Kate jest przywiązana do dziwnego urządzenia. Mimo tej trudnej sytuacji oznajmia jej oprawcom, że wszyscy są aresztowani. Odpowiada jej Victoria Hand. Według prawa jej pracodawcą jest teraz H.A.M.M.E.R.. Agencja uznała, że agentka została wystawiona na działanie obcej infekcji i ma prawo poddać ją kwarantannie. Okazuje się, że urządzenie wysysa pradawną energię z ciała Kate, co sprawia jej ogromny ból. Victoria nie jest zadowolona z efektów i każe podkręcić maszynę. Nie zważa na uwagi, że może zabić to więźnia. Waynesboro odgraża się, że jej przyjaciele ją uwolnią, ale Hand nie boi się Warbound. Nagle w kompleksie rozlega się alarm. Kamery pokazują, że intruzem jest Banner. Natychmiast zostaje otwarty ogień, ale Bruce'a chroni jego pole siłowe. Były Hulk wyjmuje pilot do swojego komputera i jednym kliknięciem sprawia, że wszystkie zabezpieczenia w budynku zostają wyłączone, a wszystkie drzwi otwarte. Victoria za późno orientuje się, że to oznacza także uwolnienie Kate i daje się zaskoczyć. W tym samym czasie przy wejściu Bruce zostaje otoczony przez agentów w zbrojach. To kiepski pomysł z nim zadzierać, ponieważ towarzyszy mu jego syn. Skaar z impetem wdziera się do środka i zajmuje się przeciwnikami.

37 godzin później Victoria analizuje całe zdarzenie ze swoim szefem. Podejrzewają, że celem Bannera będą teraz pozostałe placówki zajmujące się Old Power i już je o wszystkim poinformowali. Panna Hand zawsze podejrzewała, że to Hulk jest zagrożeniem i teraz Bruce będzie bezbronny, ale Norman ma inne zdanie. Ich przeciwnik to najprawdopodobniej czwarta najmądrzejsza osoba na świecie i wbił sobie do łba, że jest bohaterem. Teraz próbuje wpoić ten etos synowi. Z tego powodu znalazł się na liście. Potrzebny będzie zespół, który wykaże się bardziej intelektem niż mięśniami. Dlatego do akcji zostanie wysłana Victoria oraz Ms. Marvel.

12 godzin później obie panie lecą razem samolotem. Kobiety nie lubią się i nie szczędzą sobie uszczypliwości. Nagle do systemów pojazdu dostaje się wirus Bannera i samolot rozlatuje się na części. Karla wyśmiewa plan Victorii, ale ta stwierdza, że to przewidziała i włącza swój jetpack. Bruce ujawnił swoją pozycję i mogą go złapać. Na ziemi Hulk i jego syn obserwują, jak w ich stronę leci zgraja pocisków. Jeden z nich trafia w Skaara. Bannerowi udaje się przeprogramować resztę, które lecą teraz na pobliską placówkę H.A.M.M.E.R.. Okazuje się, że była to tylko przynęta i naukowca od tyłu zaskakuje panna Hand. Wie, że nie przebije jego tarczy, więc rzuca w przeciwnika dziwne urządzenie. Jest to "bomba czasowa" i Banner zostaje uwięziony w bańce, w której czas płynie 10000 razy wolniej. Victoria chce bezbronnego naukowca wykończyć z pistoletu, ale ten zacina się z powodu wirusa Bannera. Kobieta podnosi więc kawał żelastwa i chce to załatwić tradycyjnie.

Niedaleko Skaar walczy z Ms. Marvel. Podczas walki kobieta próbuje się dowiedzieć, dlaczego potwór nie chce zabić swojego ojca. Ten odpiera, że chce zabić Hulka, a nie malutkiego Bannera. Karla obiecuje zająć się tą sprawą.

Tymczasem Bruce naciska swój pilot, co sprawia, że niedaleko eksploduje jeden z pocisków. Podmuch zwala jego przeciwniczkę na ziemię. Na miejsce dociera Skaar, który niszczy pole czasowe. Naukowca łapie Moonstone i bierze go za zakładnika. Jego syn rewanżuje się, łapiąc Victorię. Karla obiecuje dotrzymać obietnicy i proponuje wymianę. Banner chce oponować, ale Skaar, o dziwo, się zgadza. Syn łapie swojego ojca i szybko ucieka.

Wieczorem Bruce prosi o wyjaśnienia. Jego podopieczny mówi, że Karla zdradziła mu plan Osborna. Placówka, którą zaatakowali, nie zajmowała się tylko starożytną mocą. Było to też laboratorium Gamma. Po tym ściera z policzka człowieka zielony pył. Przerażony naukowiec wyjmuje swój komputer, który informuje go, że mutacja komórek już się rozpoczęła. Skaar jest zadowolony, teraz przemiana w Hulka dokona się szybciej.

W swoim gabinecie Norman chwali swoje agentki i z satysfakcją wykreśla ze swojej listy punkt o zneutralizowaniu Bannera.

Autor: Spell

Galeria numeru

Dark Reign: The List - Hulk Dark Reign: The List - Hulk Dark Reign: The List - Hulk Dark Reign: The List - Hulk

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.