Avalon » Serie komiksowe » Incredible Hulk vol. 3 » Incredible Hulk vol. 3 #88

Incredible Hulk vol. 3 #88

Incredible Hulk vol. 3 #88

"Peace In Our Time" - part 1 of 4

Postacie
Cytat

Pijany mężczyzna: "It cost five dolars."
Banner: "Can you change ten?"
Pijany mężczyzna: "What for? Told'ya it cost ten."

Streszczenie

Alaska. Hulk spogląda w niebo i widzi zbliżający się niewielki samolot. Udaje się do pobliskiej chaty. Pilot samolotu wyładowuje paczki, kiedy pojawia się Banner. Bruce zaprasza go na obiad pokazując złowione ryby.

 

W środku chaty Mark stwierdza, że z Bruce'a jest kiepski kucharz. Wychodząc pilot mówi, że przywiezie mu wędzarkę, aby mógł sprzedawać ryby jego znajomemu. Patrząc na niewielką sumę pieniędzy, jaka mu pozostała zgadza się. Wspomina o imprezie, jaka ma odbyć się w miasteczku. Bruce nie jest przekonany do tego pomysłu, jednak Mark przekonuje go mówiąc, że mieszkając w tej dziczy ludzie mogą zapomnieć o swoim człowieczeństwie. Banner zgadza się przyjść.

 

Wieczór, miasteczko. Bruce zjawia się przed barem. Zaczepiają go dwaj nieprzyjemnie wyglądający mężczyźni mówiąc, że wejście kosztuje pięć dolarów. Banner pyta, czy może wydać mu resztę z dziesięciu. Mężczyzna odpowiada, że nie ma po co, bo wstęp kosztuje dziesięć dolarów. W tym momencie z baru wychodzi Mark ze swoją dziewczyną Katie i zabierają Bannera do środka. W barze Mark opowiada Bruce'owi, że jego dziewczyna kręci tu film dokumentalny. Kobieta prosi naukowca, aby odprowadził ją do łazienki. Na jego pytanie, dlaczego, dziewczyna stwierdza, że Banner nie jest stąd.

 

Bruce czeka na Katie przed toaletą. Nagle słyszy głosy zbliżające się w jego kierunku. Chowa się w cieniu. Widzi dwóch mężczyzn, którzy zaczepiali go wcześniej w towarzystwie pijanej kobiety. Dziewczyna martwi się, że nie ma czym wrócić do domu. Zgadza się na ofertę jednego z nich, aby ją odwiózł. Po chwili z łazienki wychodzi Katie. Jest zdziwiona nieobecnością Bruce'a. Dziewczynę znajduje Mark. Kobieta mówi mu, że Banner zniknął.

 

Pobliski las. Dwaj mężczyźni próbują zgwałcić pijaną kobietę. Nagle za jednym z nich pojawia się Hulk. Olbrzym rzuca nim w samochód. Następnie chwyta drugiego, miażdżąc mu głowę. Pierwszy z mężczyzn dochodzi do siebie i strzela do Bannera ze strzelby. Słysząc ryk wściekłego Hulka ucieka do samochodu. Bruce chwyta auto i rozbija je o ziemię, po czym ucieka, zostawiając zdezorientowaną dziewczynę samą.

 

Następnego dnia Mark przywozi Bannerowi wędzarkę, ten jednak mówi, że nie będzie mu już potrzebna. Wtedy pilot wręcza Bruce'owi przedmiot przypominający telefon komórkowy. Po chwili urządzenie wyświetla hologram Nicka Fury'ego, który mówi Bannerowi, że muszą porozmawiać.

 

Autor: Selwa

Galeria numeru

Incredible Hulk vol. 3 #88

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.