Avalon » Serie komiksowe » Incredible Hercules » Incredible Hercules #137

Incredible Hercules #137

Postacie
Zapowiedź

Sekretny origin Amadeusa Cho wychodzi na jaw. W końcu dowiemy się, co łączy go z oryginalnym Master Mind Excello oraz kto naprawdę zabił jego rodziców. Lecz kiedy Cho pozna prawdę, czy będzie chciał ponownie zjednoczyć swe siły z Herculesem... czy może go zniszczy?

Cytat

Peter Parker: "To coin a cliché: Face it, tigress... You just hit the jackpot!"

Streszczenie

Utah, wielki krater na środku pustyni, w miejscu, gdzie niegdyś było miasto Excello. Amadeus robi wyrzuty Athenie, że ta wiedziała o wszystkim, a mimo to nie powiedziała mu, nie ostrzegła. Jednak bogini mądrości tłumaczy, że to nie tak działa. Że nie może bezpośrednio ingerować w życie śmiertelników, tylko co najwyżej inspirować, zostawiać im wskazówki i to od nich będzie zależeć, jaką ścieżką podążą. Lecz Cho nie chce słuchać. Kilka miesięcy temu, w jego rodzinnym mieście Tucson, w Arizonie, kiedy wygrał internetowy konkurs Master Mind Excello, tylko głupi zbieg okoliczności sprawił, że nie zginął wtedy wraz ze swoją rodziną. Po zwycięstwie poczuł się tak pewnie, że w drodze do domu zagadnął dziewczynę, którą spotkał na ulicy. Tylko dlatego się spóźnił i nie zginął w eksplozji. Amadeus ma za złe Athenie, że dopuściła do tego, skoro, jak sama mówiła, już od dawna obserwuje go i chce z niego zrobić swojego championa. Cho odchodzi w złości. Idzie na dno krateru, do małej szopy, gdzie, jak uważa, ukrywa się Pythagoras Dupree.

Jak się okazało, szopa była tylko przykrywką włazu do rozległego podziemnego kompleksu. Tam w jednym z pomieszczeń Cho w końcu odnalazł Pythagorasa Dupree i stanął z nim twarzą w twarz, a ten, jak na poczciwego złoczyńcę przystało, zdradził mu cały swój życiorys i plany.

Pythagoras Dupree nie znał swoich rodziców i wychował się w małym sierocińcu kierowanym przez niejaką Mirandę Minervę. Jak się później okazało, tak naprawdę była to Athena, która poszukiwała uzdolnionych dzieci. Geniusz Pythagorasa dość szybko się objawił, co nie ułatwiało mu kontaktów z rówieśnikami w sierocińcu. Były to czasy, kiedy w Europie trwała II Wojna Światowa, a młody Dupree jedyną przyjemność z życia zaczął czerpać z audycji radiowych opowiadających o bohaterskich czynach innego geniusza, pierwszego Master Mind Excello, Earla Everetta. Wkrótce stał się on dla niego idolem i wzorem do naśladowania. Lecz pewnego dnia wydarzyło się coś nieprawdopodobnego. Niezwyciężony Master Mind Excello poległ, zaginął wraz z jedenastką innych bohaterów w bitwie pod Berlinem [aby dowiedzieć się o tym więcej, patrz The Twelve #1 - BB]. To mocno wystraszyło Pythagorasa - skoro taki bohater jak Everett nie dał sobie rady w realnym świecie, to co stanie się z nim? Mody Dupree uciekł z sierocińca i zaczął żyć na własną rękę, unikając wszelakich kłopotów. Dzięki swojemu geniuszowi prędko się dorobił, wykupił kompanię Excello, a także niemal całe, związane z nią, miasto. Lecz pewnego dnia Athena odnalazła go i chciała, żeby został jej championem. W tych nowoczesnych czasach potrzebuje herosów nowego rodzaju, nie tylko takich z supersiłą, ale także tych z superinteligencją, których mózgi pracują niczym hiperkomputery. Jednak wtedy Pythagoras, mając wciąż w pamięci, co się przydarzyło Everettowi, ze strachu wysadził całe miasto w powietrze i ukrył się w iluzji. Później, dzięki wymyślonemu przez siebie konkursowi, zaczął wyszukiwać innych geniuszy i zabijał ich, obawiając się, że będą oni w stanie pokonać jego iluzje i go odnaleźć. Ze strachu przed Atheną zawarł nawet pakt z Herą i w zamian za pomoc, opracował dla niej jakiś projekt. Tylko z Amadeusem mu się nie udało.

Cho ma już dość tego opowiadania. Chce wiedzieć, gdzie jest jego siostra. Na to Pythagoras odpowiedział z nieudawanym zdziwieniem, że nawet nie wiedział, że Amadeus miał siostrę. Za to wie, że musi go teraz zabić, bo udało mu się pokonać iluzję. Dupree proponuje Cho ostatnią, śmiertelną grę, która ma wykazać, który z nich jest mądrzejszy. Jednak Amadeus ma to gdzieś, skoro nie ma tu jego siostry, to nie musi się więcej zadawać z Pythagorasem. Cho kompletnie go ignoruje i pozostawia z własnymi kompleksami i strachem, a kiedy wychodzi słyszy, jak jego przeciwnik popełnia samobójstwo.

Tego było zbyt wiele, nawet jak dla Amadeusa. Chłopak osunął się na ziemię i zaczął rzewnie płakać, kiedy zauważył w oddali drzwi z napisem Continuum. Cho szybko się pozbierał i zajrzał do środka, a to, co tam zobaczył, tak nim wstrząsnęło, że czym prędzej pobiegł do czekającej na dworze Atheny. W końcu wszystko zrozumiał i zaakceptował swoją rolę. Nawet domyślił się, że dziewczyna, przez którą kilka miesięcy temu spóźnił się do domu i uniknął śmierci w eksplozji, była boginią mądrości w przebraniu, ale nie czas o tym teraz. Nareszcie Cho i Athena mogli zapoznać się z projektem Continuum i prawdziwymi planami Hery. A ich reakcja na to była jedna – trzeba jak najszybciej powiadomić o tym Herculesa.

Tymczasem. Nowy York, jadłodajnia dla bezdomnych F.E.A.S.T.. May Parker jest zauroczona dobrocią i kulinarnymi zdolnościami Hebe, swojej nowej pracownicy. Tak bardzo, że postanawia wyswatać ją ze swoim bratankiem, Peterem, znanym nam dobrze jako Spider-Man.

Autor: Black Bolt

Galeria numeru

Incredible Hercules #137 Incredible Hercules #137 Incredible Hercules #137 Incredible Hercules #137 Incredible Hercules #137 Incredible Hercules #137 Incredible Hercules #137 Incredible Hercules #137 Incredible Hercules #137

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.