Avalon » Serie komiksowe » Punisher vol. 2 Annual » Punisher vol. 2 Annual #1

Punisher vol. 2 Annual #1

Punisher vol. 2 Annual #1

"Remote Control"

Postacie
Zapowiedź

Punisher kontra zahipnotyzowany Spider-Man. Czy Frank poradzi sobie z żądnym krwi Pajęczakiem na tyle długo, by uwolnić go spod kontroli przywódców Dirty Dozen, Lethy i Lasciviousy? Artysta Jason Pearson łączy siły ze scenarzystą regularnej serii Rickiem Remenderem.

Streszczenie

Na grupie wsparcia dla weteranów żołnierz na wózku inwalidzkim opowiada o jednej z misji, która z powodu ilości trupów wstrząsnęła nim do głębi. Sesję przerywa pojawienie się Lethy i Titanii. Psychiatra chce je wyprosić, ale Hellen hipnotyzuje go i każe mu wyskoczyć przez okno. Davida swoim wzrokiem sprawia, że mężczyzna, który opowiadał swoją historię, zakochuje się w niej i chętnie wylizuje jej buty. Na resztę wpływa Letha i rozkazuje im pozabijać się nawzajem. Pozostał tylko zakochany żołnierzyk. Jest słodki, ale kobiety nie mogą sobie pozwolić na balast, więc Feliciano miażdży jego głowę. Przestępczynie na miejscu masakry zostawiają kartkę z życzeniami z okazji walentynek. Później dwoje detektywów dokonuje przeglądu miejsca zbrodni. Według nich to wiadomość, ale nie wiedzą, do kogo. Do pomieszczenia wchodzi Frank przebrany za agenta FBI. Policja chce go sprawdzić, ale Castle odpiera, że nie ma po co. Widział, co chciał zobaczyć, i to mu wystarczy. Po wyjściu Punisher przekazuje Henry'emu, że kartka była skierowana do niego. W środku była daty śmierci jego rodziny. Informatyk ściągnął już nagrania ochrony i wie, z kim mają do czynienia. Mściciel postanawia udać się do sklepu, w którym życzenia zostały wydrukowane.

Ten sklep to kwiaciarnia. Na zapleczu leżą ciała właścicieli, a Letha udaje kwiaciarkę. Czeka na swoją ofiarę i na razie spławia wszystkich innych klientów. Kiedy do środka wchodzi Frank, Hellen używa swoich mocy i każe mu strzelić sobie w łeb. Niespodzianką jest to, że na Punishera te moce nie działają, i Lethę przed egzekucją ratuje koleżanka. Kiedy już obie przeciwniczki są na miejscu, Castle zdejmuje płaszcz i prezentuje swój cały arsenał. Unika pierwszego ciosu i wkłada Titanii bombę dyniową do ust. To skutecznie wyłącza ją na razie z walki. Letha wkurza się i rzuca na bohatera. Oboje wypadają przez szybę na ulicę. Była zapaśniczka okłada mściciela, ale ten wyjmuje metalowy bicz, oplata nim szyję przeciwniczki i poraża ją prądem. Punisher już ma dokonać egzekucji, kiedy karabin z jego rąk zostaje wyrwany przez Spider-Mana. Letha wykorzystuje to i potężnym ciosem odrzuca Franka. Następnie próbuje trafić Pajęczaka przy pomocy samochodu. Ten z łatwością unika pojazdu i oślepia przeciwniczkę siecią. Kiedy zaczyna sobie żartować, Hellen uwalnia się i używa swoich mocy. Rozkazuje Spiderowi zabić Punishera.

Kawałek dalej Henry prosi Franka, aby zmienił swoje położenie, ponieważ niedługo jego satelita wyjdzie z zasięgu. Mściciel nie zamierza jednak rezygnować. W tym momencie potężny cios Spider-Mana rzuca nim na plac budowy. Tymczasem obie kobiety wsiadają do samochodu i chcą uciekać. Są pewne, że Parker wykona za nie zadanie. Henry przekazuje koledze, że Spider jest prawdopodobnie pod wpływem Lethy. Jeśli chce się go pozbyć, musi ją znokautować. Frank przy pomocy kolejnej dyniowej bomby posyła Pająka na ziemie i stara się mu przemówić do rozsądku. Ten jednak nie słucha i ciska bohaterem wysoko ponad ziemię. Frank po drodze na ziemię odbija się od budynku, a przed śmiercią ratuje go laska Daredevila. Dzięki niej amortyzuje upadek, ale i tak ciężko spada na samochód. Kiedy się z trudem podnosi, okazuje się, że zabójczynie jadą w jego kierunku. Bohater nie ma czasu uskoczyć i zostaje potrącony. Frankowi udaje się jednak złapać bagażnika. Podciąga się do wnętrza wozu i po cichu chce zabić obie kobiety. Egzekucję przerywa ponowna interwencja Spidera. Frank, aby zatrzymać uciekające przeciwniczki, strzela w neon w kształcie młotka, który spada na ścigany samochód. Letha traci przytomność i Peter otrząsa się z hipnozy. Castle postanawia wyrównać rachunki. Zakłada rękawice Iron-Mana i przy pomocy repulsatorów wyrzuca Parkera wysoko w powietrze. Z płonącego wraku samochodu Titania wyciąga nieprzytomną koleżankę. Kiedy Punisher ma je wykończyć, na pole walki wraca Spider-Man. Wygłasza on standardową przemowę na temat nie zabijania, co daje czas Davidzie na użycie mocy. Wmawia ona Pająkowi, że ten kocha Franka. Każe mu go przytulić i nigdy nie puszczać. Bird-Manowi w tym czasie zabiera obie kobiety. Frank, aby się uwolnić, wyciąga miniaturową mackę Doktora Octopusa. Ta się powiększa i oplata Pajęczaka. Castle uprzedza Spidera, że jeśli to on dorwie zabójczynie, to umrą. Henry, aby odegrać się na upierdliwym bohaterze, zamierza sprzedać gazetom zdjęcia zakochanego Pajączka.

Autor: Spell

Galeria numeru

Punisher vol. 2 Annual #1 Punisher vol. 2 Annual #1 Punisher vol. 2 Annual #1 Punisher vol. 2 Annual #1 Punisher vol. 2 Annual #1 Punisher vol. 2 Annual #1 Punisher vol. 2 Annual #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.