Avalon » Serie komiksowe » Dark Reign: Made Men » Dark Reign: Made Men

Dark Reign: Made Men

Postacie
Zapowiedź

Pięć krótkich historii przedstawi jak zmieniły się losy przestępców podczas Dark Reign. Spymaster musi poradzić sobie z trudnym zadaniem wytyczonym mu przez Normana Osborna. Attuma wraca z zaświatów dzięki Doctorowi Doomowi. Jack O'Lantern mierzy się z policją. Gamma Corps kontra Iron Patriot. I wreszcie: nowy Enforcer nie zamierza podporządkować się Hoodowi.

Streszczenie

Spymaster włamuje się do pewnej willi. Nie stanowi dla niego problemu przeniknięcie przez system alarmowy, pokonanie wzmocnionych drzwi, ochrony czy prześlizgnięcie się przez lasery ochronne. Problem sprawia mu kradzież rzeczy, po którą przyszedł.

Dwa dni wcześniej. Do taksówki wsiada Norman Osborn i przekazuje adres, do którego ma się udać taksówkarz. Mężczyzna od razu rozpoznaje swego klienta, o czym go informuje. Ku zdziwieniu taksówkarza, Osborn kieruje te same słowa do niego, nazywając go przy tym Spymasterem. Norman nie daje mu zaprzeczyć, opowiadając ostatnie wyrywki z życiorysu Sinclaira, po czym zleca mu włamanie się do willi mieszczącej się na wybrzeżu Monte Carlo i każe skraść mu pewien przedmiot.

Wieża Avengers. Spymaster przekazuje Osbornowi przedmiot skradziony z willi Starka, którym okazuje się być zdjęcie młodego Tony'ego wraz z jego rodziną. Spymaster jest zdziwiony całą fatygą dla zwykłego zdjęcia, co Norman komentuje mówiąc, że to ostatnia fotografia przedstawiająca Starka z jego rodziną, po czym pali ją. Sinclair wychodząc oznajmia Iron Patriotowi, by ten nie próbował się z nim skontaktować, na co się zgadza.

Tydzień później. Osborn ponownie jadąc w taksówce czyta artykuł o śmierci taksówkarza."Part Two: Attuma"

Postacie:
* Doom
* Attuma

Doctor Doom dzięki swojej technologii przywraca do życia Attumę. Zmieszany Atlantyda pyta Victora, co sprawiło, że posunął się do takich czynów, na co ten odpowiada, że mają wspólnego wroga, Namora. Von Doom informuje go również, że dał mu moce Sub-Marinera: siłę, latanie, zdolności oddychania na lądzie oraz jego własną armię i broń, o jakiej sobie zamarzy, a w zamian oczekuje tylko lojalności i by jego ludzie żyli w Latverii. Attuma przyznaje, iż oferta jest kusząca, lecz odmawia tłumacząc się, że nie chce być jego podwładnym. Doom nie zamierza się poddać i naciska go mocniej, mówiąc o życiu w dostatku dla niego i jego ludzi. Attuma zastanawia się głębiej i wie, że przy Doomie zdobędzie to, o czym marzył. Victor oznajmia, że jego czas minął i żąda odpowiedzi natychmiast."Part Three: Jack O'Lantern"

Postacie:
* Jack O'Lantern
* policjanci
* prawnik

Na posterunku policji trwa przesłuchanie pewnego mężczyzny, brata łotra znanego jako Jack O'Lantern. Niestety policjanci mają problem, gdyż przestępca nie powiedział ani słowa, tylko pije wodę sodową. W pewnym momencie jeden z policjantów traci cierpliwość i ma ochotę pograć w "złego glinę". Idzie więc do złoczyńcy, rzucając mu na stół teczkę ze zdjęciami piętnastoletniej dziewczyny, którą zabił. Więzień przyznaje się do zbrodni i prosi o kolejną wodę sodową. Pyta również, czy chcą, by opowiedział im o zbrodni, o co proszą. Zaczyna wyjaśniać, że była ona córką jego sąsiada. Pewnego dnia zapomniała kluczy od domu, więc zaproponował jej poczekanie u niego dopóki jej ojciec nie wróci. Dużo rozmawiali, a on opowiedział jej historię o Jacku O'Lanternie, który przechytrzył samego diabła. Policjant znów traci cierpliwość i rzuca się na mordercę mówiąc, by ten przeszedł do sedna. Kończy, iż poderżnął jej gardło i wypił jej krew. Detektyw pyta się, co skłoniło go do robienia takich rzeczy. Odpowiada, że podpisał pakt z diabłem, a dziewczyna była swego rodzaju ofiarą. W zamian otrzymał miano nowego Jacka O'Lanterna, w którego się przemienia. Chwilę później stoi pod ścianą w normalnej formie i oznajmia, że chciał pokazać tylko, kto ma tu władzę. Do pokoju przesłuchań wchodzi pewien prawnik i oświadcza, iż więzień musi zostać natychmiast uwolniony i że jest to sprawa bezpieczeństwa narodowego. Pokazuje przy tym dokument wydany przez Normana Osborna, po czym mężczyźni wychodzą i odjeżdżają limuzyną."Part Four: Gamma Corps"

Postacie:
* Grey, Griffin, Mister Gideon, Prodigy, Mess
* Norman Osborn

W kwaterze głównej Gamma Corps rozlega się dźwięk alarmu wzywający wszystkich do pokoju kontroli. Gdy wszyscy się już tam zbierają, Prodigy informuje ich, że Iron Man został zlokalizowany na obszarze bazy. Nagle część dachu eksploduje i niespodziewanie pojawia się Iron Patriot. Osborn próbuje im złożyć pewną propozycję, lecz ci rzucają się do ataku. Walkę przerywa Prodigy, ściskając tętnicę szyjną Normana siłą woli. Wtedy zyskuje on możliwość złożenia swej oferty ułaskawienia.

Sześć godzin później, Kwatera główna H.A.M.M.E.R.. Gamma Corps zostają oficjalnie ułaskawieni w zamian za służenie w jednostce H.A.M.M.E.R. odpowiadającej tylko przed Osbornem. Będą oni zajmowali się ludźmi takimi jak Iron Man, by przywrócić sprawiedliwość w tym kraju."Part Five: The Enforcer"

Postacie:
* Enforcer [Mike Nero], Charles L. Delazny Jr. - były Enforcer
* Hood,Wrecker, Thunderball, Piledriver, Bulldozer

Dawno temu. Oryginalny Enforcer i Mike Nero przesiadują w okolicznym barze, rozmawiając o nadnaturalnych zleceniach, które przyjmuje Charles.

Teraz. Siedzący przy stole Wrecking Crew, Hood i Enforcer rozmawiają o wczorajszej bójce z zombie i późniejszymi wydarzeniami, w wyniku których zdobyli aztecki artefakt z Muzeum Historii Naturalnej. Kontynuując, Parker opowiada o swej władzy, składając Mike'owi propozycję dołączenia do grupy.

Dawno temu. W okolicznym barze Charles stanowczo odradza Enforcerowi dołączanie do jakichkolwiek grup czy drużyn. Mike pyta, czemu mu to wszystko mówi.

Teraz. Hood oznajmia Mike'owi, iż potrzebują w ekipie takiego jak on i ostatecznie pyta się, co się stało z oryginalnym Enforcerem.

Dawno temu. Enforcer oznajmia Mike'owi, że umiera. Nie teraz, lecz ten zawód sprowadza to na każdego. Kończąc mówi, że nie ma żadnego dziedzica i on jest jedyną osobą, która mu pozostała i którą musi przygotować.

Teraz. Gdy Hood trzyma artefakt w ręku, Enforcer wypowiada zaklęcie, przemieniające amulet w jakiś rodzaj stwora, które wskakuje na twarz Parkera. Mike postrzela Bulldozera i Thunderballa, po czym wybiega przez okno, zakładając przy tym maskę.
             
 

Autor: Kisiel

Galeria numeru

Dark Reign: Made Men Dark Reign: Made Men Dark Reign: Made Men Dark Reign: Made Men Dark Reign: Made Men Dark Reign: Made Men Dark Reign: Made Men

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.