Avalon » Serie komiksowe » Thunderbolts » Thunderbolts #137

Thunderbolts #137

Postacie
Zapowiedź

Norman Osborn potrzebuje duetu zabójców do wypełnienia pewnej misji i zmusza do jej wykonania Power Mana i Iron Fista.

Streszczenie

New Avengers w składzie Luke Cage, Captain America, Wolverine i Spider-Man włamują się do The Cube. Po kolei eliminują członków Thunderbolts. Po wyważeniu kolejnych drzwi ich oczom ukazuje się straszny widok – Iron Fist jest zmasakrowany i przykuty do sufitu. Luke uwalnia przyjaciela. Spider wyczuwa zbliżające się niebezpieczeństwo. Avengers szykują się na przybycie wroga, podczas gdy za ich plecami Iron Fist powstaje i szykuje się do ataku. Jego pięść przebija plecy Pajęczaka. Reszta drużyny nie daje się już zaskoczyć. Danny wykorzystuje rzuconą tarczę Capa i wbija ją w głowę Logana, a następnie odbija kule wystrzelone przez Captaina. Jedna z nich rozwala głowę Jamesa. Pozostaje tylko Luke. Rand unika jego ciosów i przeskakuje za jego plecy. Nie potrafi jednak zadać ostatecznego ciosu. Zrezygnowany prosi przyjaciela o pomoc. Ten w odpowiedzi łamie mu kark.

Okazuje się, że to tylko komputerowa symulacja. Iron Fist jest podłączony do maszyny, która ma wyprać mu mózg. Ta symulacja rozegrała się w jego umyśle, aby sprawdzić, czy będzie wykonywać rozkazy. Eksperyment przeprowadza Ghost na polecenie Osborna. W ostatnich 3000 symulacjach zabił wszystkich Avengerów oprócz Cage'a. Aby to obejść, musieliby wejść głębiej w umysł ofiary. Prawdopodobnie spowoduje to jednak śmierć. Najprościej byłoby po prostu całkowicie wymazać mu umysł. Norman odpiera, że potrzebuje wojownika z umiejętnościami i doświadczeniem, a nie warzywa. Dyrektor H.A.M.M.E.R. bez oporów podkręca maszynę na maksimum - Danny musi być posłuszny w 100% albo równie dobrze może być martwy.

Dwa dni wcześniej. Danny idzie ze swoją asystentką na spotkanie z bogatym inwestorem. Rand Industries potrzebują zastrzyku gotówki i muszą podpisać ten kontrakt. Na spotkanie bohater wchodzi sam. Jest bardzo zaskoczony, kiedy okazuje się, że inwestorem jest Osborn. Od tyłu atakuje go od razu Mr. X. Dzięki "stylowi pijaka" Fistowi udaje mu się jednak pokonać tego przeciwnika. Następnie unika pocisków wystrzeliwanych przez Scourge'a i jednocześnie atakuje Normana. Przed ciosem powstrzymuje go Ghost, który przenosi bohatera za okno i tam spuszcza go z dużej wysokości na ziemię. W powietrzu otrzymuje jeszcze cios od Headsmana. To kończy walkę.

Teraz. The Cube. Thunderbolts jedzą razem kolację. Ghost się wymądrza, a Ant-Man puszcza głupie teksty, co denerwuje Mr. Xa. Grozi on nożem koledze z drużyny, a następnie odchodzi od stołu. Dosiada się do nich nowy członek drużyny – Iron Fist. W tym momencie wszyscy oprócz Ant-Mana wstają od stołu. Eric próbuje usprawiedliwić zachowanie kolegów, ale Danny też ma dość gadania idioty odchodzi.

Następnego dnia, Harlem. Luke samotnie je śniadanie w restauracji. Kelnerka próbuje go poderwać, ale bohater z dumą prezentuje obrączkę. Jak na zawołanie dzwoni telefon i Cage podejrzewa, że to żona. Okazuje się jednak , że dzwoni Ant-Man. Jednocześnie do bohatera zakrada się Paladin i strzela do niego od tyłu. Z początku Power Man kpi z przeciwników, ponieważ kule nic mu nie zrobią. Okazuje się jednak, że był to promień porażający układ nerwowy, który powala herosa, wstaje on jednak wściekły i gotowy do walki. Paladin jest wyraźnie zaskoczony, że jego przeciwnik jeszcze stoi na nogach. Potężny cios wyrzuca go z restauracji. Kiedy Luke chce go wykończyć, zeskakują na niego Mr. X i Scourge. Promień Paladina namieszał w umyśle bohatera, przez co X nie może czytać w jego głowie. Kopniak eliminuje go z walki. Następnie Cage uderza Scourge'a samochodem. Na pole walki wchodzi kolejny Thunderbolt – Iron Fist. Power Man nie chce z nim walczyć i szybko zostaje ogłuszony.

Po walce Ghost melduje swojemu szefowi wykonanie zadania. Cage jest związany i czeka na pranie mózgu. Muszą tylko wyjąć z niego Ant-Mana. W celi Luke jest przykuty do krzesła przy pomocy kajdanek z adamantium i bluzga na pilnującego go Paladina. Ten chce wyrównać rachunki za łomot w restauracji i pilotem wyłącza kamery. Jednocześnie otwierają się kajdanki i to Cage wyprowadza cios. Alarm sprowadza innych Thunderboltów, ale po więźniu nie ma już śladu. Mr. X wchodzi do systemu wentylacji, aby ścigać bohatera. Cieszy się na to polowanie. Za zakrętem czekają jednak na niego dyniowe bomby. Ghost melduje Normanowi o zdarzeniu. Ten żąda śmierci herosa. Luke wychodzi z wentylacji w kuchni. Przez interkom dostaje instrukcje od tajemniczego pomocnika, jak ma uciec z budynku. Za pięć minut na 20 sekund otworzą się otwory wentylacyjne w budynku. To jego jedyna szansa. Po drodze musi walczyć z systemem obronnym budynku. Dodatkowo na drodze staje mu Scourge, ale nie stanowi on większego wyzwania. Uciekając przed Headsmanem, Luke spada z dużej wysokości. Udaje mu się złapać poniższej platformy, ale tak czeka na niego Iron Fist. Cage próbuje przekonać przyjaciela, aby z nim uciekł, ten jednak atakuje. Power Man nie chce walczyć z najlepszym kumplem i próbuje go przekonać. Walkę w swoim gabinecie ogląda Norman. Jako ostatnią deskę ratunku Luke wykorzystuje wiadomość, którą Danny powiedział mu w zeszłym tygodniu. Misty jest w ciąży i chce, aby ich dzieci dorastały razem. Mimo to Danny wyprowadza potężny cios, który kończy walkę. Na miejsce docierają pozostali członkowie drużyny. Twain odkrywa, że krew na pokonanym bohaterze pochodzi od zmiażdżonego szczura. W tym momencie Luke podnosi się i uderza przeciwnika. Razem Cage i Danny bez problemu pokonują Xa i Headsmana. Następnie ruszają, aby dorwać Normana. Niestety po drodze zostają gdzieś teleportowani.

Później Norman wścieka się na swoich podwładnych. Oznajmia, że wie, kto zdradził, ale na razie go nie zabije. Po zebraniu Ghost przyznaje się Paladinowi, że chodzi o niego. Według niego program prania mózgów bohaterom miał na celu zastąpienie nimi obecnych Thunderboltów. Dlatego sabotował to przedsięwzięcie.

W Harlemie Luke i Danny jedzą razem kolację. Omawiają ostatnie wydarzenia i cieszą się, że tak to się skończyło.

Autor: Spell

Galeria numeru

Thunderbolts #137 Thunderbolts #137 Thunderbolts #137 Thunderbolts #137 Thunderbolts #137 Thunderbolts #137 Thunderbolts #137 Thunderbolts #137

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.