Avalon » Serie komiksowe » Incredible Hulk vol. 3 » Incredible Hulk vol. 3 #89

Incredible Hulk vol. 3 #89

Incredible Hulk vol. 3 #89

"Peace In Our Time" - part 2 of 4

Postacie
Cytat

Hulk widzący symbol S.H.I.E.L.D. na satelicie: "Fuuuuuuuuuuuuuuurrrrrrrrryyyyyy!!!!"

Streszczenie

Pięć dni temu. Eskadra myśliwców wypuszcza kapsułę z Hulkiem w kosmos. Dowódca melduje wykonanie zadania.

 

Sześć dni temu. Na pokładzie lotniskowca Banner spotyka się z Furym. Bruce pyta, co S.H.I.E.L.D. chce od niego. Nick wyjaśnia mu sytuację. W przestrzeni kosmicznej znajduje się satelita zbudowany przez Hydrę. Ta broń ma za zadanie znalezienie i zdetonowanie broni atomowej na Ziemi. Całością kieruje sztuczna inteligencja, której głównym zadaniem jest unikanie wykrycia. Bruce jest zaskoczony jak Hydrze udało się zbudować coś takiego. Fury odpowiada, że oni tego nie zbudowali - to zbudowało się samo. A.I. wyposażone w odpowiednie schematy zostało umieszczone na jednym z radzieckich satelitów, który wykorzystała do rozpoczęcia budowy. Banner stwierdza, że stacja zużywa olbrzymie ilości energii, które muszą być gdzieś magazynowane. Fury wyjaśnia, że energia słoneczna jest przekształcana w energię atomową i gromadzona na poziomie subatomowym. Bruce pyta, dlaczego do tej pory nie zniszczono satelity. Nick odpowiada, że podjęli dwie próby, ale satelita zawsze kontratakuje w samoobronie. Jako dowód podaje datę 25 kwietnia 1986 wybuch w Czarnobylu. Banner zgadza się pomóc S.H.I.E.L.D.. Fury mówi mu, że nie chce kolejnego naukowca. Chce, aby ktoś zmiażdżył tego satelitę. Bruce nie zgadza się, jednak gdy słyszy uwagę o milionach potencjalnych ofiar, decyduje się to zrobić.

 

Pięć dni temu. Przed startem Fury udziela ostatnich instrukcji Hulkowi. Maska tlenowa ma wbudowane radio, przez które będą utrzymywali łączność. Przypomina, że sztuczna inteligencja musi zostać całkowicie zniszczona.

 

Teraz. Do kapsuły Hulkiem zbliża się satelita. Kiedy sztuczne ramiona rozrywają pancerz wściekły olbrzym rzuca się na maszynę. W pewnym momencie jego wzrok spoczywa na namalowanych na powłoce satelity oznaczeniach S.H.I.E.L.D.. Z ust Hulka wydobywa się ryk wściekłości.

 

Autor: Selwa

Galeria numeru

Incredible Hulk vol. 3 #89

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.