Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Six » Ultimate Six #5

Ultimate Six #5

Postacie
Cytat

Osborn: "Dillon... Electro... you are going to have to learn to let a man finish his sentence."
Electro: "If I ever hear a sentence worth finishing come out of your..."
Doctor Octopus: "Guys."
Electro: "I mean, no offense, Osborn, but God invented periods and commas for a reason. Take a breather every once in a while."

Streszczenie

Gdzieś w Nowym Jorku. Black Widow w towarzystwie dwóch agentów S.H.I.E.L.D. spotyka się z May Parker i mówi jej, że musi pojechać z nimi w związku z Normanem Osbornem. Kobieta najpierw chce wiedzieć, czy to ma coś wspólnego z jej siostrzeńcem oraz gdzie on jest.

Triskelion. Clay Quartermain opowiada Nickowi Fury'emu o zniszczeniach Triskelionu. Mówi, że Banner spał i nie zmienił się w Hulka, ale Magneto prawie zginął, kiedy zasilanie padło i dostęp powietrza do jego celi został odcięty. Fury dowiaduje się, że dwóch agentów zginęło, siedmiu jest rannych, a Green Goblin i jego ludzie zabrali jedynie Petera Parkera.

Gdzie indziej. Spider-Man budzi się związany i otoczony przez Osborna i pozostałych przestępców. Nagle Kraven przemienia się w zwierzęcą postać i uderza chłopaka. Doctor Octopus łapie Sergeia mackami i rzuca nim o ścianę, a Norman przypomina mu, że miał nie używać swoich mocy i to się ma więcej nie powtórzyć. Ku zdziwieniu Petera, Osborn nazywa go swoim synem, ponieważ to on go stworzył i jest jego największym osiągnięciem. Przyznaje, że kiedy ostatni raz się widzieli [Ultimate Spider-Man #27], nie był w pełni władzy umysłowej, ponieważ jego ciało wciąż zmieniało się pod wpływem Ozu, ale teraz jest z nim już o wiele lepiej. Zamierza zemścić się na ludziach, którzy zniszczyli jego życie, zwłaszcza na Furym, który wcześniej był dla Spider-Mana mentorem i nakładł mu do głowy różne kłamstwa. Norman chce, aby Peter pomógł mu go zniszczyć, a jest pewien, że razem mogą dokonać wielkich rzeczy. Parker wyrywa się z więzów i krzyczy, że nikt go nie stworzył, a to, że ma moc, jest wynikiem wypadku. Nazywa Osborna szaleńcem i nie zamierza mu w niczym pomagać. Norman stwierdza, że w takim razie jego ciotka zginie jeszcze tej nocy, a jeżeli to nie przekona go, to następna będzie Mary Jane Watson i jej rodzina. Osborn nie chce tego robić, ale jeżeli Peter będzie się dalej tak zachowywać, to ukarze go i zmusi do posłuszeństwa. Chłopak nie ma wyjścia i zgadza się pomóc Goblinowi.

Triskelion. May krzyczy na pilnujące ją agentki S.H.I.E.L.D. domagając się wyjaśnień, gdzie jest Peter. Kobiety mówią, że jest również w bazie, ale z powodów bezpieczeństwa postanowiono trzymać go osobno. Parker wciąż nie chce wierzyć, że Norman Osborn jest szaleńcem i chce zrobić krzywdę jej siostrzeńcowi, więc podejrzewa, że nie mówi jej się całej prawdy i chce porozmawiać z szefem agentek. One mówią, że to niemożliwe, ale obiecują, że wszystko się wyjaśni, kiedy Osborn zostanie schwytany. Fury obserwuje całą rozmowę na monitorach i każe podwoić liczbę ludzi pilnujących Mary Jane. Quartermain mówi, że pilnowane są również własności OsCorpu, ale jest ich dużo i nie ma wielkich szans, że Norman pojawi się w jednej z nich. Nick zauważa, że Kapitan Ameryka jest z czegoś niezadowolony, więc prosi go na rozmowę. Steve uważa, że wszystkie kłopoty to wina Fury'ego i eksperymentów, które zlecił, i jest zaskoczony, że po tylu latach od jego powstania jedynymi osiągnięciami w tej dziedzinie badań są super-przestępcy. Nick mówi, że przypuszcza się, że w kolejnej światowej wojnie główną rolę będzie odgrywać genetyka, więc obecnie trwa wyścig zbrojeń, w którym często zdarzają się pomyłki. Dodaje, że Rogers nie powinien się o nic obwiniać, bo i bez niego szaleńcy wciąż byliby szaleni, a Osborn i inni zawsze sprawialiby kłopoty, a potem mieliby do czynienia z nim i chcieliby się na nim odegrać. Nagle Fury zdaje sobie sprawę, co zamierza Norman.

Biały Dom. Osborn dzwoni do szefa sztabu pytając się, czy jego prośby zostaną spełnione. Mężczyzna odpowiada, że nie da się zebrać tak szybko stu milionów dolarów, ale proponuje spotkanie, aby wszystko przedyskutować. Norman uważa, że to świetny pomysł i rozłącza się. Agenci namierzający rozmowę ustalają, że Osborn dzwonił ze skradzionej komórki należącej do S.H.I.E.L.D. Prezydent każe skontaktować się z Furym, ale nagle światła gasną, a obecni w pokoju zostają porażeni prądem. Czekający na zewnątrz żołnierze starają się stawić opór Szóstce Osborna, ale szybko zostają pokonani. Kiedy Norman prowadzi swoich ludzi do Białego Domu, pojawiają się Ultimates, którzy zamierzają go powstrzymać.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Ultimate Six #5

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.