Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Comics Armor Wars » Ultimate Comics Armor Wars #2

Ultimate Comics Armor Wars #2

Postacie
Zapowiedź

W pościgu za złodziejami, którzy skradli jego technologię, Iron Man dociera do Europy. Wkracza w świat szpiegostwa przemysłowego i ściera się z przeciwnikiem, z jakim jeszcze nie miał do czynienia.

Cytat

Iron Man: "I refuse to fear a man whose name sounds like a Norwegian term for an act of love involving motor oil."

Streszczenie

FP1, latająca platforma należąca do Tony'ego Starka. Bohater prowadzi Justine Hammer na pokład samolotu, którym chce podróżować podczas poszukiwań swojej skradzionej technologii, jednocześnie każąc swoim pracownikom mieć w pogotowiu jego pancerz. Kobieta jest pod wrażeniem bogactwa Tony'ego, który stwierdza, że pieniądze są po to, aby kupować ładne rzeczy, a nie po to, żeby je zbierać. Stark proponuje Justine drinka, a ona pyta się, gdzie na pokładzie samolotu jest łóżko.

Później. Justine używa systemów komputerowych, aby włamać się na serwer używany przez europejskich handlarzy technologią. Tony mówi, że najpierw chce odzyskać swoje bazy danych, a potem Pozostałość 242, więc Hammer śledzi przepływ informacji i okazuje się, że ślad prowadzi do Pragi. Oznacza to, że zamieszany jest Johann Fennhoff, czyli Doctor Faustus, i będzie trzeba złożyć mu wizytę. Justine uważa, że Tony nie może pojawić się tam w pancerzu Iron Mana, ale bez niego łatwo zostanie zabity. Stark postanawia więc wykorzystać swój nowy projekt nazwany przez niego iMan - lekką wersję zbroi, którą można łatwo ukryć pod ubraniem, wyposażoną w repulsory i kontrolowaną za pomocą okularów.

Praga. Justine i Tony trafiają do kryjówki Doctora Faustusa. Tam wita ich jeden z ludzi Fennhoffa, który ma wszczepione komponenty prymitywnych pancerzy Iron Mana, i zaprowadza do swojego pracodawcy, który czeka na nich w towarzystwie drugiego cyborga. Stark dziwi się, że nie ma tu żadnych systemów obronnych, na co Faustus stwierdza, że on i jego ludzie bez problemu radzą sobie ze zwykłymi ludźmi, a ci, których mógłby się obawiać, i tak poradziliby sobie z zabezpieczeniami. Tony mówi Fennhoffowi, że przybył dowiedzieć się, komu przekazał skradzioną bazę danych jego technologii, i zniszczyć kopię znajdującą się w jego posiadaniu. Faustus stwierdza, że podoba mu się w Iron Manie to, że Stark nie zawsze może nosić pancerz, po czym dodaje, że zamierza go zabić i stać się dzięki temu bardziej poważany w swoim środowisku. Dwa cyborgi chwytają Justine i Tony'ego, który uruchamia pole siłowe iMana i nokautuje swojego przeciwnika. Następnie strzela repulsorem do drugiego i dezintegruje górną część jego ciała. Stark domaga się od Faustusa tego, po co przybył, a ten ujawnia, że obecne ciało jest mechaniczne, ponieważ on sam został zredukowany do postaci małego stworka w wyniku nieumiejętnego użytkowania międzywymiarowego portalu Reeda Richardsa. Fennhoff mówi, że sprzedał bazę danych Tony'ego tylko Bramowi Velsingowi w zamian za pomoc w leczeniu.

Darmstadt. Justine mówi Starkowi, żeby nie śmiał się z nazwiska następnego przeciwnika i nie lekceważył go, ponieważ zabił on setki ludzi i swoimi tajnymi działaniami wywołał pięć wojen. Tony nie zważa na to i mówi, że zaatakuje zamek Velsinga, a Justine skorzysta z zamieszania i dostanie się do środka. Iron Man opuszcza samolot, niszczy mury budowli i dostaje się do środka. Następnie woła gospodarza mówiąc, że jego detektory ruchu mówią mu, że tu jest. Velsing stawia czoła Starkowi we własnym pancerzu i strzela do niego. Tony osłania się polem siłowym i kontratakuje, trafiając przeciwnika laserami. To go jednak nie powstrzymuje i po chwili rzuca się na Iron Mana.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Ultimate Comics Armor Wars #2 Ultimate Comics Armor Wars #2 Ultimate Comics Armor Wars #2 Ultimate Comics Armor Wars #2 Ultimate Comics Armor Wars #2 Ultimate Comics Armor Wars #2 Ultimate Comics Armor Wars #2 Ultimate Comics Armor Wars #2 Ultimate Comics Armor Wars #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.