Avalon » Serie komiksowe » Son Of Hulk » Son Of Hulk #16

Son Of Hulk #16

Son Of Hulk #16

"Enemy At The Gates"

Postacie
Zapowiedź

Wojna dręczy nawet najzatwardzialszych niedobitków ze zniszczonej planety Sakaar. Tylko gamma-potęga gniewu i pradawna moc płynąca w żyłach ich lidera, syna Hulka, trzyma ich wszystkich przy życiu. Podczas rozprawiania się z niezliczonymi hordami wrogów, jego władza i siła wciąż będzie niebezpiecznie rosła. Czy to wystarczy, żeby okaleczyć Galactusa, pożeracza planet, czy może otrzymana potęga okaże się zbyt wielka, aby ją okiełznać?

Cytat

Hiro-Kala: "Welcome, Galactus, Devourer Of Worlds. Accept this, my gift as your new herald."

Streszczenie

Planeta Giausar. Sprzymierzone oddziały Republiki Terrafort oraz Durth szturmują miasto Fractas. Niszczą wszystko i wszystkich na swej drodze. Ich zaawansowanie technologiczne i liczebność znacznie przewyższają siły Fractas, które dopiero co zaczęło się podnosić po najeździe uchodźców z planety Sakaar. Na pierwszej linii frontu Axeman dzielnie próbuje powstrzymać atak i kieruje obroną miasta. Lecz szanse na powodzenie są nikłe, a co gorsza, ktoś sabotuje wszelakie systemy militarne napędzane pradawną mocą.

Tymczasem, w świątyni w centrum miasta, Hiro-Kala spokojnie przygląda się temu i wciąż nie reaguje. A mnisi, którzy dopiero co obwołali go swoim bogiem, zaczęli wątpić w jego moc. Jednak Barroas przywołuje ich do porządku, mając nadzieję, że w tym wszystkim może jest jakiś cel.

Z powrotem na polu bitwy. Księżniczka Omaka oraz Old Sam, widząc rozmiary toczących się tragedii, zastanawiają się, czy słusznie postąpili, pomagając siłom wroga. Dochodzą do wniosku, że warto było, byleby tylko powstrzymać Hiro-Kalę. Samo Fractas tymczasem pogrąża się coraz bardziej w chaosie i zniszczeniu. Zostało już zdobyte. Po tysiącach lat swojej świetności, upadło. Po raz drugi jednego dnia. Nieliczni pozostający wciąż przy życiu mieszkańcy, nie widząc dla siebie nadziei, zwrócili się z modlitwą do swojego nowego władcy, Hiro-Kali, który wciąż stał niewzruszony. Za to planeta Giausar zaczęła się cała trząść i pękać, tryskając lawą na lewo i prawo.

Axeman nie zdołał utrzymać obrony miasta, o czym z trwogą osobiście zaraportował przed Hiro-Kalą. Ale na swoje usprawiedliwienie miał fakt, że siły wroga były przeważające i że cała broń napędzana pradawną mocą zawiodła. Wtedy hulkowy syn przyznał, że to jego sprawka, że to część jego wielkiego planu. To zaskoczyło i wprawiło wszystkich w osłupienie. A ci, którzy ośmielili się zwątpić w poczytalność Hiro-Kali, padli trupem pod naporem jego potęgi.

W tym samym czasie księżniczka Omaka oraz Old Sam pojawili się w sztabie generalnym atakujących wojsk, przed obliczem generała Nevzha i deputowanych z Durth. Chcą, aby zaprzestali oni działań wojennych - nie na to się godzili, kiedy zawiązywali z nimi sojusz. Ich akcje prowadzą do destabilizacji pradawnej mocy, a co za tym idzie, i całej planety. Doprowadziło to do niemiłej pyskówki, kiedy nagle Old Sam złapał się za głowę i wykrzyknął, że domyślił się prawdziwych planów Hiro-Kali. Nim zdołał o nich opowiedzieć, jego kamienne ciało eksplodowało, sugerując, że to hulkowy syn za tym stoi.

Z planetą Giausar było już coraz gorzej. Jej powłoka rozpadała się, buchając pradawną mocą i magmą. Mimo wszystko najeźdźcy z Terrafort oraz Durth byli pewni swojego zwycięstwa i wysłali do Hiro-Kali swoich emisariuszy, wśród których była i Omaka, aby przyjąć jego kapitulację. Jedna syn Hulka nawet nie myślał o poddaniu się. Jednym gestem ręki, bez żadnych skrupułów, zgładził wszystkich posłańców, razem z księżniczką z Sakaar. Następnie zwrócił się do Axemana, aby zebrał najwierniejszych ludzi, zabrał swoją córkę i udał się na kamienny statek, żeby przygotować go do odlotu. Były przywódca barbarzyńców posłusznie wykonał rozkaz, a tymczasem całą planetą potężnie wstrząsnęło, a nad miastem pojawił się charakterystyczny cień monstrualnej wielkości sylwetki. To wygłodniały Galactus stawił się na Giausar. Hiro-Kala wyszedł mu na spotkanie i zapowiedział, że przygotował całą planetę na jego posiłek, po czym zgłosił swój akces na nowego herolda Pożeracza Światów.

Autor: Black Bolt

Galeria numeru

Son Of Hulk #16 Son Of Hulk #16 Son Of Hulk #16 Son Of Hulk #16 Son Of Hulk #16 Son Of Hulk #16 Son Of Hulk #16 Son Of Hulk #16

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.