Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Six » Ultimate Six #3

Ultimate Six #3

Postacie
Cytat

Tony Stark (widząc Green Goblina): "That's Norman Osborn?"
Nick Fury: "Yes."
Tony Stark: "Well, he looks like #$%@."

Streszczenie

Triskelion. Nick Fury zostaje powiadomiony o nadzwyczajnej sytuacji w bazie w Virginii. Natychmiast wzywa Ultimates i razem z nimi wyrusza na pomoc. Kiedy bohaterowie docierają na miejsce, Iron Man nie może wykryć żadnych oznak życia. Generał mówi mu, że nie uda mu się to z powietrza, ponieważ baza z założenia miała być tajna. Pozostali mają czekać, a Stark ląduje i po otrzymaniu planu kompleksu wchodzi do środka. Dociera do bloku więziennego, ale znajduje tam tylko pięć zniszczonych obroży. Tony w końcu znajduje oznaki życia trzech osób, na co Fury mówi mu, że w bazie znajdowało się trzydziestu ośmiu pracowników. Podążając za sygnałami trafia do laboratorium i znajduje ciężko rannego Hanka Pyma. Słysząc to, Wasp natychmiast leci do niego, a Iron Man mówi, że w kompleksie nie ma nikogo innego. Fury każe pozostałym lądować i rozpocząć sprzątanie.

Później, z powrotem w Triskelionie. Ultimates przeglądają zapisy wideo z kamer bazy, na których widać pięciu uciekających złoczyńców. Fury nakazuje wszystkim, oprócz Janet, która uczestniczy w operacji Hanka, zaznajomić się z danymi zbiegów, aby zaraz po ich wykryciu mogli ruszyć do akcji i ich schwytać. Thor pyta się, czy nie można ich w jakiś sposób, ale Nick mówi, że będzie to możliwe dopiero wtedy, kiedy zaczną używać swoich mocy. Przyznaje, że Sandman, Kraven i zwłaszcza Electro są dosyć niebezpieczni, ale bardziej obawia się Green Goblina i Doctora Octopusa, którzy są mózgami tej operacji. Fury nakazuje obstawić agentom zarówno krewnych i znajomych przestępców, jak i ludzi, na których mogą chcieć się zemścić. W tym momencie zdaje sobie sprawę, że każdy z nich ma porachunki ze Spider-Manem.

Midtown High. Clay Quartermain zgłasza się do dyrektora i przedstawiając się jako agent FBI prosi o pozwolenie na przesłuchanie Petera Parkera w sprawie podejrzeń o powiązania Daily Bugle'a z mafią. Po odebraniu chłopaka z klasy, ten chce wiedzieć, co się dzieje, ale Quartermain mówi mu, że wszystkiego dowie się w Triskelionie.

Triskelion. Nick Fury wydaje kolejne rozkazy swoim ludziom, m.in. każe sprowadzić Harry'ego Osborna. Zauważając, że Peter już przybył, przedstawia go Ultimates jako Spider-Mana. Kiedy ci śmieją się z jego wieku, generał przypomina, że chłopak sam pokonał każdego ze zbiegłych przestępców, a cała S.H.I.E.L.D. nie potrafi ich odnaleźć. Parker jest przestraszony słysząc o ucieczce i natychmiast zaczyna się obawiać, że Norman będzie chciał dobrać się do niego przez Mary Jane i May. Fury mówi, że jego ludzie pilnują obie kobiety i jeżeli coś będzie im grozić, zostaną przywiezione do Triskelionu. Spider-Mana to nie przekonuje i chce sam zadzwonić do swojej dziewczyny, ale Nick zaczyna krzyczeć, że stracił dzisiaj trzydziestu pięciu ludzi i nie ma nastroju do kłótni z chłopakiem, więc jeżeli dalej będzie mu się sprzeciwiał, to odeśle go do domu, gdzie będzie musiał sobie dać radę sam. Po chwili milczenia Peter pyta się, co według generała planuje Osborn, na co ten mówi, że wkrótce pewnie się dowiedzą.

Biały Dom. Norman Osborn dzwoni do szefa sztabu, którego zna ze studiów. Po zakończeniu rozmowy mężczyzna idzie do Gabinetu Owalnego i mówi prezydentowi, że wyniknął poważny problem dotyczący Nicka Fury'ego.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Ultimate Six #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.