Avalon » Serie komiksowe » Fusion » Fusion #2

Fusion #2

Fusion #2

"Gods & Monsters" - part 2

Postacie
Streszczenie

Long Island. Avengers znajdują kryjówkę Cyberforce, ale zostają zaskoczeni atakiem Ripclawa. Robert przedziera się przez Wonder Mana, rzuca się na Iron Mana i zaczyna niszczyć jego pancerz. Ares zdejmuje szalonego cyborga ze swojego towarzysza, ale wtedy z latarni wychodzą Velocity, Cyblade i Ballistic, które każą Avengers zostawić Ripclawa. Ms. Marvel domaga się wyjaśnień, ale Cyberforce nie zamierzają ich udzielać i zaczynają walkę. Carin szybkimi ruchami wytwarza wokół Carol i Wasp wir powietrzny, utrudniając im oddychanie. Black Widow rozpoznaje w Dominique swoją dawną przeciwniczkę, którą myślała, że zabiła, więc teraz zamierza dokończyć dzieła i rzuca się na nią. Cassandra pakuje w Wonder Mana serię z karabinu, a następnie próbuje strzelać do Aresa, zmuszając go do puszczenia Ripclawa, który znów rzuca się na Iron Mana. Podrażniony trafiającymi go kulami bóg wojny rusza w kierunku Ballistic z mieczem i toporem, ale zostaje trafiony wiązką energii przez Heatwave'a, który zdążył oprzytomnieć po wcześniejszym ataku Bearclawa. Ten tymczasem walczy ze Starkiem, ale pancerz Tony'ego zdążył się zresetować i jego przeciwnik zostaje trafiony repulsorami. Ms. Marvel wyrzuca z wiru Wasp, która żądli Velocity zatrzymując ją. Ares tymczasem zamierza odrąbać głowę Ballistic, ale powstrzymuje go Iron Man, każąc zaprzestać walki. Ripclaw, który ku zdziwieniu pozostałych w ciągu krótkiej chwili odzyskał nad sobą panowanie, zgadza się ze Starkiem i oferuje wyjaśnienia. Wewnątrz latarni Robert opowiada o swoim kosmicznym sobowtórze, który pożywia się nim i ma z nim więź. Dlatego Bearclaw wie, że jego zły odpowiednik został przypadkiem obudzony przez Ellisa Bakera, połączył się z nim, walczył z Avengers, a potem został pokonany przez Thunderboltów. Iron Man uważa, że kosmita w rękach Normana Osborna oznacza kłopoty, więc decyduje się wyruszyć do Góry Thunderboltów i zabrać sobowtóra Riplcawa. Tony pozwala Cyberforce lecieć z Avengers licząc na ich przydatność, ale stawia sprawę jasno: mają go słuchać i nie sprawiać kłopotów.

Góra Thunderboltów. Norman zleca swoim naukowcom dowiedzieć się wszystkiego, co mogą o schwytanym kosmicie. Ci nie wiedzą, z kim mają do czynienia i obawiają się, że mogą zabić pacjenta, ale Osborn stwierdza, że jego autopsja również udzieli odpowiedzi. Później do sali z więźniem wchodzi Venom, który chce sprawdzić, czy smakuje on lepiej niż wygląda. Nagle kosmita oddziela się od Ellisa i zespala z zaskoczonym Garganem.

Tymczasem w hangarze Norman wita przybyłych Avengers i Cyberforce. Zauważa podobieństwo Ripclawa do schwytanego przez Thunderboltów kosmity i dowiaduje się, że właśnie on jest powodem wizyty gości. Początkowo Osborn się opiera, ale w końcu zgadza się zaprowadzić Starka i Bearclawa do więźnia, jednocześnie każąc Moonstone pilnować reszty Avengers. Czekający na pokładzie Quinjeta pozostali Cyberforce decydują się pomóc Ripclawowi i działać na własną rękę.

W bloku więziennym Ripclaw zaczyna odczuwać skutki bliskości ze swoim sobowtórem i znów zaczyna szaleć. Zanim Iron Man jest w stanie mu pomóc, pojawia się opanowany przez kosmitę Venom i połyka Starka.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Fusion #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.