Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Six » Ultimate Six #4

Ultimate Six #4

Postacie
Streszczenie

Biały Dom. Prezydent przyjmuje Nicka Fury'ego i mówi mu o telefonie Normana Osborna do jego szefa sztabu. Jest wściekły, że dopiero od niego dowiedział się, że generał trzymał super-przestępców w ośrodku w Virginii i skonfiskował wszystko, co mieli. Teraz Osborn chce z powrotem swoją firmę, formuły, wyniki badań, sto milionów dolarów, syna, amnestię dla siebie i swoich partnerów oraz żąda aresztowania Fury'ego. W przeciwnym razie grozi, że materiał kręcony przez ekipę filmową Kravena towarzyszącą zbiegom zostanie opublikowany i wszyscy dowiedzą się o ich istnieniu. Prezydent przypomina, że Nick ma wielu przeciwników politycznych, ale on mu zaufał pomimo tego, więc jest tym bardziej zdenerwowany tym, co się stało. Jeżeli ludzie dowiedzą się o tym, że Norman i inni byli przetrzymywani wbrew ich woli bez żadnego procesu, zaczną się kłopoty, więc prezydent każe Fury'emu załatwić to szybko i po cichu, albo jego kariera będzie skończona. Po wyjściu z gabinetu, Nick dostaje telefon od Osborna, który pyta się, czy teraz jest już dla niego wystarczająco ważny i wyraża nadzieję, że lepiej będzie znosił swój pobyt w więzieniu niż on.

Letni dom Kingpina gdzieś na Long Island, gdzie ukrywają się zbiegli złoczyńcy. Doctor Octopus mówi Normanowi, że pomimo jego starań jest szansa, że dwa telefony, które wykonał, zostaną namierzone, więc proponuje przenieść się gdzie indziej. Osborn wyjaśnia pozostałym swój plan zniszczenia Fury'ego i mówi, że w każdej chwili mogą odejść, ale jeżeli zostaną, to kiedy wszystko się skończy, będą wolnymi i bogatymi ludźmi. Electro, Sandman i Kraven nie wierzą w to, ale Norman tłumaczy im, że władze będą chciały zataić badania nad serum super-żołnierza oraz ich istnienie jako skutków ubocznych, więc z pewnością spełnią jego żądania. Plusem jest oczywiście odegranie się na Furym, który zniszczył ich życie. Po namyśle wszyscy się zgadzają i kiedy Doctor Octopus przygotowuje się do włamania do systemów Triskelionu korzystając z kodów dostępu, które zabrał podczas ucieczki, Osborn obmawia z pozostałymi szczegóły mówiąc, że mają trochę czasu, ponieważ podsunął S.H.I.E.L.D. fałszywy trop.

Studio Kravena. Nick Fury i Ultimates wpadają do środka zaskakując wszystkich obecnych. Generał mówi, że szukają Kravena, ale jego agent odpowiada, że nie wie, gdzie on jest i ostatni raz widział go, kiedy bohaterowie go zabierali [Ultimate Six #1]. Iron Man potwierdza, że mężczyzna mówi prawdę. Fury postanawia na wszelki wypadek przesłuchać wszystkich pracowników studia.

Triskelion. Peter, który zdążył przebrać się w swój kostium, uważa, że powinien coś robić, ale Quartermain przypomina mu, że Nick kazał mu tu zostać. Clay dostaje telefon od Fury'ego, więc Parker korzysta z okazji i dzwoni do ciotki. Mówi jej, że jest w bibliotece i wróci później, kiedy ona będzie na zajęciach. Nagle agenci zauważają coś niepokojącego: ktoś próbuje włamać się do ich systemów. Quartermain zawiadamia generała, który nakazuje natychmiastowe zamknięcie wszystkich systemów, ale jest za późno i Triskelion traci główne zasilanie. Agenci szybko sprawdzają, co się dzieje z więźniami. Zapasowe generatory zostają uruchomione, ale wtedy pojawia się Electro i niszczy je. Dillon przy pomocy Sandmana szybko zajmuje się żołnierzami i Spider-Manem. Peter próbuje wydostać się z pułapki, ale na drodze staje mu Green Goblin, co daje czas Maxowi na porażenie go prądem i pozbawienie przytomności.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Ultimate Six #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.