Avalon » Serie komiksowe » Mighty Avengers » Mighty Avengers #29

Mighty Avengers #29

Mighty Avengers #29

"The Unspoken" - part 3

Postacie
Zapowiedź

W nowej siedzibie Avengers Ronin i Vision walczą ze Scarlet Witch. Czytelnicy już wiedzą, że pod Wandę podszywa się Loki, ale czy odkryją to Stature i inni Mighty Avengers? Tymczasem w Tybecie Quicksilver i dawny wróg Avengers odkrywają przerażający plan przejęcia kontroli nad światem.

Cytat

Ronin: "In the end, magic, tech, illusions they ain't worth squat. But sweetheart... [wielgachny, transseksualny całus] the lips? The lips don't lie. You're not Wanda."

Streszczenie

Dawno temu Król Inhumans, którego imię zostało wymazane z historii, używając swoich niezwykłych mocy, wykradł tajemniczą maszynę zwaną Slave Engine. Wiedział, że nie powinien tego robić, jednak cały czas uważał, że postępuje właściwie w stosunku do swojego ludu.

Obecnie. Chiny. Unspoken przyznaje, że mylił się w momencie, gdy wykradł i ukrył Slave Engine. Bał się, że maszyna będzie użyta przeciwko ludziom, ale teraz widząc atakujące go chińskie wojsko stwierdza, że ludzie znają tylko wojnę i zasłużyli sobie na taki los. Kruszy kryształy Xerogenu i uderza pyłem w przeciwników. W tej samej chwili Walker, Quicksilver, Ban-Luck i pozostałości People's Defence Force zmierzają na miejsce ataku, zastanawiając się, czemu nie mogą się z nikim skontaktować.

Laboratorium Hanka Pyma. Wasp, korzystając z pomocy Reeda Richardsa, przygotowuje się do zwiększenia swoich rozmiarów poza granice Macroverse, co spowoduje, że Hank trafi poza bariery rzeczywistości i może już nigdy nie wrócić. Henry uspokaja wszystkich zebranych, tłumacząc, że Jocasta będzie tym, co pozwoli mu powrócić i będzie jego przewodnikiem. W tym czasie w innym miejscu Infinite Avengers Mansion Amadeus Cho trafia na miejsce starcia Scarlet Witch z Young Avengers i Roninem. Chłopak mówi dziewczynie, że mieli zaczekać, zanim podejmą jakieś kroki w sprawie Wandy, która przecież zebrała ich razem. Cassie, która nadal nie może wyjawić mu prawdy o Wandzie [zaklęcie Lokiego, rzucone w poprzednim numerze - dop. Gamart], wyrywa po prostu jeden z filarów i atakuje kobietę.

Tybet. Unspoken, używając swoich mocy, wykopuje właśnie z ziemi Slave Engine. W tym momencie pojawiają się bohaterowie, którzy rzucają się do zniszczenia maszyny, ale po drodze muszą poradzić sobie z zastępami Alpha Primitives. Ban-Luck wykrywa w atmosferze dziwne chemikalia podobne do mgły Terrigenowej. Unspoken tłumaczy, że gaz, który właśnie wypuścił dzięki Slave Engine, nazywa się Xerogen. Został ofiarowany Inhumans przez ich przyjaciół Kree, aby mogli się bronić przed ludźmi. Terrigen daje moce Inhumans i kieruje ich w górę drabiny ewolucyjnej, natomiast Xerogen działa na ludzi całkiem odwrotnie. Zamienia ich w otępiałe potwory. W Alpha Primitives. W tym momencie przed bohaterami stają monstrualnie zmienieni Lady of Ten Suns, U.S.Agent i Collective Man, którzy nie mogli w żaden sposób obronić się przed gazem.

Infinite Avengers Mansion. Połączone siły Avengers nie mogą poradzić sobie z oszalałą Wandą. Ronin stwierdza, że muszą rozegrać to logicznie, ponieważ cały czas się wstrzymują, będąc w przekonaniu, że walczą ze znaną im Scarlet Witch. Muszą się definitywnie przekonać, kim jest atakująca ich kobieta, a on zna sposób. Ronin, wykorzystując tarczę Patriota, wybija się w powietrze i łapie zaskoczoną Wandę, po czym ją całuje. Lądując na ziemi stwierdza, że usta nie kłamią, a to nie jest Scarlet Witch. Vision i Clint zaczynają ją atakować, a Wiccan rzuca zaklęcie, które ma ujawnić jej prawdziwą formę. Kobieta krzyczy, że jeszcze z nimi nie skończyła, po czym znika. W tym momencie zaklęcie zostaje złamane i Starture może powiadomić wszystkich o wiadomości od Quicksilvera. Tłumaczy im, że w Chinach ma właśnie miejsce najwyższy rodzaj zagrożenia i muszą zebrać wszystkich dostępnych Avengers.

Autor: Gamart

Galeria numeru

Mighty Avengers #29 Mighty Avengers #29 Mighty Avengers #29 Mighty Avengers #29 Mighty Avengers #29 Mighty Avengers #29 Mighty Avengers #29 Mighty Avengers #29

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.