Avalon » Serie komiksowe » X-Men: Legacy Annual » X-Men: Legacy Annual #1

X-Men: Legacy Annual #1

X-Men: Legacy Annual #1

"Devil at the Crossroads" - part 1 of 4

Postacie
Zapowiedź

Rogue rozpoczyna nową misję w swoim życiu: opiekę nad ostatnią generacją młodych mutantów.

Cytat

Emplate o porwanej Bling!: "Dinner is served"

Streszczenie

Teren byłej szkoły Xaviera dla uzdolnionej młodzieży. Pracujących tam robotników atakuje Emplate. Gdy stwierdza, że nie ma tam już mutantów, znika.

Utopia. Cyclops w rozmowie z Rogue stwierdza, że najmłodsi mutanci bardzo dobrze znieśli ostatnie wydarzenia. Anna Marie odpowiada mu, że po tym wszystkim, co przeszli, wcześniej musieli szybko wydorośleć i przyzwyczaić się do takich sytuacji jak obecna. Scott mówi, iż ma prośbę do Rogue - chce, by została kimś w rodzaju opiekunki najmłodszego pokolenia mutantów. Stwierdza, iż może wydorośleli szybciej niż ich normalni rówieśnicy, ale mimo wszystko ich moce jeszcze się kształtują i potrzebują kogoś, kto wskaże im właściwą drogę. Anna Marie obiecuje, że się nad tym zastanowi. Cyclops mówi, że nie prosi chwilowo o nic więcej.

Madison Jeffries pomaga w diagnostyce Danger, gdy ta stwierdza, że ktoś ich obserwuje. Jeffries natychmiast kontaktuje się telepatycznie z Emmą, by ostrzec Summersa. Wtedy pojawia się przed nim Emplate, który chce się nim posilić, lecz wówczas pojawiają się zaalarmowani X-Men i atakują intruza. Promień Cyclopsa przechodzi na wylot przez Mariusa. Łapie on Scotta, lecz wówczas przestaje być przenikliwy i dosięga go cios Warpatha. Odpiera atak Nightcrawlera i łapie Pixie. Jednak musi ją puścić, by nie zostać rozszarpanym przez szpony Wolverine’a. Emplate wycofuje się, gdyż rozumie, że nie może pokonać wszystkich X-Men. Później Dr. Nemesis i Jeffries wpadają na pomysł urządzenia, które uniemożliwi Emplate’owi przenikanie na teren Utopii, a jeśli podejmie próbę, to zostanie uwięziony pomiędzy wymiarami. W rozmowie z Emmą Scott stwierdza, że niepokoi go fakt, iż Marius pobrał trochę mocy z Jaffriesa w miejscu, w którym było tyle komputerów z danymi X-Men. Niepokoi go to i podejrzewa, że Emplate mógł się czegoś dowiedzieć z tych danych. Po ataku Mariusa młodzi mutanci nie mogą nigdzie chodzić sami, a także muszą pozostawać w zasięgu wzroku swoich kolegów. Indra oddziela się od grupy i siada samotnie na schodach. Podchodzi do niego Rogue, która stwierdza, że coś gnębi Parasa. Ten mówi, że widział, jak walczyła, i stwierdza, iż przychodziło jej to z taką łatwością. Anna Marie mówi, że rozumie jego obiekcje natury religijnej, próbuje go pocieszyć i mówi, że broniąc się zapobiegł większemu grzechowi, jakim jest zabójstwo. Gavaskar stwierdza, że według jego wiary to tak nie działa. Rouge mówi mu, że nikt nie twierdzi, iż kogokolwiek zawiódł. Pozwala mu zostać w tym miejscu, jak długo zechce, informując go tylko, że będzie w pobliżu, by go pilnować.

Emplate rozmawia z D.O.A. Informuje go, że Penance nie ma wśród mutantów, więc będzie musiał skorzystać z innego rozwiązania swoich problemów.

Utopia. Hellion i Rockslide grają w papier, nożyczki, kamień. Ich zabawę obserwują Onyx i Bling!. Roxy, znudzona pojedynkiem, udaje się do amfiteatru i obserwuje horyzont. Nagle widzi dom unoszący się w powietrzu. Nim zauważa, że coś jest nie w porządku, zostaję wciągnięta do środka. W środku słyszy głos Emplate’a, który mówi, że podano kolację."Something Like an Afterword... Something Like a Prologue"

Postacie:
* Gambit
* Hijack, Input

Wyspa Alcatraz. Dwóch członków Inicjatywy, Hijack i Input, strzeże przygotowywanej do wywozu Omega Machine, nudząc się i stwierdzając, że nigdy nie załapią się na porządną akcję. Z błędu wyprowadza ich Gambit, który zaszedł ich od tyłu i teraz atakuje swoimi kartami. Hijack zatrzymuje je w locie i wysyła z powrotem w kierunku mutanta, tłumacząc przy tym, na czym polegają jego moce. Remy unika jednak swoich kart i doskakuje do przeciwnika, po czym ładuje jego pancerz energią kinetyczną, doprowadzając do wybuchu. Mówi drugiemu strażnikowi, że obchodzi go tylko maszyna, i obiecuje, że nie będzie go gonił, jeśli ten postanowi uciec. Input jednak nie daje się przerazić i po chwili pojawia się przed Gambitem, wyprowadzając cios. Wyjaśnia, że jest niskiej rangi telepatą i potrafi między innymi wpływać na percepcję innych. Następnie, nadal bawiąc się zmysłami mutanta i okładając go, zaczyna szperać w jego umyśle. W końcu znajduje uśpioną jego część, związaną z kimś o imieniu Apocalypse, i mimo próśb i gróźb X-Mana postanawia ją obudzić. W następnej chwili włosy Gambita stają się śnieżnobiałe, a jego skóra przybiera czarny kolor, podobnie jak trzymana przez niego karta. Mutant rzuca nią w kierunku zaskoczonego Inputa, który, błagając o litość, zostaje przez nią wessany.

Gdy Remy wraca do normalnego wyglądu, kontaktuje się z nim Phoebe i informuje go o zbliżającej się straży. Gambit, chowając czarną kartę za pazuchę, uspakaja ją, po czym doprowadza do eksplozji Omega Machine i ucieka.

Autor: Selwa

Galeria numeru

X-Men: Legacy Annual #1 X-Men: Legacy Annual #1 X-Men: Legacy Annual #1 X-Men: Legacy Annual #1 X-Men: Legacy Annual #1 X-Men: Legacy Annual #1 X-Men: Legacy Annual #1 X-Men: Legacy Annual #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.