Avalon » Serie komiksowe » Wonderful Wizard of Oz » Wonderful Wizard of Oz #2

Wonderful Wizard of Oz #2

Postacie
Cytat

Scarecrow: "It's fortunate for Kansas that you have brains."

Streszczenie

Podróż trwa dalej. Dziewczynka i Scarecrow powoli się zaprzyjaźniają. Strach opowiada dziewczynce o różnych aspektach swojego życia. Na przykład, że nie boli go jak upadnie, czy też o tym, że nie musi jeść. W końcu razem siadają na pagórku. Dziewczynka jest głodna, więc musi coś zjeść. Wtedy nowy znajomy pyta się, skąd ona pochodzi. Po długiej opowieści Scarecrow dziwi się, że Dorothy tak bardzo chce wrócić do szarego i ponurego Kansas. Gale odpowiada, że Strach tego nie zrozumie, gdyż nie posiada mózgu. Dziewczynka pyta się go także, jak wyglądało jego życie. Ten opowiada jak farmerzy go stworzyli, jak umieścili na polu, jak rozmawiał z wronami i kończy decyzją o pójściu do Oza, aby otrzymać mózg. Powoli oboje zbierają się do dalszej podróży. Dochodzą do lasu późnym popołudniem. Mimo to decydują się iść dalej. W końcu zapada zmrok. Na ich szczęście natrafiają na opuszczoną chatkę, gdzie udają się na nocleg.

Rankiem Dorothy postanawia udać się po wodę. Scarecrow pyta się, po co ona jest potrzebna dziewczynce. Gale odpiera, że musi się umyć a także czegoś napić. Kiedy już stoją nad strumykiem, z lasu nadchodzą dziwne dźwięki. Przestraszeni, chcą sprawdzić, co jest tego przyczyną. Prowadzi to do odnalezienia Tin Mana. Ten potwierdza, że to on wywołuje te dźwięki, ponieważ jest nienaoliwiony. Prosi, aby ktoś z nich go naoliwił. Dorothy postanawia pomóc i udaje się po olej. Wraz ze Strachem na Wróble robią dobry uczynek drwalowi. Nowy znajomy jest niezmiernie szczęśliwy, po czym pyta się, co ich sprowadza do tego buszu. Dowiaduje się o wycieczce do Czarnoksiężnika z Oz. Stwierdza, że ten może także mu coś podarować. Jest to serce. Scarecow i Gale chętnie zapraszają Tin Mana do wyprawy. Już chwilę potem okazuje się przydatny. Bez problemu odgradza bowiem drogę z ogromnych zarośli. W końcu postanawia opowiedzieć swoją historię.

Dawno temu był Munchkinem. Wiódł szczęśliwe życie ze swoją ukochaną. Mieli się pobrać, jednak starsza kobieta, u której pracowała dziewczyna nie chciała, aby do tego doszło. Podarowała drwalowi magiczną siekierę. Tin Man jednak o tym nie wiedział. Z czasem narzędzie odcinało części jego ciała, między innymi nogi i ręce. Wiedźma ze Wschodu w zamian wstawiała mu blaszane części. W końcu doszło do tego, że wszystko zostało zastąpione. Jednak wśród tych rzeczy nie dodano nowego serca. Przez to drwal przestał kochać swoją narzeczoną. Zaczął także codziennie karczować las. Dlatego chce odzyskać serce, aby znów mógł kogoś pokochać.

Droga zaczęła się dłużyć. Dorothy spytała się ile jeszcze do wyjścia z lasu. Tin Man jednak tego nie wiedział. Zapadł już zmrok. Nagle z krzaków wyskoczył lew. Swoim głosem wystraszył wszystkich oprócz Toto. Psiak zaczął na niego warczeć. Gale uderzyła lwa, oznajmiając mu, aby nie ważył się dotykać jej pieska. Spowodowało to płacz u wielkiego zwierzaka. Dziewczynka jest zdenerwowana, że wystraszył jej przyjaciół. Lew zaczyna opowiadać jak to zawsze wszystkich straszył, jednak sam zawsze bał się dzikich zwierząt. Uciekał, czy też chował się przed nimi. Jedynie jego ryk dawał mu spokój, gdyż nikt się do niego nie zbliżał. To właśnie przez strach jest jego największym problemem. Ekipa proponuje mu, aby do nich dołączył i udał się do Oza. Teraz już w powiększonej liczbie idą dalej. W końcu nastaje ranek, a drużyna zbliża się do końca lasu.

Autor: Undercik

Galeria numeru

Wonderful Wizard of Oz #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.